“Meie sündisime..”

Ma tean, et sellest on varemgi kirjutatud aga no ma lihtsalt ei suuda vaikida. Ju ma siis olen ka kibestunud noor ema aga mul tõesti ajab kopsu üle maksa see meietamine. No muidugi kui sa lähed lapsega koos poodi või magama, siis on teine asi. Kui me linna läheme lapsega siis ma ütlen ka, et meil on linnapäev nt. Aga ma pean silmas just seda kõige suhtes meietamist. Hetkel beebigruppidesse kuuludes muud enam ei olegi. 

Peaks vist ka hakkama kõige suhtes meietama. “Meie sündisime 22. september, kell 02.09 öösel. Meie nimeks sai Tarvo Matthias. Meie oleme väga hea laps. Meie oleme veel hambutud. Meie s*tume kord päevas püksi. Meie õppisime 5,5 kuuselt roomama. Meie ei oska veel rääkida.”  Seda nimekirja saaks veel lõputult edasi ketrama jääda. Aga no WHYYYYY?

Ma arvan küll, et laps sündis ja sina SÜNNITASID sel kuupäeval, mitte ei sündinud ise ka. Laps sai nimeks, mitte te koos ei saanud nimeks. Laps on hea, mitte te ei ole koos head lapsed. Kahju küll, kui sul ikka veel pole hambaid suhu kasvanud. Samamoodi kahju mehest, kui naisel on püksi s*ttumisega probleeme. Veelgi enam, mees ei saa kusagil koos sinuga käia ka, sest sa alles õpid roomama/käputama ja kõndima. Ja rääkida ka ei oska, kuidas sa küll oma kaasaga siis suhtled, lälisedes? Minu arust pole see meietamine isegi mitte kusagilt otsast armas, nii et mis kurat on teil viga inimesed? Järjekordne asi, mis noorte emade poole kõõrdpilke paneb saatma ja paraku kõik noored emad pannakse ju ühte patta. 

 

4 thoughts on ““Meie sündisime..”

  1. Sellel teemal nõustun täiesti. See meietamine on igasugused piirid ületanud. Alles sattusin kuskil grupis lugema, kuidas ema pea kolmeaastase poisi kohta ka meietas. Oli midagi stiilis: Meie sündisime peaaegu 3 aastat tagasi. Meie käime lasteaias. Meie oleme hea poiss. See viimane lause kriipis kohe eriti valusalt mu silma. Kui keegi julges märkuse teha, et kas see meietamine liig pole, eriti veel nii suure lapsega, siis tuli see klassikaline – sa oled kade! – ka ära. Öeldigi otse, et sa oled lihtsalt kade, et keegi viitsib nii palju oma lapsega tegeleda. Seos meietamisel ja lapsega tegelemisel?

    • Huvitav mis osas ma kade peaks olema? Mul on samamoodi pisike armas põrnikas kodus aga ma ei näe vajadust hirmsatmoodi meietada. Ometi ei istu laps üksi teises toas ka vaid ikka saab piisavalt tähelepanu ja hoolt ning on väga ilusti arenenud, kohati kiireminigi kui teised. Aga noh, see ongi väga tüüpiline vastus alati. Samamoodi neilt, kes meeletult paljude kirjavigadega kirjutavad. “Mul ei ole lapse kõrvalt aega korralikult kirjutada.”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s