Titeblogi 123 ehk veidi mähkmejuttu

Palun seletage lollile ära, kust otsast on need riidest mähkmed lapsele niivõrd palju paremad kui tavaliselt ühekordset mähkmed? Kust otsast on need odavamad, kui tavalised mähkmed?

Esiteks kuidas saab lapsel olla parem koguaeg niiskes? Või kui koguaeg vahetada siis tuleb neid ju palju pesta? Ühekordsete mähkmetega lapsel ikka kuiv ju olla ja pikemalt, ei pea last öösel kiusama mähkmevahetusega ja saab ka rahus linnas liikuda. 

Teiseks meie kasutame hetkel Pampersi mähkmeid. Tükihind Prisma kodulehe väitel 24 senti. Neid kulub meil ööpäevas 3-4tk. Ilmselt neil kulub jah rohkem, kellel laps 7x päevas head ja paremat kraami mähkme täis lasevad. Meile jätab poiss kord päevas üllatuse mähkmesse, niiet muret pole. Öösel ei vaheta. Esimene vahetus hommikul peale ärkamist. Siis päeval vajadusel 1-2x ja lõpuks viimane õhtul enne magama minekut. Seega keskmiselt kulub meil siis ööpäevas mähkmetele 3/4×0,24€ ehk siis 0.72€/0,96€. See teeb siis kuus natuke üle 21 euri. Kui ma nüüd aga võtan võrdluseks need riidest mähkmed, mille peale kulub alguses mitusada eurot + igakuiselt vesi+elekter+pesuvahend. Elame maal ja siin on vesi enamvähem poole kallim kui muidu linnas. Praegu tavatarbimisega on veekulu 20-30 eurot kuus. Sellisel juhul see ilmselt kahekordistuks, sest pesumasin peaks undama vähemalt üle päeva, kui mitte igapäevaselt. Nii et odavam ei tule ta mitte kusagilt otsast. Ei igakuiselt ega ka kogu mähkmeperioodi kokku võttes. 

Ainus, kes sellelt võidab, on loodus. Ja see on ka vaieldav, sest nii elekterikulu kui see pesuvahendine vesi nüüd loodusele eriti palju paremini küll ei mõju, kui need kaua lagunevad ühekordsed mähkmed. 

 

2 thoughts on “Titeblogi 123 ehk veidi mähkmejuttu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s