Sõbrad

Väga huvitav on see, kuidas elu teeb omi korrektuure ning kuidas “sõbrad” tekivad ning kaovad. Kuigi siin kohal tekib küsimus, et kui inimesed kaovad meie elust, siis kas nad ikka olidki meie sõbad?

Ma olen elus läbinud mitmeid nö kardinaalseid muudatusi ning seetõttu on muutunud mitmeid kordi minu tutvusringkond päris suurelt. See on aga mulle näidanud ning tõestanud, kes on need tõelised sõbrad, kelle peale võin ma alati kindel olla, isegi kui nad ei seisa mu kõrval 24/7/365.

Esimene suurem muutus minu jaoks tuli siis, kui otsustasin Tallinna kolida. Tartus oli mul oma sõprusringkond, kellega me kogu aeg läbi käisime ning koos “hängisime”. Tegelikult alguse sai see juba sellest, kui läksin Säreverre kooli. Siis käisin küll nvstel kodus aga enam ei olnud seltskond päris see, mis enne. Ajapikku see seltskond hajus ning praeguseks on üldsegi meie “Stiilne viisik” (nagu me ennast kutsusime) kolmeks jagunenud. Ehk siis mina eraldi teises eesti otsas ja K+H ühes ning E+L teises seltskonnas. Kuigi ma olen vahepeal mitmeid kordi kolinud, elukaaslase leidnud ning lapse saanud siis need tüdrukud on minu jaoks alles jäänud siiski. Suhtleme küll harvem, kuid nad on alati olemas ja kui nemad tallinna satuvad või mina tartusse, siis ikka kohtume. Samas enamus, kes sellel ajal paraleelselt suured sõbrad olid, on kadunud unustuste hõlma ning ei suhtle üldse.

Teine suurem muutus tuli minu jaoks elukaaslase leidmisega. Jällegi väga paljud inimesed kadusid vaikselt ning hea on, kui tänaval vastu tulles teregi öeldakse. Kolmas veelgi suurem muutus oli see, kui kolisime linnast eemale elama. Peale seda kadusid taas paljud inimesed meie elust nagu tina tuhka. Vaid vähesed viitsivad vaeva näha ning külla tulla kusagile pärapõrgusse. Ja viimaks ilmselt kõige suurem muutus oli muidugi beebi sünd. Peale rasedusest kuulmist kadusid paljud inimesed nagu vits vette. Sest et ega rasedad ning värsked emmed ju muud juttu ei mõista, kui beebikakast ning oksest jahuda. Noh, vähemalt nende arvates küll.

Seega praeguseks on tutvusringkond päris suuresti muutunud. Kuid peab mainima, et on ka neid, kes on kõigest hoolimata mu kõrvale jäänud. Kaugemast lapsepõlvest on mul 1 sõbranna ning 1 sõber, keda küll näen kohutavalt harva, kuid kellega ei lõppe jutt vist kunagi otsa. 1 on Anti, kellega sai sõprus alguse esimeses klassis ehk siis 17 aastat tagasi. Teine on Tiia, kellega saime tuttavaks Tsehhi reisil 11 aastat tagasi. Ja tõesti, mõlemaid võin nimetada suure algustähega Sõbraks ning nende peale loota igas olukorras.

Lisaks 8,5 aastat on minu parimateks sõbrannadeks olnud Merlin ning Greete. Tuttavaks sain enamvähem samal ajal nendega ning kuigi on olnud perioode, kus me eriti ei suhtle, siis pole me kaugeks jäänud ning oleme alati teineteisele olemas olnud. Nemad kaks on ka ühed vähestest, kes on mulle maale külla jõunud, Merlin on ilmselt veel kõige tihedam külaline olnud.

Muidugi on neid armsaid inimesi veel, kes küll on mu elus veidi vähem aega eksisteerinud, kuid mu kõrvale jäänud kõigist suurtest muutustest olenemata. Suur aitäh ja kummardus teile kõigile!

Reaalselt on aga neid inimesi mitmeid kordi rohkem, kes mu elust suurte muutuste ajal kadunud on. Tegelikult on sellest väga kahju, sest nii mõnegi inimesega on mul fantastilised mälestused ja kurb on, et ei saa kohvitassi taga “vanu häid aegu” meenutada. On olnud inimesi, kellega olen koos elanud ning lahutamatud olnud aga praeguseks ei ole aastaid kohtunud ega suhelnud. Osade eludega mingil määral veel interneti vahendusel kursis aga on ka neid, keda internetistki ei leia. Ja siis tekibki küsimus, et kui inimesed on niivõrd lähedased ning siis lihtsalt muutuste ajal kaovad, kas neid saab siis ikkagi sõpradeks nimetada? Pigem vist ongi põhjuseks see, et enam kasulik olla ei saa ja mööda pidusid lällata ei saa ning aeg edasi liikuda. Karm aga tõsi.

Ehk siis kui tahad näha, kes on su TÕELISED sõbrad, siis läbi paar suurt muutust oma elus ning pilt on selge.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s