Milka

Kes mind teavad, teavad ilmselt ka minu suurt shokolaadi lembust. Noh, eriti Milka shokolaadide. Sellest ajast saadik, kui Milka eestis poelettidele jõudis, olen ma enamjaolt ostnudki vaid neid erinevaid maitseid. Kuna meie oma Kalevi shokolaadid on jube kõvad, siis need mulle juba selle pärast ei meeldi. Kuigi maitselt on nad ju head. Mulle on alati meeldinud mõnusalt suus sulavad shokolaadid. Ja kuna Milkal on kõik pehmed ja suus sulavad ning lisaks fantastilised maitsed, siis ei näegi mõtet hakata teistega katsetama. Hetkel ka söön siin kirjutades shokolaadi ja mõtlesin ka teiega oma lemmikuid jagada.

Hetkel kõige-kõige lemmikum on Triolade. Seda söön ma ka hetkel. Ainus, mis natuke häirib, on shokolaadi suurus. St seda on poes müügil vaid 300g-sed ja vahel nii suurt osta ei taha. Tegemist on aga tõelise maitseelamusega! Tume shokolaad, piimashokolaad ning valge shokolaad täiustavad teineteise maitseid ning maitsemeeled lausa laulavad seda süües. Kuigi ütlen ausalt, isegi minusugune maiasmokk ei suuda korraga seda ära süüa, sest see on tõesti väga-väga magus.

Milka_Triolade_300g
Teiseks lemmikuks hetkel on kujunenud Cherry cream, mis on mõnusalt magus aga ka parajalt hapukas. Tõsi, kuna ta on väga spetsiifiline siis kõigile see maitse meeldida ei pruugi aga mina jumaldan seda väga.
3D+Milka+Cherry+Cream1Minu kolmandaks lemmikuks hetkel on Oreo Milka. Olgu öeldud, et Oreo küpsised ise, ei tekitanud minus mingit emotsiooni. Minu arust meie oma Mesikäpa küpsised ning naaberriigi Domino on märksa maitsvamad. Küll aga sobivad Oreo tükid sellesse shokolaadi tõesti imeliselt ja vahepeal ma muud ei söönudki. Üllataval kombel tuli meie külapoodi Oreo Milka näiteks enne, kui tallinnas suurtesse poodidesse (Prisma ja Selver nt). Ja meie külapoes oli juba tavaline, et ostsin peale uue kauba tulemist 5-6tk kohe korraga, on tükk aega kodus jälle võtta. Niisamuti poodi minnes juba müüja hõikas “Sinu shokolaadi tuli”, kui uus kaup saabus. No see shokolaadi tõesti on väga mõnus!

prod_milka_oreoNo ja muidugi ei saa mainimata jätta ka Milka Bubbly-t, mis on niisamuti väga suus sulav ning mõnus maitseelamus. Nii valge, kui tume milka mõlemad on tohutult head. Kuigi valge on pisut magusam ja seega üldiselt eelistan tumedat süüa.
21675 sokoladas-milka-bubbly-white_b4592915-5bdf-436f-b063-d37b3c32a74d

 

 

 

 

 

Kunagi olid mu lemmikuteks hoopiski teised maitsed. Mitte, et nad praegu mulle vähem meeldiksid aga praegused uued ja huvitavad on justkui ligitõmbavamad minu jaoks. Näiteks Milka Happy Cows. Mulle meeldib seda süüa nii, et enne söön pealt valge laigu ning siis alles piimashokolaadi tagant järele. Mmm kui hea!
Milka-Milk_Chocolate_White_Happy-CowsÜks vanadest lemmikutest on veel Milka Cream, mis on nii siidise maitsega ja mõnusalt pehme ning suus sulav.
milka-cream-1Kõige-kõige lemmikul oli mul kunagi aga Milka Nougat. Mõnusalt pehme ja pähklikreem seal sees oli lihtsalt imehea! Mingil hetkel kadus see aga poelettidelt ning mul on sellest tõeliselt kahju. Ilmselt oleks see siiani minu üks vaieldamat lemmik!

Chocolate7Lapates aga erinevaid Milka shokolaadi pilte Google-s, avastasin sealt nii mõnegi maitse, mida eestis poelettidel näinud ei ole. Silma jäi kohe Milka Raspberry cream, mis näeb niiiiii isuäratav välja et… Siit ka üleskutse teile, kui kusagil vaarika Milkat näete siis kisage kõvasti. Ma tõesti tahaksin seda väga proovida!
MILKA-Raspberry-cream-100g-NOVO-600x250
Millised shokolaadid teie lemmikud on? :)

12 thoughts on “Milka

  1. Milka šoksid on tõesti head ja mekin ka aeg-ajalt erinevaid. Lemmikuks siiski on Kinder, Geisha või MilkyWay. Pähklitega šokolaadid on kõige kehvemad. :D

      • Triolade’t müüakse ka Kaubamaja toidumaailmas. Kui veel töötasin Kaubamajas siis sai ikka vahel ostetud, töö ajal hea vahepeal tükk põske pista, kui väsimus peale tuli. Mulle just meeldis, et mõnusalt suur ja jagus ikka pikemaks ajaks tööle kappi.:)

  2. Mina söön praegu ainult Kamatahvlit, mis pole varsemalt üldse peale läinud. Aga imetamise tõttu ei julge muud maiustada… Milka omadest maitseb kõige enam see kõige “tavalisem” – ilma lisanditeta :)

  3. Pähklishokse on tõesti palju, aga minu jaoks on just parim kooslus heal shokolaadil ning sellel maapähklil mida nemad kasutavad just. :P Olen ka erinevaid pähklishokse söönud aga paljud ei kannata kriitikat. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s