Elron

Mind ajab tõsiselt vihaseks juba see kammaijaa ümber Elroni ja uute rongide. Noh, nii nagu ikka iga uue asjaga on, et kõigepealt tuleb suur kisa, kuidas asi üldse ei sobi aga varsti sõidavad kõik ja kiidavad.

Peamised vingumis põhjused :

 • Piletihind tõusis
 • Peab oma istme teistele loovutama
 • Tualett on keset rongi, selle võrra võiks rohkem istmeid olla
 • Väljuvad varem
 • Inimesed ei mahu kuidagi ära
 • Pärnu kandist tulles peab ümber istuma ja vahepeal tükk aega külmetama
 • Ei meeldi uued perroonid
 • Osad peatused kadusid kaardilt
 • Töötajad saavad olla nüüdsest ainult tallinnast ja selle lähiümbrusest

  Ja muidugi on neid vingumis põhjuseid veeel ja veeeel ja veeeeeeeeel. Lisasin siis oma poolse arvamuse

  1. Pileti hind tõusis jah aga see oleks tõusnud nagunii. Inimesed süüdistavad hinnatõusus ainult Elronit ja uusi ronge, kuid ei teadvusta et ka vanade rongide remondi puhul oleks hind tõusnud nagunii ja nad oleksid selle kinni maksnud. Mõni hädaldab elu eest, et oi krooni ajal ma küll 60 krooni ei maksnud linna sõidu eest. Vabandage väga, kuidas krooniaeg puudutab Elronit?? Elron tõi Euro eestisse, mis hindu mitmeid kordi kergitas või? Mina olen nõus mugavuse eest ka rohkem maksma, odavam on rong siiski, kui buss ning mugavam ka. Kuigi hinnavahe pole enam nii suur tõesti. (Jutt siis täishinnaga piletist)
  2. Istmekohti võiks ju rohkem olla tõesti aga samas olen ise rongiga sõitnud ja paljud seisid niivõinaa, istmed olid tühjad. Ja mitte keegi ei kanguta kedagi istmelt lahti, kui sa tõesti ise nii invaliid oled ja nüüd natuke seista ei suuda. Osta siis pilet 1. klassi, on kindel et istekoht olemas.
  3. Kus see Tualett siis olema peab? Või hävitame üldse ära ja las inimesed lasevad püksi? Kui see tualettruum asuks ka kusagil otstes, siis võtaks ta samamoodi ruumi ära ning istmekohti oleks samamoodi vähem.
  4. Väljumise koha pealt ei oska sõna võtta, mina sõitsin siis väljus rong õigeaegselt. Pealegi varem väljumistes saab süüdistada vaid rongijuhti ennast, mitte kogu firmat!
  5. No ei ole mida veel näinud, et reaalselt rongi inimesed ära ei mahuks. No andke kannatust inimesed. Jah istuma ei saa aga mina olen seisnud ka vanas rongis terve tee või siis kodinatega vahekoridoris istunud, sest vagunisse lihtsalt ei mahu ära kuidagi. Loomulikult võiks vagunid olla suuremad aga keegi pole öelnud, et vaguneid mingi hetk ei lisata? Kui viimasel ajal oli rongiga sõitjaid vähe, siis ehk arvestatigi sellega? Hetkel kõik tahavad katsetada uusi ronge ja tallinna piires tasuta sõit innustab inimesi ka rongi rohkem kasutama, saab ju märksa kiiremini kui bussi või autoga. Varuge kannatust, see asi laheneb tasapisi nagunii.
  6. Selle Pärnust tulemise peale ei oska ka midagi öelda. Muidugi nõme, et peab külmetama ja ootama aga alati on võimalus siis ju bussi kasutada, kui tead, et seal viivitus tuleb.
  7. Issand jumal, tehti lõpuks korralikud terved ja kõrged perroonid ja inimesed pole ikka rahul? “Issand jumal, tehke siis metsa vahele uus Solaris keskus ka juba!”
  8. No ilmselt need osad peatused kaotati põhjusega, ehk siis neist ei liigugi pm rahvast ja selle võrra saab rong jällegi kiiremini kohale. Siin on võimalus neil inimestel kisa tõsta ja otse Elronisse kirjutada, kes oleks soovinud neis ära jäänud kohtades rongist väljuda või rongile tulla. Kui on soovijaid, küllap siis tehakse ka ümberkorraldusi vajadusel.
  9. Ja loomulikult on mul kahju, et hunnik inimest tööst ilma jäid aga samas saan ma ka aru Elronist, kes tõesti ei taha rongi jätta kusagile keset eestit vandaalide kätte. Tallinnasse on selle jaoks rajatud spetsiaalne depoo aga igasse lõpppunkti depoo ehitamine läheks lihtsalt jaburalt kalliks.

