Meie lemmikud (Beebistaff)

Mõtlesin välja tuua mõned esemed/asjad, mis on esimese viie elukuu jooksul meie lemmikuteks osutunud. Ehk kellelgi sellest ka kasu. :)

1. Tako Acoustic 2013 kreemikat tooni nahast. – Alguses oli välja valitud mul Tako Ballila aga kuna vahetult enne tellimist tuli siiski välja, et tehases hetkel see materjal otsas millest soovisin, pidin tegema uue valiku. Olin väga kahe vahel, kas võtta teist värvi Ballila või midagi muud, kuniks jäi silma 101 lastevankrit poes see isend. Oli küll paarkümmend euri kallim (soodushinnaga), kui Ballila, kuid miski mind selle juures igatahes võlus. 3in1 komplekti hind oli soodukaga 499€ (Ballila 3in1 hind 472€), täishind oli vist 540 euro kanti, kui ma ei eksi. Igatahes lisaks heale väljanägemisele, on vankrit imelihtne niiske lapiga puhastada, kuna tegemist siiski nahast versiooniga.
*Turvahäll on mõnus kerge ja ilusti koos nn soojakotiga, Matu on siiani seal alati väga hästi tundnud. Turvahälli saab adapteriga väga kergelt vankriratastele paigaldada vajadusel. Adapter oli komplektis kaasas. 
*Korv on hästi suur ja lai. Minu jaoks oluline kriteerium oli kindlasti korvi pikkus. Kuna laps sündis sügisel, oli soov et ta mahuks sinna kindlasti kevadeni. Pikkuseks on umbes 80cm, nii et ruumi poisil kasvada on veel maa ja ilm. Sisu käib lukuga välja ja on kergelt masinpestav, madrats niisamuti. Madratsi all on tõstemehhanism, millega saab lapse korvis vajadusel istuma panna. Korvi nn varju pealt käib 1 siil lukuga ära, et suvel õhk paremini ligi pääseks. Korvi peal on varjatud sang, millest on vajadusel hea korvi tassida. Lisaks sellele on külgedel tõstmisavad, et oleks mugav korvi vajadusel raamilt ära tõsta. Korvi põhjas on kumerused. Ehk siis maha pannes saab seda hällina kasutada ning last seal sees kiigutada. Hetkel magabki Matu enamus oma päevaunesid vankrikorvis. 
*Istumisosa käib samamoodi väga kergelt ratastele ning on samuti nahast, ehk siis ülimugav puhastada, kui laps poriste jalanõudega näiteks istuma ronib. 
*Vankriraam käib väga kergelt kokku madalaks, nii et mahub enamikesse autodesse ilusti ära. Lisaks käib ratas vankri alt ära vaid ühe liigutusega, ehk saab veelgi ruumi kokku hoida. Suured ja kitsad õhkrehvid, millega on hea liikuda nii läbi muda, lume kui muu jama. Siledal teel ta lausa libiseb kergelt edasi. Raam iseenesest on kõrge ning koos korviga on vanker märksa kõrgem, kui nii mõnigi muu vanker. See oli ka minu jaoks oluline, et lapsega tegeledes väga kummardama ei peaks. Selg on ju peale sünnitust nõrk ja vajab puhkust. Vedrustus on pehme ja mõnus ning ei krigise. All asuv vankrikorv on ka üpris ruumiks ning sinna annab nii mõndagi mahutada. 

Komplektis on Turvahäll, adapter turvahälli jaoks, Vankriraam, Vankrikorv, Istumisosa, beebitarvete kott, lisatarvete kott vankri alla, Talveks muhvid sanga külge, vihmakile, putukavõrk, päikesevari ning pestav mähkimisalus. 

Ei saaks rohkem rahul ollagi selle vankriga ning ka laps on ennast siiani väga mõnusalt selles tundnud. Sobib nii linna kui ka maale ideaalselt. :)

               Pilt

2. Beebimaailmast ostetud voodi “Sebra”. – Nimelt oli meil kindel plaan võtta voodil üks külg maha ning asetada see vastu meie voodit. Nii on laps oma voodis aga kohe käe ulatuses, kui teda vaja sööta või mingi muu probleem on. Mul lihtsam, ei pea koguaeg püsti kargama. Otsisin ja vaatasin siis erinevaid voodeid ja muretsesin, et milline neist on kõige tugevam ning võimeline seisma kindlalt ka nn kolme seinaga püsti. Lõpuks leidsin selle voodi ning avastasin, et sellel käibki üks külg ära ning selle asemele alla lihtsalt tugevduslipp vms, et voodi püsiks kindlalt. Hinnaks oli sellel hetkel 99 eurot ja tund peale voodi avastamist kodulehelt, olin ma juba poes seda ostmas. Kasutada saab seda ju sünnist alates mitu-mitu aastat, nii et tükiks ajaks jälle hooleta. Madratsi ostsime hiljem, see on siis Memory foam + keskel tatrakiht. 

Igatahes olen mina väga rahul ja elu on lihtsam ning ka Matu magab oma voodis väga hästi. Jällegi õnnestunud valik. 

