Beebid autosse?

Mul tuleb nutt peale ja ei mõista, kuidas saavad vanemad olla nii vastutustundetud oma pisikeste laste suhtes?

Olen see kuu lugenud juba vähemalt viite juhust, kus väike beebi on jäetud turvahälliga autosse magama ja ise on shoppama mindud. Ja oleks siis auto jäetud vähemalt varjugi aga jäetakse ikka lõõmava päikese kätte. Ometigi korrutatakse igal pool kogu aeg, kui OHTLIK selline asi on. Ja ikka ei jõua inimestele asi kohale.

Esiteks Pärnus, kus üks mööduja juhuslikult märkas keskuse parkas autos näost valget üleni higiga kaetud karjuvat beebit. Ema tuli lõpuks selle peale välja, kui keskuse raadiost anti märguanne, et selles autos beebi karjub. Aga kui inimene poleks märganud ja teada andnud? Mis oleks sellest beebist saanud ja millal ema lõpuks oleks ennast liigutanud? Samasugune juhus oli ka Rakveres, kus ema tuli välja lõpuks siis, kui keskuse raadiost teade edastati.

Muidugi siis see Jõgeva juhtum, mille kohta Delfisse ka artikkel jõudis. Kuidas ema oli 4-6 kuuse imiku autosse päikese kätte jätnud ja suurema lapsega poodi läinud. Üks inimene siis märkas beebit autos ja jäi ema ootama, et temaga rääkida. Ema oli kindlasti vähemalt 15 minutit ära ja oli turvahällile ka pleedi peale pannud, et päike näkku ei paistaks. Vabanduseks tõi, et ta ainult korraks käis ja tema ei tohi raskuseid tõsta, sest on uuesti titeootel ja arst ei luba. Ee, kes selle turvahälli siis autosse tõstis? Hommikul tõstab mees autosse ja õhtul autost välja või? Parklas ei ole mitte ühtegi hingelist, kes saaks vajadusel aidata ja tõsta turvahälli käru peale? Laiiiiiskus kontiiiiites on selle nimeks, mitte ei tohi tõsta. Kui ei suuda oma laste eest hoolitseda, siis ei ole vaja titemasinat mängida ja jutti neid sünnitada. Kaitsevahenditest ei ole inimesed kuulnud või?

Ja muidugi ka juhus, kus lasnamäel oli kaks last autosse jäetud. Sel juhul tuli politsei kohale ja lõi akna sisse ja lapsed vaadati kiirabi poolt üle. Ja siis kalamajas oli üks juhus, kus kaks last oli jäetud autosse, seal küll olid aknad lahti aga lapsed ikka üleni higised juba.. Kindlasti on neid juhtumeid veel olnud, mis avalikkuseni pole veel jõudnud.

Selle peale ütleks küll, et miks inimesed saavad lapsi, kui nad ei hooli neist? Sa võid ju mõelda, et oh ma käin ainult jooksuga apteegis vms aga kui seal on järjekord? Kui midagi sinuga juhtub ja sa ei saa kiirelt tagasi auto juurde? Kukud kokku, jääd auto alla, kukub lagi pähe? Mitte keegi ju ei tea, et see laps seal autos on ja milline auto sulle kuulub. Kui sa oled lapse saanud, oled sa tema eest ka vastutav ja peaksid ette mõtlema paar sammu.

Alles sügisel oli beebigrupis üks juhus, kus naine täitsa avalikult rääkis, kuidas ta kuu vanuse beebi autosse “unustas” keset kuuma suvepäeva. Läks titega Hauka laadale ja unustas ta autosse. Tund aega hiljem helistati talle politseist ja siis läks auto juurde tagasi. Laps oli üleni higine ja punne täis aga ta ei hakanud isegi lapsega arstile minema. Läks metsa alla, kiskus tite paljaks ja toppis tissi suhu. Tema vabandus oli see, et ta oli ju ainult 18 aastane! Kas see on siis vabandav asjaolu? Sellist rumalust ei vabanda mitte miski välja! Kuidas inimene saab UNUSTADA oma beebi ära?

Nii mõnigi on üritanud hakata neid autosse jätmisi välja vabandama sünnitusjärgse stressi, magamatuse ning muude muredega. Et kõik ikka pole nii must ja valge. Sellisel juhul tuleks pöörduda abi saamiseks arstile poole! Lapse eluga riskimise puhul ei ole sellised asjad üldse olulised. Sa oled saanud selle lapse ja oled tema eest vastutav tema täisealiseks saamiseni. Me kõik oleme alguses magamata ja väsinud ja harjume alles selle eluga. Ma ei saa kohati siiani magada ja olen tihti linna tulles magada saanud vaid 1-2h, ometigi ei ole mul mõttesegi tulnud titte kuhugi “unustada”. Bullshit..

Üks asi on see ülekuumenemine, mis on beebi jaoks ohtlik ja toimub kiiremini, kui me arvata võime. Teine asi on see, et ka parklates on vahel jubedaid avariisid toimunud. Kolmandaks alles oli juhus, kus varastati ära auto koos väikese lapsega ja tehti sellega lisaks avarii. Sellel lapsel läks õnneks ja pääses suht kergelt, arvestades auto olukorda. Mina küll ei suudaks oma last sedasi saatuse hooleks jätta, isegi hetkeks mitte. Tänapäeva elu on liiga karm ja kui ma lapse läheduses olen, saan teda siiski rohkem kaitsta. Kui te tahate shoppama minna ja ei viitsi last kaasa tassida siis leidke kasvõi selleks paariks tunniks lapsehoidja. Häid lapsehoidjaid on küll ja küll, kes nõus appi tulema. No ei ole vaja nende pisikeste süütute eludega ju riskida.

PS. Jätkuvalt on minu blogi vaid minu arvamuse jaoks, ning see ei peagi ühtima kõikide inimeste arvamusega.

4 thoughts on “Beebid autosse?

  1. 100% nõus! Minu jaoks on see nii õudne. Kas need emad ei karda, et lasp ärkab? Hakkab nutma? Mul tulevad külmavärinad, kui ma mõtlen sellele, et üks abitu beebi on üksinda kuumas autos ja nutab. Nutab, sest ema on ära ja ta on ÜKSI. Mu pisipoja hakkab juba siis kurvalt nutma, kui üksinda magamistoas ärkab. Õudne, kui ta ärkaks ja mind ei tuleks ega tuleks…

    (Pole küll otseselt selle teemaga seotud, aga üksijätmisega siiski. Mu kõige-kõige-kõige suurem hirmuunenägu on seotud sellega, et ma ei ärka hommikul, Rauno on kaua tööl ja mu lapsed nutavad, sest ma ei ärka… Ma olen seda paar korda unes näinud ja keset ööd ärganud, julgemata enam magama jääda.)

  2. Ma ei ole kunagi julgenud Miat autosse magama jätta- pigem ajan üles! Beebi eelis ju ongi see, et ta on turvahällis ning ta ei ärka ka siis üles kui turvahäll autost välja võtta..

    • Osad just väidavad, et titt ju ärkab üles ja kui ta muidu ei taha magada siis ei raatsita teda üles ajada. Et ikka palju lihtsam kiirelt ära käia ja titt autosse jätta.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s