Emme ja beebi kinopäev..

.. ehk siis “Kui emme tahab kinno, siis emme läheb kinno!”

Minu jaoks uus avastus (Olin näinud/kuulnud varem juba “emme ja beebi kinopäevast”, kuid kuna vajadust polnud, ei olnud selle kohta lähemalt uurinud) on võimalus minna kinno koos oma beebiga. Kuhu sa ikka jätad oma väikese beebi ja minu jaoks tundub lihtsalt veider, et sokutan lapse kusagile ära, et ise saaks lõbutsema minna. 

Igatahes oli tükk aega juba plaanis, et tahaks. Niikaua kuni beebigrupis võeti asi ette, et nüüd vot on minek. Valida oli kas 13. Veebruar Coca Cola Plazas või 19 Veebruar Solarises. Ootasin ära kinokavad ning kuna mõlemas oli üheks filmiks Frozen (Lumekuninganna ja igavene talv), siis otsuse tegin piletihinna põhjal. Plazas piletihinnaks 3,9 eurot ning Solarises 3,5 eurot. Olin kuni eilseni veel tegelikult kahevahel, kas ma ikka lähen või ei. Kuid peale Kersti ning Gerli nõusse saamist oli asi otsustatud. Pealegi palju neid võimalusi ikka on, kuigi toimub see kinopäev 1-2x kuus. 

Täna kogunesime siis veidi peale kümmet solariskino kassade juures. Alustuseks Kerstile pilet ning jätsin lapse tema hoolde ning jooksin korra toidupoodi, et sealt endale üks jook ning kilone kummikommipakk osta. Minu jaoks on jabur, et hinnad üleval nii mitmekordsed on. Suur kilone pakk all toidupoes maksab 3,48 eurot ja kommid on tõesti väga maitsvad. Igatahes peale seda oli aeg siirduda siis üles saalide juurde. Saime tükk aega järjekorras seista, kus kohtusin ühe emmega August-september beebigrupist, kus mina enam ilmselgelt ei ole. Rääkisime mõned sõnad juttu ning läksime siis oma teed. Lõpuks sain lifti ja kolmandale korrusele. 

Alustuseks jäime veidi ringi vaatama ning kohtusin Septembribeebide grupist ühe emmega, ning juhuslikult tuli välja, et läheme sama filmi vaatama ning koht on tal ostetud kohe meie kõrvale. Siis ootasid meid ees väga mitu kaubast “lookas” letti. Hakkasime siis ka uurima, pooltest kahjuks kasu meile ei olnud. Siiski õnnestus saada poisile mõned testrid, 2 Brittoni mähet ja Hipp letist uus “lohutusrätik”. Praegune jäneserätik on poisi suur lemmik aga selle pesemise ajaks on meil ka nüüd lõpuks asendus olemas. Hipi letis tegelikult pakuti, et kas söövime pudrukaussi, seda rätti või mingeid röstsaia moodi asju. Igatahes ring tehtud, viisime vankrid käruparklasse (vankriraamid õigemini, kui täpne olla) ning siis kiire mähkmevahetus Matul ning Kalevi saali.

              Pilt

              Pilt
Sättisime ennast siis sisse ja kui alguses arvasin, et Matu jääb vast magama, sest uneaeg jõuab kätte ja kõht täis, siis reaalsus oli midagi muud. Alguses hakkas poiss nii hoolega ekraani vaatama, et mitte miski muu ei huvitanud enam. Mingi hetk vahepeal mängis mänguasjadega ning jätkas jõllitamist. Aga vähemalt oli viisakas ja ei karjunud. Ühel hetkel sai sokkidest jagu, siis tuli veidi kilkamist. Lõpuks ( enamvähem poole filmi ajal vist) väsis temagi lõpuks ära ning vajus mul süles istudes magama. Ja ärkas siis alles filmi lõppedes.

Film ise oli aga super. Minu silmis viimaste aastate üks parimaid Disney töid. Ühel hetkel tahaks tönnida nagu väikene laps. Järgmisel hetkel peab vaatama, et suurest naerust pükse täis ei tee. Ja terve filmi vältel sedasi. Emotsioonid on igatahes siiani väga laes ja kui vaid saaks, vaataks kohe praegu seda filmi teist korda ka. Hetkel pean aga leppima Youtubest nende videode ning lauludega. Aga kellel võimalus, soovitan kindlasti oma silmaga minna seda kinno vaatama!

Igatahes see on väga fantastiline, et on mõeldud ka kodustele beebiemmedele, et neil oleks võimalik end ka veidi tuulutada ning inimesena tunda. Ning samas väikesed lapsed teiste lastega seal mängida ning ka vaheldust igapäevaellu saada. Väga väga mõnus üritus ning plaanin kindlasti veel sinna minna! 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s