Minu “tütreke” :)

Aasta 2001, 1 Oktoober Tartus, Toomemäel asuvas sünnitusmajas tuli ilmale pisike neiu, kes sai nimeks Melany Brit. Rahulik laps oli, naeratas ja oli igati tubli. Esimene aasta, esimesed sõnad, esimesed roomamised ja sammud. Vannitamised ja nukuks riietamised, Ta nägi tõesti nagu nuku välja. Muidugi leiutas ta oma keelt, et oleks lihtsam suhelda. Esialgu oli vanaema tal emmeemme, hiljem ristiti vanaema ümber Anaks, ning vanaisa Asaks. Mina olin siiski Siki. Esimene sünnipäev, ta veel ei kõndinud õieti, kuid seisis voodi najal püsti ja tantsis! :D

Teine eluaasta sujus samamoodi vaikselt. Siis juba kõndis ja askeldas ringi, rääkis juba päris vahvalt. Muidu oli täitsa hea laps, eriti armastas ta kiikuda ja laulda.

Kahe aastaselt olid Tema lemmikuteks kujunenud Vanilla ninja, ines ja terminaator. Laps keeldus õhtuti magama minemast , enne kui oli peale pandud kuutõbise plaat . Samuti kui telekas näitas Meeletu maailma reklaami, hakkas laps hüplema ja kisendama : ” Pirru, Pirru !”.Üks kord ronis voodile, tantsis seal ja laulis kõva häälega : “sekspomm, sekspomm, ma olen sekspomm.” Küll meil sai alles nalja selle pärast. See oli aeg, mil olin lapsega 6 päeva nädalas koos. See oli aeg, mil see laps oli minu elu . Siis tuli suve algus, kool sai läbi ja õeraas kolis inglismaale, elama ja tööle, laps jäi eestisse ja pool kuud olin ma lapsega koguaeg koos ja hoidsin Teda. Siis sõitis õemees lapsega järgi inglismaale, ja pool aastat nutsin end õhtuti magama lapse pilti vaadates, seni kuni nad tagasi tulid. Noh õde läks küll uuesti ära, kuid laps jäi õnneks siiski siia.

Kolmeselt siis tuli see uus algus, laps tuli inglismaalt tagasi, ja veetsin Temaga võimalikult palju aega koos. Õppisime läbi mängu tähti ja numbreid, laulsime ja lõbutsesime. Minust joonistati isegi autoportree mis on hetkelgi kodus alles. Tüdruk hakkas iseseisvalt elu uurima, ja igasugu asju küsima. Asjapulgaks muutus.

Neljaselt muutus ta juba pisikeseks tibiks kätte. Aga nalja Sai meil sellegi poolest. Siin hakkas ta juba pisut oma muusikamaitset ka vahetama, juurde tulid Nexus jms :D Talvel sai meil ikka käidud kelgutamas, vastu puud kihutatud ja tänu sellele puud nimedega ristitud. Läbimärjana lauldes koju mindud, siiani hea meenutada. Muidugi pubitiirud mu sõbrannadega, ta oli ju piisavalt suur juba et Tädi sõbrannadega koos pubitada ja kaarte mängida . Tundis ennast kohe uhkena, sest Ta oli võrdne minu sõbrannadega.

Viiendaks sünnipäevaks sai neiu endale mobiiltelefoni, roosa ja klapiga ja puha. Siis helistas uhke olekuga meile kõigile, eriti minule sest küsis kuidas ühes mängus mingeid maailmu läbida :D Meie poolne kink oli Aabits, sest ta ju nii väga soovis seda endale, et tähti õppida. Peale seda enam muud ei olnudki, kui Siki õpime tähti ja Siki õpime tähti. Neiu tibistus aina enam, kuid samas oli ikkagi meie kõigi lemmik armas pisike Brita. Pisike plika, kes küsis et mis keelt seal Türil räägitakse. Ja leidis et igal ühel on oma Siki, aga Tema Siki on ikka kõige parem.

Oma kuuendal sünnipäeval oli neiu aga nagu tuhkatriinu oma imelises roosas kleidis. Meie oma isiklik printsess !  Sünnipäeva õigel päeval käisime veel kinos. Ja siis meie mängimised, filmivaatamised, linnas käimised, külaskäigud, kontserdid, laulmised, joonistamised, kaardimängud ja kõik muu….Seda kõike ei saa lihtsalt võrrelda mitte millegi muuga !

Veidi enne 7 aastaseks saamist läks Melany aga Inglismaale ema juurde elama, seega oleme teineteisest kaugel. Näeme 1-2x aastas, kuid see ei ole vähendanud meie lähedust. Ta on mulle ikka, nagu oma tütar. Inglismaal käies oleme lahutamatud ja meil on alati palju teha. Ainult ajast jääb alati puudu. Meil on jätkuvalt väga sarnane muusikamaitse. Oleme mõlemad väga suured raamatute fännid. Meile meeldib joonistada ning kirjutada. Ja mida suuremaks ta kasvab, seda suuremad sõbrannad me oleme, sest jututeemasid tekib aina juurde. Preili on nii suureks kasvanud ja ei paista kusagilt otsast 12 aastane välja. Uskumatu, kui kiirelt aeg ikka on läinud.

Pilt2008 kevad.

Pilt
2014 kevad

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s