Mis loom on Giveaway?

Olles facebookis “Eesti Blogijad” grupi liige näen igapäevaselt massiliselt postitusi, kus põhiteemaks on Giveaway. Selle peale tekib tõsine küsimus, et mis loom see Giveaway on, et kõik selle peale nüüd peaksid tormi jooksma ning nende sisutühjasid (vähemalt enamus neist) blogisid jälgima hakkama? On see Giveaway mingi tõeline imeloom ja on lausa kullast tehtud ning briljantidega kaetud? Kulla lapsed..

Ma saan väga hästi aru neist asjalikest Giveawaydest, mida tehakse koostööd tegevate firmade soovil. Aga ma tõesti ei saa aru, kas tõesti eesti noored on nii rumalad? Usutaksegi tõsimeeli, et kui nad loosivad oma hirmägedas blogis mõne balti jaama turult ostetud küünelaki või koju seisma jäänud kõrvarõnga paari välja, et selle peale inimesed teevad blogile tormijooksu? Ei tea, vb olen ainus aga mina hoian sellistest blogidest kohe kauge kaarega eemale ning kui postitus sisaldab juba sõna Giveaway, siis minu hiir libiseb sellest väga sujuvalt üle. Ma jälgin siiski blogisid, mis mulle pinget pakuvad ning mida on meeldiv lugeda. Eelkõige just selliseid, kus räägitakse oma elust, avaldatakse arvamust ning tehakse nalja ka, mitte pole tuim “Lasin matast poppi” tekst. Ning kui mõnes sellises blogis toimub ka mõni meeldiva auhinnaga Giveaway, siis on see ainult boonuseks.

Aga millal hakkavad need toredad (ilmselt. Ma ikka tahaks uskuda, et inimesed on ilusad ja head) noored blogijad aru saama, et rahvast ei meelita nende pidevad Giveaway lubadused ning mõtetu kräpi loosimised? Et selleks on vaja pisut rohkem ka vaeva näha, et keegi vaevuks nende blogisid sirvima rohkem, kui vaid ühe korra? Muidugi on tore, kui inimene üritab leida enda jaoks uue hobi ja kirjutama hakata. Aga kui seda tehakse vaid selle pärast, et ilgelt palju toredaid uusi asju saada “sponsorite” käest siis (Sellele annavad kinnitust  postitused, mis sisaldavad lauset : Andke siis teada, millest ma võiksin kirjutada.) .. mul on nendest noortest lihtsalt kahju. Blogima peaks hakkama siiski see, kellel on blogimiseks inspiratsiooni ning mõtteid ning tahab need endast välja kirjutada. Mitte, et keegi söödab teemasid ette ning sa siis paned paar lauset kirja ja kõik.

Pealegi pole tänapäeval enam mitte miski tasuta, alati tahetakse midagi vastu saada.

 

 

3 thoughts on “Mis loom on Giveaway?

  1. Ka minule on see silma jäänud viimasel ajal. Nalja teeb aga see, et ühes blogis loositigi välja too küünelakk ja mingi käevõru, mis oli ka kirjeldusega ‘tavaline käevõru’… ning selle postituse all oli päris arvestatav hulk loosihuvilisi. Mulle meeldib ka kohe eriti võita, aga no ma ei tea kas iga loosi peale peaks tormi ikka jooksma :/ :D

    • Ma nii vaene pole, et ma seda käevõru ja küünelakki nüüd ise ostetud ei saa. Õnneks või kahjuks. :D
      Mina ka olen osa võtnud, kui tõesti on asjalik giveaway ja välja loositav asi mulle meeldib. Aga ma alati võtan osa sellistest asjadest väga valikuliselt. Muidugi on neid inimesi ka hulgim, kes võtavad kõigest osa, olenemata mis auhinnaks on. Ala isegi kui koera pole siis koera jalutusrihma on mul ikka ju vaja võita :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s