Veidrad inimesed 123 ehk kuidas ma kutsikatele uut kodu otsisin.

Ma ei tea kui paljud on kokku puutunud lemmikloomadele uue kodu otsimisega aga see on ikka kohutav mis toimub. Esimest korda kuulutuse üles panin siis ilmus nii mõnigi kohale eriti iks jutuga. Ok, leidsin kõigile kolmele kiirelt soovijad ning tundusid alguses täiesti okeid. Loomulikult tegin oma valiku soovijate jutu põhjal ja igale soovijale tõesti loovutada ei tahaks lemmikut. Kuna tegemist polnud otseselt minu kutsikatega vaid sugulaste omadega, siis edastasin info sugulasele ja jäime ootama kutsude koju minekut. Ma üritasin olla vaid abiks. 

Reedel pidi esimene uude koju minema ning teisipäeval teine. Võtsin siis eile kätte ja helistasin sugulasele, et mis seis on ja kas kutsud uutes kodudes. Vastus üllatas mind tõsiselt. Ühe kutsika viis ta just uude koju ära ja sellega on kõik korras. See kes reedel pidi kutsikale järele tulema on aga kadunud nagu vits vette. Rääkis nii toreda loo, kuidas tahab oma vanale emasele koerale seltsiks uue pisikese emase toakoera kutsika võtta. Ei saanud kohe järele tulla vaid alles reedel, et siis esimene vaba päev töölt. Oli selline väga positiivse jutuga meeldiv inimene. 

Võtsin siis eile kätte ja kirjutasin peale telefonikõne lõppu sellele naisterahvale kirja, et kas midagi on juhtunud ja kas on veel soovi. Nagu arvata võib, vastust ma sealt ei saanudki. Võtsin panin siis täna uue kuulutuse ning lisasin sinna ka selle naisterahva nime (kuna kõik toimub ühes FB grupis ja minu silmis see on petmine ning kerge hoiatus teistele) ja kirjutasin juurde, et kuna kindel soovija “kadus”, siis broneeringu alt vabanes selline kutsikas. Selle peale sain aga ühe kommentaari, kus räägiti samast naisterahvast. Nimelt oli ta samasuguse jutuga täiesti kindel soovija selle inimese naabrimemme kutsikale ja palus broneerida ning mitte ära anda kellelegi teisele.. see oli aga üle kuu aja tagasi ja inimesest pole kuulda olnud enam kippu ega kõppu. Ühesõnaga on tegemist juba korduva teguviisiga ning inimene täiesti süüdimatult kaob nagu vits vette ja inimesed peavad siis tema järele ootama. Mis toimub sellise inimese kupli all? Samasugune pettur, nagu kõik teised..

Ok, ilmus siis tänase kuulutuse alla ka nii mõnigi soovija, kes küsisid kõik toredaid küsimusi koera kohta ja nii mõnigi oli kindel soovija. Mõni võttis mõtlemisaega, mõni loobus kauguse pärast. Sõelale jäi kohe soovijatest kaks isikut. Esimene tore naisterahvas lastega, kes soovis uut pereliiget. Rääkisin temaga pikalt juttu ja ta tõesti uuris kõike täpsemalt ja oli selline osavõtlik. Tal puudus sel hetkel lihtsalt veel transport ja pidi uurima, kas leiab mingi viisi, kuidas kutsikas koju viia. Teine isik oli aga.. pehmelt öeldes hälbega. Kõigepealt seletab, et nemad on kindlad soovijad. Kas oleks võimalik neile pärnumaale ära viia. Ütlesin, et meil tõesti pole kahjuks võimalik transporti Tapalt pakkuda. Siis uuris, et kas busse liigub sinna. Soovitasin ise järele uurida, sest ma tõesti polnud teadlik praegusest bussiliiklusest sinna. Sellele järgnev tekst niitis mind aga jalust. : “Kas sobib, kui saadan oma lapse järele? Me oleme nõus aga tal on lihtsalt tasuta bussisõit. Ta tuleks pühapäeval järele.”. Küsisin selle peale siis lapse vanust. Vastuseks sain “Laps on 11. Lihtsalt tal on tasuta bussisõit ja siis me ei peaks maksma. Ta saab hakkama küll. Nagunii tahtis laps koera, mitte meie.”

Halloo, maa kutsub! Kus on selle inimese mõistus. Sa saadad 11 aastase, ilmselt puudega (sest miks tal muidu on tasuta sõidu õigus bussis) lapse üksinda BUSSIGA teise eesti otsa kustikale järele? REALY? Ja vähe sellest, sa veel teatad uhkelt, et laps tahab mitte meie. Ehk siis kui laps tüdineb, lendab kutsikas lihtsalt tänavale?

See ei ole enam normaalne ja sellised vanemad tuleks vastutusele võtta! Rääkimata sellest, et sellistel tuleks ära keelata lemmiklooma võtmine. Tänu sellistele inimestele ongi kõik kohad kodutuid loomi täis.. Ja seal grupis ringi vaadates toimub seal liigagi tihti selliseid loomaotsinguid. “Oi mu lapsel tekkis huvi, kes nüüd ja kohe koos vajalike vahenditega mulle selle või tolle looma annab.” Loomulikult käib juurde ka see, et soovitakse TASUTA tõukoera. Pabereid ei ole vaja, nad tahavad lihtsalt looma. Jah, nagu paberid oleksid need, mis maksaksid selliseid summasid. Paraku aga pooled neist loomadest maanduvad mõne aja pärast heal juhul mõnes uues peres. Halvemal juhul leitakse prügikastitagant või metsa kinni seotuna. St nende inimeste kodune kasvatus on täiesti null ja kohusetunne puudub, vastasel juhul ei võetaks lemmikut nii kergekäeliselt ja mõeldaks asi korralikumalt läbi.. 

Ma ei taha teadagi mis saama hakkab suve lõpus, kui mul on vaja tsintsiljale/tsintsiljadele uut/uusi kodu(sid) otsima hakata, sest emane peaks aprilli alguses ilmale tooma pisikese pesakonna. Ei taha küll sellistele inimestele oma pisikesi beebisid loovutada.. 

Igatahes rääkides kutsikatest, siis ilmselgelt pärnumaalne ma seda kutsikat ei lase ja loovutame kutsika hoopis sellele lastega perele, kes leidis ise transpordi ning läheb loodetavasti homme oma uuele sõbrale järele. Kolmas peaks koju minema aprilli alguses. Loodetavasti saavad kutsud endale toredad uued kodud ja ei pea kokku puutuma sellise veidra pandega.. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s