Suitsetajad

Mind ajavad viimasel ajal tohutult närvi suitsetajad. Muidugi mitte kõik, vaid just need isikud, kes ei vali aega ega koha selle jaoks ning kes vilistavad reeglitele.

Näiteks olen viimasel ajal märganud, et Samatis on paar bussijuhti, kes lõpppeatustes bussis sees suitsetavad. Istuvad seal uks lahti ja kimuvad elueest oma rahupiipu. Ja siis pean mina pärast minema ja seda suitsuhaisu koos lapsega sisse hingama. Ma ei tahaks hästi uskuda, et Samat bussis suitsetada lubab ning taunin sellist käitumist väga. Tahad suitsetada siis suitseta aga mine tee seda väljas. See suitsuhais on veel tükk aega bussis sees ja sellest ei saa kuidagi lahti. Isegi Kaido, kes ise on ometi suitsetaja, ütleb et talle hakkab see suitsuhais täiega vastu. Miks peavad mittesuitsetajad ning eelkõige lapsed selle pärast kannatama?

Teiseks mind häirib üleüldiselt, kui kusagil sees tehakse suitsu. Eriti kui seda tehakse autos. Eile laenasime äialt auto ning avastasime, et suitsutuhk on autos laiali. Äi ise ei suitseta üldse aga ta laenab aegajalt autot oma sõbrannale ja too siis ilmselgelt kimub autos suitsu. Kuigi äi seda ei luba. Ma ei tea.. minu jaoks näitab selline käitumine küll austuse puudumist. Kui teine ikkagi tuleb vastu sulle ja laenab autot ning sa tead, et ta ei suitseta ning ei luba enda autos suitsetada siis MILLE kuradi pärast sa seda ikkagi teed? Ei austa ju inimest ning inimese otsuseid. Nii hirmus raske on ju selleks paariks minutiks auto uksest välja astuda ning seal suitsu teha.

Noh ja muidugi on terve linn ja bussipeatused täis piibutajaid, kes sulle konkreetselt nina alla ronivad pläruga, isegi kui vanker seal samas on. Hea on, et peadpidi vankrisse ei roni ja otse lapse peale veel seda haisu ei puhu. Ja sa võid ju minna eemale aga ikka keegi turnib sulle külje alla. Ehk siis pea võimatu on liikuda ringi ilma, et suitsuhaisu sisse ei satuks kusagil.

Ja omaette teema on muidugi E-sigaeti tegijatega, kes arvavad et seda on lubatud iga nurga peal imeda. Ja tavaliselt ei saada aru selles, et see samamoodi kahjustab ümbritsevaid inimesi. Tahad keemiat sisse imeda siis palun väga, lase käia. Aga ära sunni teisi seda tegema. Ehk siis vali aega ja kohta mitte ära ime seal kus juhtub teistele mõtlemata.

Minu arust iga inimese oma vaba valik, kas tahab oma tervist rikkuda või mitte aga väga ebaõiglane on teistelt otsustusõigus ära võtta ning neid vägisi passiivseteks suitsetajateks teha. Seal hulgas väikeseid lapsi, keda on meie seas siiski väga suur protsent.

4 thoughts on “Suitsetajad

  1. Täiega nõus. Olen küll ise ka suitsetaja, aga põhimõtted on samad. Ei ole vaja teiste, eriti veel laste juures tossata. Otsin alati kõrvalist kohta ja hüppan pmt sõna otseses mõttes kraavi kui juhtub keegi mööduma :D

  2. Nõustun sinuga. Mind häirib ka see suitsuga tänaval kõndimine. Rasedana oli eriti vastik kui minu ees hakkas keegi suitsetama ja no ma ei jõudnud tempokalt temast mööda ka tormata.
    Meeldib, et kui sõjaväelane suitsu tahab teha, siis prügikasti juures ja paigal seistes. Nii võiks kõik teha :D
    Ja ma üldse ei räägi Viru keskuse lõuna uste juures suitsetajatest – kogu aeg kõnni läbi auitsupilve.

    • No just! Õnneks Kaido on alati normaalselt teistest eemale läinud, eriti lapsi arvestades. Niimodi ongi normaalne. Aga osade arust teevad seal kus tahavad ja nii ongi hästi. Tean ka taksojuhte, kes taksos suitsu kimuvad elu eest, endal klient peal. Lihtsalt vastik..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s