Lemmikloomad ja uut kodu ootavad tsintsiljapoisid

Mul on läbi aegade olnud palju erinevaid lemmikuid. Koerad, kassid, kääbushamstrid, küülikud, merisiga ja tsintsiljad. Ma olen selline hull, et tooks ilmselt kõikvõimalikud loomad endale koju. Noh, eelkõige muidugi kõik tänavale lennanud abi vajavad loomad.

Praeguse seisuga on mul kodus 5 looma. 4 tsintsiljat ning kass. Muidugi kaks tsintsiljat saavad kolmapäeval kolme kuuseks ja on valmis “pesast välja lendama” ja uude koju kolima. Seega, kui kellelgi peaks olema salasoov tsintsiljasid omada siis võib julgelt märku anda.

Kass on mul äge tegelane. 18. novembril saab juba 9 aastaseks aga kohati on ikka nagu kassipoeg. Tormab ringi ja möllab elueest. Ta on jube hellik ning veedaks enamuse oma päevadest ilmselt süles ja nuruks pai. Piisab käe ligi panemisest, kui ta nurrub nagu traktor ja sulle sülle üritab pugeda. Armastab kaisus magada või kui palavam on, ronib lihtsalt selga. Vahel ronib minu ja Kaido vahele voodisse teki alla ja laiutab siis elu eest, üritab meid vist lahku ajada. :D Üldiselt on tegemist väga hea kassikesega, kellel on omamoodi väikesed kiiksud aga kellel neid ei oleks. Kass on muidugi Matu lemmik, tema peale hakatakse kilkama ja üriatakse võimalikult kiirelt “paitama” pääseda. Pai muidugi on pai vaid harva. Enamjaolt kisub ta suure naeru saatel kassil lihtsalt peoga karvu seljast. Kass aga teeb kaebliku mjäu ning ronib näiteks diivani seljatoele peitu poisi eest. Kuigi natuke aega hiljem ronib jälle poisi külje alla tagasi. Eriti kui Matu alles sündinud oli, kippus Toots tema kõrvale magama ronima nagu väike valvur.

308446_2168345652128_629197167_n

Toots vana laiskvorst. :P

Tsintsiljad on meil olnud aga vähest aega, nemad leidsid tee meie juurde alles 18. Detsember. Novembris suri kahjuks minu eelmine tsintsilja ja tema asemele jäi väga suur tühimik. Kaido ütles, et ta tahab kunagi kindlasti uue tsintsilja võtta ja siis ka teise ringi looma. Mingi hetk jäi detsembris mulle buduaari turul silma üks tsintsiljadele sobilik puur ja siis oli mulle asi selge. Mõtlesin tükk aega enne mida Kaidole jõuludeks kinkida ja see hetk saabus selgus, et ta saab endale tsintsiljad. Kindlasti paari, sest üksik loom võib end üksikuna tunda. Vaatasin siit ja sealt ning siis selgus, et Kellil on tsintsiljapaar aga tal pole võimalik nende eest rohkem hoolitseda. Seega tellisin puuri ära ning tõin nad 18ndal koju. Toredad noored loomad, sügisel said aastaseks. Standard ehk hall sai siis Kaido jõulukingiks ja must ehk Black Velvet oli minu ja Matu jagu. Nad ei ole muidugi pooltki sellised musiloomad nagu Juku oli aga sellegipoolest vaikselt juba leebuvad ja neid on nii vahva koos askeldamas vaadata. Äraütlemata mõnusad lemmikud!

1470312_10201408124709007_1347745506_n

Vasakul siis emane ehk Nelli ja paremal isane ehk Potsataja :)

Noh ja titad on ülemõistuse armsad mürgeldised. Sündisid 9. Aprill ja nüüd saavad kolme kuuseks ja valmis uude koju minema. Hetkel neljakesi neid puuris vaadata on eriti mõnus aga igavesti nad meiega kahjuks jääda ei saa. Kuigi ega ei raatsiks küll neid väikeseid pätakaid ära anda. Selle kolme kuuga nii kalliks saanud.

10527534_10202555108102875_2409555774288301424_n

Vasakul Tom ja paremal Jerry. Tom on rahulikuma loomuga ja Jerry on täielik võrukael. Täiendavad teineteist. :)

Kui nüüd aga unistustest rääkida, siis mul on kolm lemmikut, keda ma endale tulevikus kindlasti sooviksin.

Esiteks Prantsuse pässküülikut. Nad on suuremad ning võivad kaaluda vabalt 6-7kg. Sellised mõnusad kaisukad ja sellisega võiks vabalt ka õue jalutama minna. Kassile teeks ilmselt tuule alla. Ma olen alati küülikuid meeletult armastanud ja siiani on mul kääbusküülikud olnud. See kord tahaks aga suuremat sõpra. Ühel ilusal päeval, kui mul rohkem aega on, siis võtan ka :)

prantsuse-pass

Teiseks tahan ma tulevikus võtta endale koera. Tõuks Skye terjer. Mu endisel ülemusel oli neid kolm ja ma totaalselt armusin sellesse tõusse ära. Minu jaoks väga ideaalne koer ja seega ühel ilusal päeval mul kindlasti on ka selline imeline koerake kodus olemas. Hind on neil muidugi korralik aga see tõug on seda väärt ka. Kahjuks on aga selle tõu esindajaid aina vähem. Kunagi olid nad ikka väga populaarsed aga praeguseks kuidagi unustustehõlma vajunud. Seda enam soovin ma endale selle tõu esindajat.

skye-terrier

No ja muidugi pesukaru! Piisab sellest, kui youtubes videosid vaadata ja sa ei saa enam seda mõtet peast. Nad on niivõrd lahedad mürgeldised ja nendega saab mõnusalt mürada. Eriti lahe on kahte pesukaru koos vaadata, no lihtsalt super. See on küll pigem selline ulmelisem unistus aga kes teab, võibolla ühel päeval pensionieas? Praegu aga ootan seda, millal Polli loomaaed loomi juurde toob. Sest et perenaine mainis, et plaanis ka pesukarud sinna võtta. Siis hakkan küll vabatahtlikuks :)

raccoon (9 months) -  Procyon lotor
Millised lemmikud teil kodus on ning millistest unistate?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s