Beebiblogi ehk Matu söömisharjumused

Praeguseks on Matu 10 kuud ning 10 päeva noor. Pooled söögikorrad on tal jätkuvalt vedelad ehk RPA. Isegi kui sööb püreed siis enne uinakut on vaja ikka natuke piima peale lürpida. Kui varem oli üks RPA söögikord 240ml siis praeguseks on see keskmiselt 180-210 ja kui eelnevalt on midagi tahket söönud, siis võib selleks koguseks olla ka 90-120ml.
RPA-st rääkides siis varem sõi poiss meil FRISO piima. Paraku see kadus lettidelt ning asemele tuli pisut uuendatud koostisega Frisolac. See paraku ajas alguses poisi täpiliseks ning on üle euro kallim. Võtsin vahepeal prooviks siis Aptamil Pronutra ja see sobib poisile ideaalselt, seega nüüdsest tarbibki poiss hoopis Aptamili piima.

Tahke toidu koha pealt pole poiss üldse jonnakas. Kõik mis annan, sobib hästi. Ainus, mis eriti libedalt alla ei läinud, oli lillkapsa püree. Ahja, Holle hirsipuder ka polnud eriline lemmik. See läks alla ainult siis, kui magusa püreega seda segada. Igatahes paar korda päevas saab poiss siis erinevaid püreesid. Kindlat järjekorda ei ole, tavaliselt lihtsalt 1 magus ning 1 soolane püree. Lemmikud on muidugi erinevad tuubid, mida on nii mõnus ise lutsuda. Kõht tühjaks läheb, siis teab kus tema toidusahtel on ja läheb kohe endale sobivat toitu välja valima. Purgid ette jäävad, siis need visatakse lihtsalt eest põrandale. Lemmik püreeks on muidugi Plumi Pirni-virsiku tuubik, mis saab otsa poole kiiremini, kui teised. Poes püreesid ostan siis võtan lihtsalt hunniku erinevaid, et oleks vaheldust poisil.

DSC_1085

Väike toiduvalik. Selline pilt on tavaliselt kuu alguses peale palgapäeva.

DSC_2083

Matu oma lemmik püreega.

DSC_2061

Matu tavapärane kogus maasikaid.

Viimasel ajal olen pakkunud poisile ka meiega sama õhtusööki. Nii keedukartul maksakastmega, tatrapuder hapukoorega kui makaronid viineritükkide ning hapukoorega maitsesid ülihästi. Eks tasa ja targu tutvustan talle erinevaid toitusid ja eesmärgiks oleks ta aastaselt saada tavatoitu sööma.
Värsketest asjadest on poisi lemmikuteks kuumaasikad. Neid ta saab meil oma aia peenralt ja pugib lausa peoga. Või noh, pigem sai. Hetkel kuumaga on maasikad ka kokku kuivanud. Muidugi meeldib talle ka õuna, pirni, kurki jms asju oma ühe hamba ning igemetega pugida.
Vahepalaks sobivad talle ülihästi kamapallid. Nende järele haarab alati sedasi, nagu poleks mitu päeva süüa näinudki. Lisaks meeldivad talle ka Organix mingid marjamaitselised riisikäkid ning Plumi juusturõngad. Alla lähevad ka neljaviljapallid aga lemmikuteks on ikka kamapallid.
Piimatoodetega olen ka teda tutvustama hakanud. Hapukoort ikka sööb aegajalt muu toiduga ja maitseb hästi. Vahel olen natuke jogurtit enda juurest andnud, samamoodi istub väga hästi talle. Vahel saab paar lonksu ka tavalist piima. Oi kuidas kulistab, ehk siis maitseb väga hästi. Lemmikuks piimatooteks on muidugi jäätis. St ma ei sööda lapsele hunnikuteviisi jäätist ja ei osta talle eraldi jäätist poest. Aga kui poes käime ja ma kuuma ilmaga endale jäätist ostan siis annan poisile ikka ka ampsu natuke. Juba teeb vahet, minu vaarikajäätis maitseb igatahes rohkem kui issi karamelli jäätis.

DSC_2141-1

Piim maitseb hästi!

Hetkel ongi süsteem selline, et hommikul ärgates sööb poiss püreed. Siis 2h peale ärkamist tuleb esimene uneaeg ning enne tuttu minemist sööb veidi piima peale. Tavaliselt teen 180-210 ml. Osa jääb alles ja selle sööb ärgates. Peale ärkamist mõne aja pärast sööb poiss taas mingi püree. Jälle 2h hiljem uneaeg ja enne seda veidi piima. Ja siis vahepeal on üks toidukord piimast ning õhtul on püree või õhtusöögi aeg. Olenevalt sellest, mida me ise õhtusöögiks teinud oleme. Öösel on 1 söögikord RPA-d.

Järgmiseks eesmärgiks olekski öise piima ära jätmine. Pigem tundub, et see on tal rohkem harjumus kui nälg. Eks näis, kuidas meil see “võõrutamine” toimuma hakkab.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s