Beebiga reisile

Meil seisab nüüd Matuga ees esimene reis. Nimelt sõidame juba sellel reedel kolmekesi inglismaale puhkama. Aga see on päris hullumeelne, kui palju toimetusi sellele eelneb..

Kõige pealt said lennukipiletid ostetud ja siis tuli mulle alles meelde, et Matul ei ole veel dokumenti. Halleluuja. Õnneks on hetkel järjekorrad lühikesed, nii et 12.Märts käisime andsime dokumenditaotluse sisse (Pildid tegime kabiinis koha peal. On küll vb natuke keerulisem, kui fotograafi juures, aga raha kokkuhoid missugune). Esmaspäeval oli teade e-mailil, et dokument valmis ja tulge järele. Matu näeb sellel nii totu välja aga ikkagi vahva, nüüd on lausa dokumendiga kodanik. 

Järgmisena muidugi tuleks ära teha Tervisekindlustuskaart. Selle saab tasuta tellida näiteks http://www.eesti.ee lehelt ja valmis saab 10 päevaga. On võimalik valida, kas tuleb sulle kodusele aadressile või lähed ise sobivasse haigekassasse järele. Muidugi on see tasuta. Mina vana lammas muidugi suutsin sujuvalt selle vajaduse ära unustada ja see turgatas mul pähe alles eelmisel kolmapäeval. Tellisin siis küll kaardi ära aga ilmselgelt 4. aprilli hommikul ma seda kätte ei saa. Hakkasin siis uurima ning õnneks on võimalik haigekassas kohapeal küsida asendussertifikaati, mis kehtib siis kolm kuud. Neljapäeva hommikul käisin linna jõudes kohe sealt läbi ning paari minutiga oli mul paber käes. Sellest on siis kasu euroopasiseste reiside puhul. Soovitatakse teha ka reisikindlustus aga siin tasub uurida riigi enda haigekassasüsteemi. Kuna inglismaal on palju kergemad nõuded, siis ei näe vajadust igaks juhuks neid suuri summasid kindlustuse jaoks juurde maksta. 

Siis oli vaja välja mõelda, kus laps reisi ajal magab, millega liikuda lennujaamas ja mujal ning millega liikuda sihtkohas. Kuna me ei lähe hotelli, oli lapsele vaja voodit. Ema tellis lapse jaoks juba reisivoodi ära, nii et üks mure vähem. Lennureisi ajaks sai ostetud Chicco kõhukott, millega oleme eelnevalt juba mitmeid kordi ringi liikunud, et laps harjuks ja ei hakkaks paanitsema seal. Paljudel pidi alguses tulema suur kisa ja ei pidanud kõhukott üldse sobima. ÕNNEKS meie poiss oli esimesest hetkest saadik rahul. Peale pikka kaalumist ja arutlemist otsustasime täna, et võtame kaasa siiski lapse enda vankri aga istumisosaga, et ta vähem ruumi võtaks. Kuna sain lennujaamast vastuse, et lapsele on lubatud kaasa võtta kokku käiv kuni 20kg vanker tasuta, ei näinud mõtet hakata maksma ja sealt ostma eraldi kergkäru. Lapsel endal ka palju parem ning rohkem ruumi enda kärus. Plus odavad kergkärud kõik näoga sõidusuunas, ma tahaks et mu poole aastane ikka minu poole oleks näoga. Juhul kui turvahälli peaks vaja minema, siis selle saab vajadusel UK-st rentida ka, vaatasin et neid kohti on seal lausa hulgim. Nii et nende asjadega muret enam ei ole. Ainult vanker tuleb korralikult ära kiletada enne minekut. :)

