Lobanurk

No ei ole nende ilmadega üldse inspiratsiooni kirjutamiseks. Tahaks ainult siruli olla ja mitte midagi teha.

Laupäeval olin kella 19ni tööl ning siis sain rahulikult veel süüa ning poes käia. Poole 9 paiku tuli armas Kadri mulle järele ja tõi mu koju ära. Läks hästi, muidu oleks mind peale poole tunnist marsasõitu veel ees oodanud ka üle 4km-ne jalutuskäik koju. Mitte, et mul selle vastu midagi oleks olnud aga sain võimaluse oma poisiklutiga kodus veel veidi tegeleda tänu sellele.

Pühapäeval käisime me kogu perega naabritel külas. Nende armas isane Laika sai 10 aastaseks ja kuna ilm oli ka ilus, mõtlesime “tähistada”. Viisime kingituseks ka ühe piiksuva mänguasja ning võtsime kaasa pudeli veini ning pontsikuid. Õhtu oli väga mõnus. Teised naabrid olid ka koertega tulnud. Nii et koha peal oli 2 laikat, 2 kuldset retriiverit ning 1 alaska malamuut. Minu jaoks täielik paradiis, ma armastan koeri. Ja Matu jaoks ka, tema aina vaatas ja kilkas ja tahtis pai teha. Sõime grillvorste ja liha, kõrvale kartulisalat. Maitses imehästi ning ka Matu sai esimesed ampsud kartulisalatit. Mingi hetk tuli Kaido Matuga koju ära, sest poiss muutus virilaks ja uniseks. Mina jäin veel naabrinaistega veinitama ja jutustama. Tunnike hiljem koju jõudes Matu ikka ei maganud, Seega võtsin kätte ja läksin tegin temaga veel ühe pisikese 1,5 kilomeetrise jalutuskäigu.

Esmaspäev oli minu jaoks tõeline põrgu. Ma ei kannata üldse seda kuumust ja hommikul oli magamistoas juba 33 kraadi sooja. Alla tulles oli siin küll veidi vähem aga õhtuks oli ikka toas 28-29 kraadi ja õues varjus 29,8. Üritasin vahepeal küll muru niita aga peale poole peale jõudmist andsin alla. No aina kehvem hakkas olla ja pea lõhkus hullupööra. Tulime Matuga tuppa tagasi. Tema mängis ja mina siis lihtsalt olin diivanil. Muidugi ega ei tohi ju arvamust avaldada, et selline ilm lausa surm on. Kohe tuleb miljon arvamust, kui imeilus ja fantastiline ilm on ja ma peaks õues päikest ja sooja nautima mitte hädaldama. Jah, muidugi ma naudin, et kuumus mu pea lõhkuma paneb ja palaviku tekitab. Seda muidugi ka, et mitte midagi ei jaksa teha ja oled kogu aeg läbimärg nagu oleks riietega dušši all käinud. Ja ma peaks nupust nikastanud olema, kui ma 9 kuuse lapse sellise kuumaga lauspäikese kätte basseini topiks. Kui mina seda ilma ei kannata, siis kuidas see vaene laps veel olema peaks. Minu jaoks oleks ideaaaaalne temperatuur kuni 25 kraadi, rohkem kindlasti mitte. Mingi aeg hakkas veidi kergem olla. Siis võtsin kätte ja koristasin magamistoa ära ning tegin lõpuks sinna ka Matule mängunurga. Ta armastab vahel enne kukke ja koitu ärgata aga mina tahan ju magada. Kuna ta aga oskab väga ilusti ise mängida siis saangi ta panna põrandale mängima ja ise seal veel veidi tukkuda. Magamistuba valmis, tegin veel alumise mängunurga ka veidi ringi ja siis sai Matu oma mängunurka jälle vallutama asuda.

Mängunurgad ja Matu
Õhtul käisime kõige pealt Matuga naabrite koeri söötmas ning tuppa laskmas. Peale seda veel väikesel 2,5 kilomeetrisel ringil, Matu muidugi vajus kiirelt ära ja magas pea hommikuni välja.

Jalutuskäik

Täna hommikul ajas Kaido kogemata Matu pool 7 üles. Muidugi pidin mina ka tänu sellele tunnikese üleval passima. Lõpuks sõi Matu mõned lonksud piima ja keris magama tagasi. Seega magasime mõnusalt kella 10ni välja. Kuigi aken oli pärani lahti, näitas termomeeter ärgates ikkagi 31 kraadi, M-A-S-E-N-D-A-V!!! Tulime alla ja Matu läks oma mängunurka mängima. Ma tegin kiirdušši ja panin riidesse. Panin Matule multikad mängima ning läksin käisin kiirelt lasin naabri koerad välja. Tagasi tulles vaatas Matu südamerahus muidugi multikaid ja ei teinud minust väljagi. Läksin korjasin talle väljast siis hunniku kuumaasikaid, mida ta siis pugida sai. Ja siis ma sain jälle vaikselt surra siin diivanil, no üldse ei kannata seda kuuma. Ainult ventilaatori ees kannatab kuidagi olla. Poole 7 paiku panin end riidesse, käisin vaatasin kuidas koertel olla on ning jalutasime Matuga poe juurde. Esiteks issile bussi vastu ja teiseks oli jäätise isu. Sain oma vaarikajäätise kätte ning veel ühtteist näksida ning tulime koos koju ära. Väike 2,89 kilomeetrine jalutuskäik kokku.

DSC_2061
Õhtul tuli küpsetamistuhin peale, seega otsisin oma lehttaigna välja ning tegin ühe kiire kohupiimakoogi valmis. Peale seda veel plaaditäis miniviineripirukaid. Küll on mõnus enda kätega küpsetatud asju nosida. :)

DSC_2063
Kui nüüd muudest asjadest rääkida, siis pühapäeval lõpetasin Varjundite lugemise. Põnevus säilis lõpuni minu jaoks, kuigi natuke ka pettusin. Väidetavalt pidi olema kolmas osa kõige huvitavam aga mina olen teisel arvamusel. Esimene osa algas rahulikult ja erilist põnevust ei olnud aga mingi hetk läks tegevus väga hoogsaks ning lõi ootusärevuse täiega lakke, et mis nüüd edasi. Teine osa oli minu arust veel kõige põnevam. Tihe tegevus ja järsud muutused hoidsid põnevuse kogu aeg õhus. Ja kui kolmandat hakkasin lugema siis… väga poolik tundus. Mulle ei meeldinud, et osad sellised ägedad sündmused jäeti vahele ja siis vahelduva eduga “meenutati”. Ajas segadusse ja jättis palju küsimusi õhku. Justkui taheti jutt kiirelt kaelast ära saada ja topiti kõik ühte raamatusse, selle asemel et kõik olulised sündmused välja tuua ning näiteks neljas osa veel juurde kirjutada. Sellest hoolimata oli see saaga üks parimaid, mida ma lugenud olen. Igatahes loeks veel!

Nüüd aga aeg kiirelt magama kerida, paar tundi saan magada ja siis äratus, vaja linna minna. :)

S.

2 thoughts on “Lobanurk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s