Nädalalõpp

Üritasin neljapäeval lõpuks hakata veredoonoriks. Olen sellest aastaid nö unistanud aga alati on mingi häda olnud või aega pole, nii et olen minekut edasi lükanud. Nüüd lõpuks vaatasin, et tervis endal korras ja sünnitusest pool aastat möödas, võib minna küll. Sain Matule lapsehoidja ning võtsin julguse kokku (Ma kardan vere andmist jubedalt) ning läksin siis foorumis asuvasse verekeskusse. Loomulikult saadeti mind sealt lõpuks minema, sest hemoglobiin liiga madal. Peab olema 125 vähemalt aga mul on 114. Sain loa uuesti proovida alles järgmise aasta aprillis, nii palju siis sellest. 

Reede öösel sain magada muidugi vaid 2h ja olin hommikul oi kui pahur. Noh, sinnamaani kuni mu väike piraadike mulle voodisse ronis ja oma kõige kavalama naeratusega mulle otsa vaatama jäi. Nii et enne kella kaheksat olime all korrusel ja üritasin olla asjalik. Pidin terve elamise ära koristama aga muidugi just siis oli Matul vaja jubedaks emmekaks hakata. Sain ta kavalusega mängunurka ja ise siiski koristama asuda.Kella neljaks läksime mu sõbrannale bussipeatusesse vastu ning jalutasime siia tagasi. Ilm oli lihtsalt imeline ja väljas oli mõnusalt soe. Sõbrantsil oli vaja pilte teha aga lõppkokkuvõttes me pildistamiseni ei jõudnudki reedel. Jutustasime ja jutustasime ning lõpuks oli kell nii palju, et aeg juba õhtusööki teha. Peale söömist ja lapse magama panemist saime aga nautida mõnusat kvaliteetaega. Ehk siis Martini Asti, snäkivalik, värsked viineripirukad ning “Megameel”. Ma olen sellistest õhtutest oioi kuidas puudust tundnud. 

Nalja pakkus muidugi see, et poes käies müüja küsis, kas me oleme õed. Pidavat niivõrd sarnased olema.. huvitav tõesti, sest me oleme isegi täiesti erinevast rahvusest. :P 

Laupäeval oli muidugi äratus mul kell 7, sest üks noorhärra leidis, et uni on nõrkadele. Nii et saime siin veel mängida ning enne 9sat viskasime diivanile kerra ja põõnasime veel kolmveerand tundi koos. Siis tulid Kaido ja Anna ka alla ja hakkasime kohvi jooma ning hommikusööki sööma. Peale seda mängis Anna telekamängu ning hiljem mängisime koos Wii-ga. Selline mõnus lebo hommik oli. Lõpuks tegi Anna oma vajalikud pildid ära ja jalutasime siis koos uuesti bussipeatusesse, sest Kelli tuli lapsega siia. Tal plika on kuu ja 5 päeva noorem meie kutist. Tulime tagasi ning Kaido viis laua ja toolid välja ning tegi grillile tule alla. Mina tegin salati ning morsi valmis ning Anna pani vesipiibu hakkama. Siis viisime asjad välja ning võisime nautida ilusat ilma ning esimest grillpidu. Lapsed tudusid enamjaolt ning meil oli väga mõnus olemine. Vesipiipu tegin viimasti eelmise aasta jaanuari keskel. Enne, kui sain teada oma rasedusest. Nii et see võttis mõnusalt pea ringi käima ja väga naljakas oli. Liha ja vorstikesed maitsesid hästi ning värske salat niisamuti. Ja seda oli väga lõbus vaadata, et Kelli oli talvemantli ning saabastega ning mina kõrval kleidi, eest lahtise pusa ning varbavaheplätudega. Mingi aeg ühines meiega ka armas naabrinaine, koos oma vallatu malamuudikutsikaga. Ja siis viis Kaido Anna bussile ära. Veel päikest ja head seltskonda ning siis ühines meiega teine naabrinaine, koos oma 4 kuuse poisipõnniga. Olime veel natuke väljas ning tulime siis tuppa, sest naabrinaine tahtis ilmselgelt ehteid piiluda natuke. Kaua ta ei olnud, laps muutus rahutuks ja läks koju ära. Õige pea ka teine naabrinaine. Nii et jäime siis kolmekesi + 2 last. Õhtu oli huvitav, sest Matu ei tahtnud kuidagi magama jääda ja iga kord kui kisa tõstis, hakkas pisike Liisu ka lohutamatult nutma. See olukord oli nii tragikoomiline. Lõpuks muidugi saime lapsed magama ning meie õhtu lõppes veiniklaasi taga jutustamisega poole öö ajal. 

Pühapäeval otsustas Matu ärgata uue kella järgi kella 8 paiku. Õnneks oli Kaido sel hommikul ise varakult üleval ja võttis Matu endaga alla kaasa ning lasi mul edasi magada. Mingi hetk tõi lapse mulle üles kaissu ning magasime veel tunnikese koos. Nii et ärkasime lõplikult alles 12 paiku päeval lapsega. No küll oli mõnus uni. Tulin alla ning varsti ärkasid ka Kelli ning Liisu üles. Käisin kiirelt dušši all, et inimese tunne tuleks ja siis sõime hommikust ning jõime kohvi. Mingi aeg viskas Kaido viinerid veel grillile ning ma tegin uue värske salati. Nii et sõime veel koos lõunasööki ning saatsime siis nad bussile ära. Tulime koju ja siin ma sain lihtsalt olla ja puhata veidi, küll oli vahelduseks hea. 

Igatahes nautisin seda aega väga, sest enamjaolt meil siin väga palju just külalisi ei käi ja seega oli see meie jaoks väga mõnus vaheldus. Nii et tulge külla grillima! :P

2 thoughts on “Nädalalõpp

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s