Muidugi järgmine punkt on mähkmed ja toit. Õnneks on inglismaa selline tore koht, et sealt on poest ka kõike põhimõtteliselt saada. Täpselt samad pampersid on isegi maja taga väikeses poes saadaval, nii et sellega muret pole. Enamjaolt sööb Matu Plumi toitusid ja juhuslikult on Plum inglise firma. Ehk siis kõik need samad püreed ning puder on seal olemas, mida Matu sööb. Ainus mure on piimaga, sest Friso piim seal puudub. Olemas on Aptamili valmispiim, mida ka Matu aegajalt sööb aga see läheb lõpuks kalliks. Kaasa ostsin ühe purgi Friso piima ja eks kohapeal siis poest vaatame, mida talle pakkuda võiks. Soe soovitus ongi uurida enne reisile minekut, et mis tootevalik kohapeal müügil on. Enamjaolt ikka peaks vajalikud asjad saama ka kohapealt osta (Ja on soodsamad kui eestis) ning vähem asju kaasa tassida. Lapsega niigi palju asju vaja vedada..

Järgmine punkt ongi, et mida lapsele kaasa võtta. Lappasin enne just lapse riideid läbi ja jube keeruline on valikut teha. Ei tea ju ka, kui palju neid reaalselt vaja võib minna. Õnneks on seal olemas pesumasin ja saab riideid pesta. Ja natuke tahaks talle sealt osta ka asju, nii et kohvris peab ruumi alles ka jääma. Meie õnn on see, et seal on soe. Reedel on 14 kraadi päeval aga laupäeval 15 kraadi ja pühapäeval 16 kraadi ja aina soojemaks läheb. Loodetavasti puhkuse lõpuks siis külmaks ei lähe, nii pikka ilmaprognoosi kahjuks ei ole. Nii et valik saab keeruline olema. Ainult sinnamineku riided on enamvähem välja valitud. Rohtusid ma kaasa vedama ei hakka, sest vajalikud rohud on ka seal olemas. Seal ei ole käsimüügiravimite jaoks vaja apteeki minna vaid need on müügil ka tavalises supermarketis. Ja need on praktiliselt 24/7 lahti. :) 

Lennukisse peab kaasa võtma vajaliku toidu ning mähkmed. Õnneks on beebidega reisimine lihtsam ja ei nõuta, et peab vedelik mahtuma vot sellesse kotikesse. St beebile võib vajalik toit olla käsipagasis ja nad ei tõsta selle pärast kisa. Ma viskan paar püreed ja Aptamili valmispiima talle kotti. Õnneks on tänasel päeval Ryanairil nö seadused muudetud ja lisaks käsipagasikohvrile võib üks väiksem kott veel kaasas olla. Nii et saab Matu oma beebitarvetekoti kaasa võtta ja tema asjad lähevad kõik ilusti sinna. Lennukisse on soovitatav kaasa võtta ka mingeid meeldivaid mänguasju lapsele, juhuks kui ta magama ei jää. Siis on tal vähemalt tegevust ja ei hakka igavusest jaurama. Ja õhtu tõusmise ning maandumise ajal lapsele soovitatav süüa anda, siis ei lähe kõrvad sedasi lukku. Kasulikuks võib osutuda ja luti olemasolu. Õnneks meie poiss on lutilaps, nii et vast imeb pardal oma lutti ja siis ei teki kõrvavalu.

Lennujaamas on soovitatav olla varem, kui muidu. Esiteks kui peaks töötajad beebi toitu kauem uurima. Teiseks selle pärast, et kui lapsel on vaja vahepeal veel mähkmeid vahetada, teda sööta ja muid asju teha. Ühesõnaga, et poleks liigset kiirustamist ja saaks rahulikult võtta. Beebiga on niigi kordades keerulisem reisida, kui üksinda. Kuigi beebiga reisimine on kordades lihtsam, kui paari aastasega reisimine. Beebi tavaliselt magab enamus reisist maha aga paariaastane seda ei tee ja nende poolt tulebki tavaliselt suur kisa ja jauramine, sest neil on igav ja sada muud häda. Nii et ma loodan, et meie reis kujuneb enamvähem rahulikuks.

Vist sai enamvähem kõik kirja. Endal hea kontrollida ning ehk ka kellelgi teisel kasu, kes lapsega reisima plaanib minna. Kui keegi oskab midagi lisada, siis kõik info on teretulnud :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s