Eesti laul 2014

               Pilt

Vau! Ma olen tõeliselt üllatunud see kord, sest minu lemmikud tavaliselt Eurovisioonile ei pääse. Igatahes olen selle aastaga üleüldiselt väga rahul, nii mõnigi laul oli mulle meelejärele kuid Tanja laul oli minu silmis ainus, mis eurovisioonil ka silma jääks ning millega oleks meil mingigi võimalus kuhugi jõuda. Sellel aastal üllatusena ei jõudnud finaali ükski selline laul, mida ma silmaotsaski ei kannataks. 

Finaal ning minu arvamus: 

 Brigita Murutar – Laule täis taevakaar

Laul ise oli selline mõnus ja lihtne ja iseloomult mulle väga meeldis. Samas tekkis kohati tunne, nagu vaataks Laulukaruselli. Mitte üldsegi pahaga aga selline lihtne ja lapselik laul. Minu playlistis leiab igatahes koha. 

Traffic – Für Elise

No nende laul oli ka üks minu lemmikuid. Kaasahaarav ning mõnus ja lõbus. Mis peamine, jääb kummitama ja seega ka inimestele meelde. Minu top kolmes oleks ta kindlasti teisel kohal ja lugu jõuab kindlalt ka minu playlisti.

Norman Salumäe – Search

Norman ise mulle muidu meeldib ja lool polnud ju ka otseselt midagi viga aga pisut uimaseks jäi. Tekitas sellise kerge une silma. Noh, ilmselgelt mu lemmikute sekka ei jõua ja playlisti ka mitte.

Wilhelm – Resignal

Lugu ei olnud üldse My cup of tea ning ei jõudnud kuidagi minuni. Seega minu tabeli allotsas. 

Lenna – Supernoova

Ootasin huviga Lenna laulu esitlust esimeses poolfinaalis, sest teda peeti kindlaks favoriidiks ning hullult upitati üles. Ja siis.. ma pettusin. Laul jääb uimaseks, kuidagi veider ja ei jää üldse meelde. Ainus, mis meenub ongi laulu pealkiri. Lenna ise meeldib mulle väga aga no ma ei mõista, miks Mihkel talle sellise nikerdise kirjutas. Niiet taaskord lugu, mis mu playlisti ei jõua ja alla poole nimekirjas jääb. 

Super Hot Cosmos Blues Band – Maybe-Maybe

Järjekordselt not my cup of tea. Laul, mis mitte kuidagi meelde ei jäänud ja hea, kui laulupealkirjagi suudan meelde tuletada. Ei mõista mis fenomen neil seal oli see kord, et nii zürii kui rahvas teda niiväga üles utsitasid. 

Maiken – Siin või sealpool maad

Maikeni lugu oli selline mõnus ja meeldis mulle tõesti aga eurovisiooni jaoks liiga uimane. Maiken ise on ju tõeliselt kõva lauluõpetaja ning ise ka väga kõva laulja, nii et oleks võinud ehk midagi veidi rohkem silmapaistvamat luua. Kuigi lugu ise kuulamiseks on tõesti hea ja minu playlistis leiab kindlasti ka koha. 

Kõrsikud – Tule ja jää

Vot Kõrsikud see aasta üllatasid mind. Ma ei tea miks aga siiani ei ole nad mulle kohe üldse meeldinud. Aga sellel aastal nende lugu meeldib mulle tõesti väga ja paneks selle loo oma top kolmes kolmandale kohale. Kui oleks EESTI LOO valimine mitte euro loo, siis oleks ilmselt Traffic esimene ja Kõrsikud teine. Playlistis kindel koht olemas. 

Tanja – Amazing

No see lugu on lihtsalt Amazing. Hakkas meeldima kohe algusest peale ja on tõesti väga sobiv eurovisioonile saatmiseks. Kuna tänapäeval ei loe enam laul üksi niiväga midagi vaid lavashow-l on väga suur roll siis ka selles osas oli ainult Tanjal sellel aastal potensiaali. Ning samas sellise kava juures nii puhtalt ning võimsalt veel laulda. Tanja lihtsalt on seda igatepidi väärt. Isegi kui me ei võida, siis võime rahul olla, et meid esindab tõesti eesti üks parimaid lauljannasid ning ta annab endast kõik ning ei tee eestil marki täis. 

Sandra Nurmsalu – Kui tuuled pöörduvad

Sandra laul oli taas selline mõnus. Ta on hea laulja ja tema lood on ilusad aga taas ega me sellega väga kaugele jõudnud ei oleks. Siiski laulul on minu playlistis koht olemas ja niisama nautimiseks on see super.

Igatahes olen arvamusel, et aeg oleks EESTI LAUL ja EUROLAUL uuesti lahku ajada. Praegu läheb see trall kohati käest ära, kui inimesed karjuvad et issand see on eesti laul ja peakski siis valima eesti keelse loo. Miks inimesed ei võta asja selle nurga alt, millega meil oleks võimalus kusagile jõuda ka? Võiks valida eraldi Eesti laulu ja Euro laulu, nii oleks asi õigem. Sest sellise eesti keelse ilusa iiiinimiiiinimaiiiiinimõuga me mitte kusagile ei jõua ning silma ei paista, nagu aeg näidanud on. (V.a Ott ja Sandra, kelle lood olid kõvad ja helisevad ning kes meid Eurovisiooni finaalis kuuendale kohale tõid. Ülejäänutega ei ole me paraku kusagile jõudnud.)

Eesti kaks parimat tulemust on olnud 2001 aasta Taneli võit ning 2002 aasta Sahlene 3. koht ning mõlemad olid ingliskeelsed poplood. Ja kui vaadata millised lood siiski võidavad siis… on näha, et riigikeelsed lood need ei ole. Ikka osutuvad võidulood ingliskeelseteks tõesti meeldejäävateks lugudeks, mis tavaliselt paistavad silma ka lavashow poolest. Seda tasub siiski seal juures silmas pidada. 

Niisamuti on juba kopp ees sellest Tanja sõimamisest Loreeni Copycatiks. Ei tea kuidas, kuna ta oskab laulda ja tantsida ühel ajal? Pigem on olnud Tanja eeskujuks Pink. Sarnasusi ja paraleele võib tuua alati miljoneid selle ja selle ja tollega, võiks nagu ükshetk ära juba lõpetada. Tanja ei armasta võtta just endale eriti kergeid ülessandeid, ta tahab ikka iga kord ennast aina enam ületada. Ta nägi, et on võimeline midagi sarnast ka ära tegema nagu Loreen või Pink ning miks mitte siis endast kõike anda ja seda teha? See lavashow on minu arust super ja trikid on.. usaldus partneri suhtes peab olema suur ning kogu see kava on nõudnud ning nõuab ka edaspidi palju tööd ning harjutamist. Andke armu ning olge ükskord ka uhked, et meil on laulja keda võib üldse Loreeni või Pinkiga võrrelda. See ju tähendab, et eestil on ka võimalus.

Rohkem rahu südamesse inimesed ja päikest silmadesse. Ilus kevad on tärkamas, ärge olge nii kurjad. Ja kui ei meelde Tanja, siis mitte keegi ei keela eurovisioonil hoida pöialt mõnele teisele riigile ning nende poolt ka hääletada. Kõik ei saagi kõigile meeldida, erinevus rikastab meid. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s