                 Pilt

 

3. MAM silikoonlutid. –  Minu ema ostetud esimesed lutid pojale.Tundusid küll kuidagi suured aga nendest on kujunenud kindlad lemmikud. Sai juba uus komplektki ostetud. Lutsib küll ka teisi lutte aga need lendavad poole kiiremini minema ka. 

              Pilt

4. Chicco Polly Swing Up beebikiik – Matu sai selle oma esimeseks minisünnipäevaks ja jällegi on tegemist väga õnnestunud valikuga. Alguses see kiik rahustas teda ning aitas veidi ka gaase leevendada, nii et tihti kussutas kiik teda tudule. Praeguseks on see kasutusel pigem ringi vaatamiseks. Ehk siis laps kiiku ja kiik keset tuba, nii et ta igale poole näeks ringi vaatama. See tähendab aga seda, et mina saan rahus süüa teha-koristada-puhata tükk aega, ilma et peaks lapse pärast muretsema. (Ei hoia teda seal siiski tundide viisi 20-30 minutiga max väsib ta ise ka ära ja tahab midagi muud teha.) Seda saab panna mitmesse asendisse ja tänu beebisisule on kasutatav sünnist kuni lapse 9kg saamiseni. Sellel on 4 erinevat kiirust ning 6 erinevat meloodiat ning kaugjuhitav pult. Suvel on hea ka õues kasutada, sest tal on pea kohal päikesevari, mida annab kergelt liigutada. 

           Pilt

5. Disney voodikarusell – meie väga suur sõber. Alguses keerasime seda ikka üles aga praegu teeme seda harva. Enamjaolt meeldib Matule aga hommikuti pikad vestlused sellega maha pidada ja laseb emmel sellevõrra kauem magada ja end välja puhata. Ainus probleem selle puhul ongi see, et ta võiks patareidega olla, sest jube tüütu on seda koguaeg üles keerata. Küll aga olen selle ostuga taaskord väga rahul.

               Pilt

 

6. Britton Ocean world mängumatt – no see on küll Matu üks suurimaid lemmikuid. Huvi hakkas ta tundma selle vastu rohkem umbes kahe kuuselt. Alguses lihtsalt jälgis hoolega ja üritas pihta saada asjadele aga lõpuks hakkas ikka hoolega sikutama, jõllitama ja taguma seda, ise kilgates mis hirmus. Kui vahepeal matt paar päeva pesus oli ja ta selle lõpuks tagasi sai, siis ta kilkas ja möllas üks 15 minutit jutti seal nii ennastunustavalt, et ma pidin suurest naerust püksi pissima. Alust on masinaga väga lihtne pesta, mis on meie majapidamises lausa vajalik. 

            Pilt

7. H&M-i lohutustekike – see meeldib ka meie Matule väga. Nii turvahällis, voodis kui lihtsalt maas matil mängides leian ta tihti seda nusserdamas ning öösiti armastab ta seda ikka kaissu tõmmata endale. Üleülidiselt olen täheldanud, et talle meeldivad sellised karvased loomad üldse, ilmselgelt emmesse. 

                                     Pilt
8. Tiny Love Oranz oravakõristi – selle tõi issi lapsele kolmandaks minisünnipäevaks. Kõikidest mänguasjadest vist kõige lemmikum üldse. Küll sikutab, tirib sabast, topib teda igatepidi suhu, jutustab ja kallistab ja teeb veel sada asja temaga ära. Ja oh seda häda, kui see parasjagu pesus on, sest on jälle üleni piimane. 

              Pilt

9. MAM lutipudel Anti-Colic – See on mul täiesti puhtjuhuslikult avastatud. Oli vaja uut lutipudelit ja siis kiiruga Rimi letilt haarasin (Oli valida selle ja NUK pudeli vahel). Alles hiljem kodus avastasin, millega tegemist on. Kui varem olime väga Tommee Tippee fännid siis see muutis meie arvamust totaalselt. See pudel meeldib nii endale kui lapsele väga. Lapsel seda mugav käes hoida ning kuna lutt on hea väike, siis mahub ilusti suhu ja ei kao nii kergelt ära. Minule meeldib väga, sest seda on lihtsalt väga kerge puhastada ja ei pea kasutama pudeliharja. Lisaks ei tõmba laps endale niivõrd palju õhku sisse ja seega pole sedasi gaase. Praeguseks TT pudelid praktiliselt seisavad ja kasutuses kaks MAM-i pudelit. Seda soovitan igatahes soojalt kõigile! 

               Pilt

10. Fisher Price lauluraamat – selle ostsin üks hetk ise poest. On küll mõeldud alates kuuendast elukuust aga meie Matule meeldib see igatahes juba praegu väga. Ta võib ikka väga tükk aega selle nuppe toksida ning lehte keerata ja loomulikult seda täis ilastada. Vahel kui jorradi-jorr tuleb ja lauluraamatu avad ning see laulma hakkab, on väga kiirelt vaikus majas ning vaja raamat enda kätte saada. Niiet taaskord meie suur sõber! 