   Ma ei saa aru neist hädaldavatest inimestest, võiksid nagu veidi laialdasemalt asja võtta, mitte ainult enda nina alla näha ja praalida.  Lisan omalt poolt siis mõned positiivsed punktid:

   

 • Vanad rongid olid oma aja ära elanud ja nende remont oleks läinud sama kallimaks. Uued rongid on palju mugavamad ja vaiksemad, kui vanad
 • Väga mugav ja lihtne on rongi pääseda, ei ole ohtlikke treppe
 • Ratastoolis inimesed pääsevad nüüd kõrvalise abita sujuvalt rongile (niisamuti suuremate vankrite/kärudega emad, kes peavad üksi hakkama saama) ning neil on lõpuks võimalus iseseisvalt ringi liikuda ka ühistranspordiga.
 • Korralik tualettruum, mida saavad kasutada ka ratastoolis inimesed
 • Kui rongi uksed nina all sulguvad, saad need avada nupule vajutades. Rongijuhid ei pruugi ka alati märgata.
 • Rongidel on poole rohkem väljumisi
 • Jätkuvalt soodsam, kui buss
  Minu arust inimesed pigem võidavad uute rongide tulekuga, mitte ei kaota. Ajapikku loksub kõik jälle paika ja ka inimesi jääb vähemaks või vaguneid tuleb juurde. Eesti inimene lihtsalt on selline, et tal on vaja kõige pärast vinguda, sest talle ei sobi mitte miski uus. Oleks see nende teha, elaksid nad ilmselt jätkuvalt koopas ja sööksid toorest liha!

  Ja kes pole uute rongidega rahul siis kurat käige jala! Või sõitke Lennuki, laeva, bussi, auto, mootoratta, jalgaratta, tõukerattaga või ratsutage mõne sitaratta seljas! Mitte keegi ei ole käskinud teil nende rongidega sõita ja pole palunud ka hädaldada, me ei ela õnneks enam kiviajal, et vaid üks viis on ringi liikuda!

 

4 thoughts on “Elron

 1. Väga nõus! (Y) Mäletan väga hästi seda õudust, kui Eke mul veel kärubeebi oli. Hops käru koos lapse (ja kärualuse vajalaiku kolaga) sülle ja 3 sammu pea püstloodis trepist üles. Iga kord lootes, et ehk ei kuku. :(

  Praegu on lihtsalt supervõimalused. :) Loodan, et leitakse võimalus kärud ja jalgrattad lahku lüüa. Mõlemad tahavad reisida, aga kahepeale kohti on vähe.

 2. Muidu ei virise Elroni rongide üle, aga ausalt, olen Pärnust Tallinna ja tagasi liikleja ja kahjuks kaotati Pärnu otsereis ära, st tuleb Lellest Viljandi rongi peale astuda. Kahjuks on aga tõsiasi et tagasi Tallinna on Viljandi rong niivõrd täis, et Pärnu inimesed ei mahugi istuma – ka invaliidid, vanurid ja lapsed. Kõik seisavad kuni Tallinnani.. Ja see pole mitte 1, 2 ega kolm korda. See on olnud nii KÕIK korrad Elrongide algusest alates. Üldjuhul ei näe põhjust nurisemast. Olen seisnud püsti nii, et ratastest õline ja muu laadne, sest Viljandi hipidel on vaja rong rattaid täis toppida :) (ja mitte selleks ettenähtud kohtades, vaid kõikjal) .. See minu miinus selle firma puhul. Ka kord istusin vale rongi peale, kuna nimi oli Pärnu, aga tegelt läks Tartusse..

  • Ohjah, see ümber istumine on tõesti väga nõme süsteem :( Ma ise olen viljandi poolt vaid 1 korra rongiga päeval sõitnud ja Kiisalt peale tulnud, tol korral oli rong täitsa tühi ja seega tõesti selles osas kaasa rääkida ei oska.
   Aga rataste süsteem ajab mind ka kohati närvi. Sõidan tihedalt Laagrist kesklinna suunas ja pidevalt on see rattaid paksult täis. Ja inimesed sõidavad vaid paar peatust, selle asemel et need paar peatust siis oma rattaga sõita. Mis mõte sellel üldse on? Näiatakse lihtsalt, et NÄED MUL ON või? Ja tõesti, rattaid ei panda ettenähtud kohta vaid need on tihtipeale inimeste vahel jalus ning kukuvad ka inimestele peale. Ma liigun lapsevankriga ja lausa kardan seda, et mõni ratas lihtsalt vankrile ja lapsele selga lendab.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s