Liiklusõnnetused jalgratastega.

Ma olen tükk aega juba mõelnud sellele, et väga vale otsus oli muuta seadust ning lubada teed ületada jalgratturil ratta seljas. See on täiesti kohutav, mis liikluses toimub. Ja ratturid ilmselgelt ei saa aru, et neil jätkuvalt ei ole eesõigust ja auto ei pea seisma jääma, et sind jalgratta seljas üle lasta.

Alles eile sattusin vaatama telekast saadet, kus rääkis just nimelt jalgratta õnnetustest. Võrreldes eelmise aastaga on juhtunud enam kui poole rohkem liiklusõnnetusi just jalgratastega. See on täiesti kohutav, kui tähelepanematud inimesed on. Loomulikult tihtipeale on kurjajuureks ka mobiiltelefonid ning kõrvaklapid. Muidugi on jube mõnus ringi sõita ja muusikat kuulata aga sellisel juhul peaks veidi aega ja kohta valima selleks, mitte kimama suvaliselt mööda linnatänavaid ning teisi liiklusvahendeid tähele panemata. Selle jaoks on näiteks ideaalsed terviserajad, seal ei ole võimalust autole ette sõita.

Saates räägiti lähemalt ka sellest õnnetusest, mida ma pealt nägin. Täpsustuseks öeldi ka seda, et seaduse järgi ei tohi jalgratta seljas teed ületada kohtades, kus on see torurägastik, mis ka laagri ülesõidul olemas on. Eks need rägastikud pannaksegi sellistesse ohtlikumatesse kohtadesse. Ilmselgelt aga tüüp seadust ei tunne või lihtsalt ignoreeris, et jalgratta seljas tuimalt rongi ette põrutas. Tulemuseks on ratastool ning suure tõenäosusega ka kergelt ohmu, arvestades pea vigastust. Juhul kui ta kõigest sellest siiski välja tuleb. Tavaliselt muidugi mõeldakse selle peale, et “Minuga midagi sellist kunagi ei juhtu”. Niikaua kuni ükskord juhtub lähedasega või satud kogemata pealt nägema asja. S*temal juhul kui ise õnnetusse satud ja KUI üldse on võimalik veel midagi mõelda.

Samal õhtul nägin, kuidas üks nooremapoolne mees Ülemiste juures tuimalt ühe auto nina alt läbi sõitis, niiet see pidi väga järsult pidurdama. No ja muidugi signaali peale näitas rattur väga inetuid käemärke. Muidugi teised on süüdi, kui sa ise viimane idioot oled ja enda elust üldse ei hooli.

Ja muidugi täna sai teada, et ämma sõbranna või tuttav oli auto alla jäänud rattaga. Ei teagi kas sõitis üle või lükkas käe kõrval. Pigem mulle tundub, et sõitis. Igatahes asus ületama 3 realist teed ning kahes reas pidasid autod kinni aga kolmandas reas ei pidanud, seega sõitis 23 aastane sellele naisterahvale lihtsalt otsa. Vähemalt minu mõistus ütleb küll, et kui ta ratast käe kõrval oleks lükanud, oleks ta ju näinud, et auto ei pidurda ning seisma jäänud. Või siis arvaski, et tal on igal pool eesõigus ja võib tuimalt üle kõndida ilma ette vaatamata. Seaduse järgi ei pea autojuht jalgratturile teed andma, seega jalgrattur ise peaks veenduma ohutuses ning siis asuma teed ületama. Paraku enamus rattajuhte vist sellega kursis ei ole ja arvavad, et kõik peavad neile teed andma ning nemad võivad sõita sealt kust nad tahavad ning täpselt siis kui nemad tahavad. Ja kui neid õnnetus tabab on kõik teised alati süüdi. Kurb – väga kurb, midagi tuleb kiiremas korras selles osas ette võtta..

4 thoughts on “Liiklusõnnetused jalgratastega.

  1. Ma elan linnaosas, kus jalgrattad on väga popid. Ja iga päev näen aknast, kuidas jalgratturid on selgeltnägijad, enda arvates. Tulevad tänavat mööda ristile, ei aglusta, ei vaata ja kimavad üle risti. Jumala õnn, et ükski pole veel auto alla jäänud. Mulje jääb selline, et nad peavad end liikluses jumalateks. Meil on siin väga tiheda liiklusega tänav. Õudne, iga kord hoian hinge kinni, kui mõni kaherattaline jälle suure hooga sõidab.

    Lisaks häirib mind kohutavalt see, kui nad meie niigi kitsastel kõnniteedel kihutavad. Ja kui ma julgen vankriga ette jääda, siis sõidetakse või selga. Ja need kellapläristajad -_-

    Muidu on jalakäijad ka rusikanäitajad. Rauno oleks üks laupäev äärepealt tappa saanud selle eest, et punasega teed ületanud kõndijale signaali lasi. Aken oli all ja tüüp oleks aknast sisse lennanud, kui auto liikunud poleks. Samamoodi pkskord Rocca juures jalutas üks paar süüdimatult üle tee, Rauno kaugelt lasi pasunat ja päss hüppas tee peale ja viibutas rusikat.

    Ma vingun vist liiga palju :D

    • Inimestel on ilmselgelt enda elust täiesti poogen. Mul on peale autoavariid ja seda rongiõnnetust hirm ikka koguaeg nahas ning jälgin väga hoolega, kus ja millal liigun. Enda arust veel piisavalt noor ja elu on ju alles ees.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s