            Pilt

11. Fisher Price laulutünn – Selle kinkis pojale vanaisa. Samamoodi on mõeldud alates kuuendast elukuust aga meie Matu on sellega mänginud alates neljandast elukuust ja on selle üle väga õnnelik. Pole küll nii suur hitt veel, nagu lauluraamat aga sellegipoolest meeldib talle seda suurt punast nina vajutada ning igal võimalusel tünni pikali tõmmata ja klotse seest kätte saada. 

               Pilt

 

12. Chicco You and me kõhukott – Kuna meil on varsti reisile minek, siis pidime muretsema endale ka kõhukoti või kandelina. Mõtlesin tükk aega ja valisin ning lõpuks leidsin, et see peaks olema meile sobiv variant ning ostetud see saigi. Esimesel korral teda sinna pannes oli väga suur ärevus hinges, et kas ja kuidas ta lepib ning kuidas endal teda seal kanda on. Olin kuulnud/näinud küll, kuidas beebid keelduvad kõhukottides olemast. Meil läks see harjutamine aga üle ootuste hästi. Matu vaatas ainult suurte silmadega ringi ja ei teinud piuksugi, jäi hoopis õige pea mul seal magama. Endal hakkas selg tunda andma mõne aja pärast aga kui rihmad ilusti ümber tõmbasin, kadus see väsimus ka ning kõik oli super. Nüüd oleme mitmeid kordi sellega käinud, ka lennusadamas Titanicu näitusel ning Matu naudib iga kord. Eks tal on sealt ju hea vaade ja saab süles olla, mida muud hing veel oskaks tahta eks. :) Igatahes kõhukott ise tundub selline mõnus ja tugev ning mulle meeldib, et tal on kaela taga ka kindel tugi, kui ta näoga minu poole on. Samas väga kergelt saan ääre ka alla keerata ja lapse näoga liikumissuunas panna. Hetkel oskan ainult kiidusõnu jagada ja ühtegi negatiivset külge täheldanud küll ei ole. 
              Pilt

Üleüldiselt olen täheldanud, et mulle lähevad väga hästi peale Chicco ning MAM-i tooted. MAM-i toodetest on kindlasti ostmisnimekirjas veel lutid 6+ kuud ning sangadega “tass”, et lapsel endal hea juua oleks. Ja Chicco.. no sealt tahaks väga paljusid asju. Eelkõige olen sealt vaadanud aga turvatooli ning söögitooli, mis siis lapsele tulevikus vaja läheb. 

Need on siis suuremad asjad. Igapäevatarvetest rääkides siis mähkmed on meil algusest peale Pampersid. St alguses ostsin küll Liberod aga nendega oli lapse tagumik väga kiirelt tulipunane. Nagu sai pampersid alla, probleem kadus. Niisamuti kasutame Pampersi niikseid salfakaid. Alguses sai suure hurraaga Brittoni omasid ostetud aga need on nii üksteise külge kleepunud ja jube raske pakist välja võtta. Pampersi omad jällegi sobivad ilusti ja ei näe mõtet katsetamiseks muid ostma hakata.

       Pilt Pilt

Sööb poiss Friso Vom-i ja Friso Goldi. Hetkel siis number 1 veel aga õige pea läheme nr 2 toidule üle.  Alguses katsetasime Holle ökopiimaga aga see ei sobinud kohe kuidagi, tekitas Matule jubedaid gaase. Nii siis võtsime järgmiseks selle ette. Pole küll kõige odavam aga samas ei sisalda gluteeni, soja ega asparataami, mis on minu jaoks väga oluline. See meile sobis ja nüüd siis sööbki ta päeval Goldi, mis sisaldab palju vitamiine ja on hea ning öösel VOM-i, mis on paksem ja sellega ei pea teda krooksutama, saab kohe edasi magada. :) 

                       Pilt

Matu sööb meil ka alates Jaanuari kuust lisa. Alustasime Plumi neljaviljapudrust, mis üllatavalt hästi Matule maitses. See on selline vedelamapoolne ning tegin ühe lutipudeli luti augu suuremaks ning sööb putru lutipudelist. Paraku sai see otsa ja mõtlesime vahelduseks talle pakkuda Holle hirsiputru. No selle peale ütleb Matu, et söö ise seda jama kui tahad. Lihtsalt keeldub seda söömast, nii et tuleb vana hea Plumi juurde vist tagasi pöörduda. Pudru kõrvalt alustasime ka püreedega, esimesteks püreedeks olid Plumi püreed. Olen vahepeal üritanud talle ka anda Hippi (mis ei ole kohe üldse see), Gerberit (mis maitses lapsele päris hästi) ja Milupa omasid ka (ei maitsenud lapsele). Aga lemmikuteks on siiski Plumi omad. Kui laps pakki näeb siis teeb juba suu lahti ja ootab, et anna nüüd kätte. Kõige enam maitseb talle muidugi Pirni-virsiku oma, selle pistab terve paki nahka ja vaatab ikka näljase näoga otsa. Olen ka ise kõiki neid alati näpuga proovinud ja tõesti on maitsvad ja lisaks kõigele ökoloogilised. Niiet kindel valik beebi puhul. :)

                                  Pilt

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s