Vankrisaaga lõpp – loodetavasti.

Nagu te teate, oli meil Matuga viiendal märsil väikene avarii mustamäel, mille tagajärjeks oli kõver velg. Ringi see käis ja kasutada vankrit sai aga üks ratas käis lihtsalt kaheksasse. Käisin tegin tookord poltiseisse avalduse (kuna auto number sai üles kirjutatud) ning tegin avalduse ka kindlustuses, et viimane mu vankri remondi kinni maksaks. No muidugi, kõver velg ju vähendab oluliselt vankri väärtust. Kes hiljem tahaks osta vankrit, mis on kõvera veljega.

4. aprillil sõitsime inglismaale ning otsustasime oma vankri kaasa võtta. Kuna vankri vedu on beebiga reisides tasuta ning lapsel oma suures vankris ikka parem see 2 nädalat ringi kärutada, siis arvasime, et see on parim lahendus. Sinna minnes kõik kena ja tore, vanker sai ilusti ära kiletatud ning saime tervena inglismaal kätte. Tagasi tulles sai samamoodi hommikul kiiruga kiletamas käidud ning arvasime, et sellega korras. Eesti poolel tabas meid aga nõme üllatus. Vankrit oli sedasi loobitud, et selle üks velg oli VÄGA kõver ning vastu vankri raami, seega ei olnud seda käru võimalik enam kuidagi kasutada. Tegime avalduse lennujaamas ja saime andmed, etpeame ise Ryanairiga ühendust võtma. Küll aga kuna eraldi pagasikindlustust võetud polnud, siis ryanair näitab ainult keskmist näppu.

Paar päeva hiljem viisin vankri raami parandusse. Pidin selle kindlustusjuhtumi pärast nagunii sinna üle vaatamisele viima. Raam jäi sinna ning jäin vastust ootama, mis edasi. Nädal hiljem sain remondist vastuse, et see vankri mudel on aegunud ning seda enam ei toodeta. Huvitav fakt on see, et see on alles eelmise aasta mudel. Kas tõesti siis iga aasta uus mudel tootmisele ja eelmise aasta mudel maha kandmisele? Igatahes remondiga jäi jutt, et nad üritavad tehasega kaubelda, et ehk ikka saab need uued veljed, sest ka mitmel teisel mudelil on samasugused veljed. Paar nädalat hiljem helistasin ja uurisin kaugel asjad on. Remont oli tehasesse saatnud kolm kirja aga mitte mingit tagasisidet polnud saanud. Remondist öeldi, et ilmselt vankrit seega korda ei saa ja kindlustus seega peaks mulle vankri välja maksma. Pidi veel üritama tehasega suhelda, sest kiiret mul enam pole ning vaatame siis edasi.

Neljapäeval (29.05) hommikul helistati mulle kindlustusest, et nad said nüüd vastuseks remondist, et vanker puru ja parandada ei saa. (Tegelikult oli kokkulepe, et remondist helistatakse enne mulle, seega olin üllatunud) Seega taheti saada infot vankri maksumuse ning lisade kohta ning öeldi, et peaksin ülejäänud vankri osad ka remondi viima, siis saavad mulle vankri hüvitada. See rikkus meeleolu täielikult, sest see vanker mulle nii armas ja tõeliselt kahju hakkas.

Pühapäeva õhtul (1.06) saatsin lõpuks kindlustusele kirja koos Tseki koopiaga ning palvega kokkuleppele jõuda, et saaksin ehk katkise vankri ka endale. Mida sel kindlustusel ikka “maha kantud” vankriga teha on ja arvasin, et nagunii hüvitatakse väga väike osa vankri reaalsest maksumusest.

Esmaspäeva (02.06) hommikul tabas mind aga meeldib üllatus. Postkastis oli kiri kindlustuselt, mis lubab mul vankri endale jätta ning pakutakse märksa suuremat hüvitist, kui lootsin saada. Seega ei pea ma vanki ülejäänud osi kusagile transportima hakkama ning lähen hoopis lähiajal remonti vankri raamile järele. Arve number sai saadetud ning tänase päeva jooksul peaks hüvitis pangaarvel maanduma. Oo happy day! See tähendab, et saan naabrinaisele Matu uue tõlla ilusti täies ulatuses kinni maksma ning siis saab edasi vaadata, mis saab. :)

Igatahes tänane hommik on niivõrd hästi alanud, et tahaks lausa kukerpalle visata siin tööl. Ainult, et see peletaks vist need vähesed inimesedki eemale, kes siin täna ringi liiguvad.

Ps. Tulge kohvile, tahaksin teile kõigile täna hea meelega head ja paremat valmistada ning hea tuju kaubapeale kinkida :)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s