Eesti pagar

Kuna ma juba eelmises postituses mainisin, et mulle Eesti pagari tooted meeldivad, mõtlesin teha selle kohta juba pikema postituse ning näidata oma lemmikuid.

Kui rääkida tortidest, siis on minu vaieldamatu lemmik ilmselt trühvlitort. Piisavalt magus ning piisavalt mahlane. Sulab mõnusalt suus ja on tõeliselt-tõeliselt maitsev.

Pilt

Küpsetiste seas on mu vaieldamatuks lemmikuks vahukreemikingel. Kohvi kõrvale näiteks väga ideaalne! Kringel ise ei ole väga magus, seeeest vahukreem annab kringlile nii magusust kui ka mahlakust.

Pärmi- lehttaigna kringel rikastatud vahukreemi ja rosinatega. Tõelistele maiasmokkadele!
Pilt

Kookide seast on aga lausa raske valida lemmikut, sest nii mõnigi maitseb lihtsalt jumalikult. Esikoha saab napilt Britta kook, mida võiksin küll vist kilode kaupa süüa. Kook ise küll ei ole niivõrd mahlane, kuid maitse poolest on minu mõistes ideaalne. Marjad annavad pisut hapukust ja vahukreem ise neutraliseerib pisut bezee magusust. Seega kook ei ole liiga läila ning ergutab kõiki maitsemeeli.

Õhukese biskviikiht rikastatud maasikamaitselise hapukoore-vahukreemi ja vaarikatega. Koogi pealispinda katab õhuline bezee. Tõeline maitsebukett!
Pilt

Teisele kohale jääb napilt Kiivi-Tikrikook, mida ma lihtsalt jumaldan. Lihtne, kuid samas väga maitseküllane ning mahlane.

Pilt

Ja siis riburadapidi (ei oskagi neid enam pingeritta panna) sellised koogid:

Maasika-jogurtikook. – Klassikaline ja meeldib tavaliselt kõigile. Väga mahlane, parajalt magus ning sobib iga ilmaga.

Õhukesel biskviidikihil maasika-vahukreemitäidis. Pealispind kaetud tükeldatud maasikate ja želeekihiga. Oh mis mõnus maasikmari! Laste lemmik!

Pilt
Passionikook – Eksootilisem, parajalt magus ning mõnusalt mahlane. Meeldib, et ei ole liiga läila ning ära leierdatud maitse.

Pilt

Pealinna kook. – Kes ei armastaks siis shokolaadi, rääkimata väga shokolaadisest koogist! (Isegi mu tsintsilja läks selle peale äksi täis)
Kahekihiline tume keefiri-biskviitkook rikastatud hapukoorega. Seda saksad söövad!

Pilt

 Vaarikakook – Mul on viimasel ajal täielik vaarikaarmastus peale tulnud. Eks selleks, et vaarikad on tõeliselt maitsvad aga samas veidi hapukad, seega ei ole asi liiga läila.
Pilt

Mulle väga meeldib see, et Eesti pagari koogid on tõesti väga maitseküllased, mahlased ning head. Ei ole rõvedat keemilist järelmaitset ning süda ei läigi pärast koogi söömist. Lisaks kõigele on hinnaklass ka väga rahakotisõbralik ning ei pea nädala söögiraha ühe tordi peale magama panema. Eelistagem eestimaist :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s