Õnnetused lastega

Ma olen shokeeritud ja nutt on kurgus.

Ilmselt enamus on kursis uudisega, et eile õhtul hukkus traagiliselt üks 5 aastane laps, kes jäi auto alla. Iga surm on traagiline aga et tegemist oli lausa niivõrd noore inimesega, on lihtsalt kohutav. Täna selgus aga tõsiasi, et selle poisi ajas alla tema oma ema. Mul on lapsest kohutavalt kahju aga emast on veelgi rohkem kahju. Mida ta võib tunda ning kuidas ta suudab edasi elada? Ma ei kujuta ettegi, mida ma teeksin..

Ja reaalselt süüdistada ei saa teda ju kuidagi. Parkides on ju kiirus olematu ning ükski ema ei soovi oma lapse surma. Aga laps on ju väike ning kui ta oma peale istutava autoga heki varjust välja sõitis siis polnudki teda ilmselt üldse märgata. Või kui veel märkad, siis reageerimisaeg on ka ning päris pidama on raske saada. Ja palju sellel väikesel lapsel siis vaja on.. Mis mind aga üllatama paneb on see, et alustati kriminaalmenetlust.. Ehk siis lapse surm pole veel piisav karistus ning paneme selle “päti” vangi või? Mind lausa üllatab, mida need eesti seadused sellisel puhul välja genereerivad..

Mis aga kõige hullem, see ei pruugi viimaseks selliseks õnnetuseks jääda, kus väike laps õnnetuse läbi hukub. Alles üleeile kirjutas endine klassiõde facebookis, et Ihastes pidavat tihti üks 5 aastane laps üksinda ATV-ga sõitma mööda autoteid. Teadmata ühtegi seadust või reeglit. Parematel päevadel pidi ema autoga järele sõitma aga halvematel päevadel on laps tänaval täiesti üksinda.

No vabandage väga aga ma tõepoolest ei mõista selliseid vanemaid, kes lapsed sedasi tänavale lasevad. Keegi peaks kätte võtma ja talle lihtsalt lastekaitse ukse taha saatma, enne kui on liiga hilja. Ma loodan, et nii mõnigi lapsevanem võtab sellest loost õppust ning ei lase oma lapsi enam niivõrd uisapäisa tänavatele lällama. Ei tahaks enam selliseid uudiseid lugeda..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s