Kalevi magusamaailm

Käisin täna esimest korda Kalevi šokolaadipoes. Olin tükk aega juba mõelnud seda külastada aga nagu ikka, kas ei olnud aega või oli sel ajal pood lihtsalt kinni.

Esialgne mulje oli lihtsalt VAU! Valik tõesti väga suur ja korralik ning hinnad rahakotisõbralikumad, kui nii mõneski poes. Jalutasin tükk aega mööda poodi ringi ning tutvusin valikuga. Oli plaanis midagi ka kaasa osta aga tükk aega ei suutnud leida midagi, mille järele isu oleks. Tegelikult natuke pettusin, sest lahtiselt polnud võimalik osta sel hetkel näiteks Komeedi kommi, mis on minu vaieldamatu lemmik. Niisamuti otsisin ma Mesikäpa küpsiseid aga ka neid sel hetkel valikus ei olnud.

Aga see ei muutnud muidugi olematuks minu vaimustust. Sest näiteks oli võimalik lahtiselt osta kõiki Oravakese drazeesid. Aga kuna mul hetkel pakk oma lemmikuid juba kotis olemas oli, jätsin sel korral need ostmata. Hind oli ka väga mõistlik ja kindlasti soodsam, kui suurtes poodides.
Niisamuti oli seal valik erinevaid pakendatud kommipakke, mis nägid kõik väga vinged välja ning on väga mõnusad kellelegi kinkimiseks.  Leidsin ka nii mõnegi sellise toote, mida ma veel proovinud ei ole.

Sel korral otsustasingi võtta kolme erinevat marmelaadikommi, mida varem proovinud ei ole. Ning lisaks paki Kirjut koera. Seda olen varem proovida saanud ning maitses mulle väga. Ainult natuke kahju, et neid lahtiselt osta ei saanud. Paki hinnaks : 1,59€
Maitselt meenutab see komm tõesti väga Kirjut koera. Midagi jääb nagu natuke puudu aga ei oskagi hetkel öelda mis. Siiski maitse on tõesti hea ning kvalifitseerub kindlasti üheks lemmikuks Kalevi tooteks.
2452_big

Teiseks sai siis ostetud Apelsini maitselisi marmelaadikomme. Nii lõhn kui ka maitse on tõesti apelsini meenutav. Komm on mõnusalt pehme ja magus, nagu marmelaadikomm ikka olema peab. Veendusin, et seda võib teine kordki osta.  Kilo hinnaks poes 6,39€.
1682_big

Järgmiseks võtsin mustsõstra maitselisi marmelaadikomme. Lõhnast ei ole aru saada, mis kommiga tegemist on. Šokolaadi enda lõhn on mustsõstra lõhnast üle. Aga maitse see eest on võrratu! Tõesti selline mõnusalt marjane ning ehtne. Ka seda kommi plaanin teine kordki osta. Kilo hinnaks poes 6,39€.

693_bigViimasena valisin välja sidruni maitselised marmelaadikommid. Alguses väga kahtlesin ning ei teadnud, mis neist arvata. Aga kui ei proovi siis ei saagi teada. Seega võtsin neidki komme peoga. Nagu mustsõstra maitselise kommi puhul, ei ole ka sidrunikommil erilist lõhna tunda. Küll aga maitse on väga tugev ning tõeliselt hapukas. Järelmaitse on tõesti tsitruseline ja meenutab sidrunit. Need kommid minu lemmikute hulka ei kuulu, sest ma olen suur magusalemb ning need jäävad minu jaoks pisut hapukas. Küll aga maitsevad need kindlasti neile, kellele hapud asjad maitsevad. Üldiselt ei ütleks, et komm halb oleks. On väga huvitav ja eriline. Lihtsalt pole minu tassike teed. Kilo hinnaks poes nagu ikka 6,39€.

2405_big

Olin juba oma kotikese vankri alla ära peitnud ja mõelnud lahkuda, kui mulle jäi silma veel riiulil suur Linnupiimakommi karp. No neid oli seal muidugi erinevas suuruses ning valikus. Ehk kas ainult vanilje või valik erinevaid maitseid. Suure (340g) karbi hind oli aga ainult 2,9€ ning see on sellise karbi eest ikka TÕELISELT soodne hind. Seega koukisin aga rahakoti uuesti välja ning ostsin kaasa ka karbi Linnupiima komme. Muidugi valik erinevaid maitseid. Seda ma veel avanud ei ole aga maitseb see kindlasti võrratult hästi. Linnupiima kommid on alati tõeliselt maitsvad olnud.
2105_big

Igatahes olen väga positiivselt meelestatud ning arvan, et selliste poodide olemasolu on tõeliselt tere tulnud. Esiteks on lihtsam kõiki lemmikuid korraga osta meie enda rahval ning ka turistidele on meie enda maiustused paremini nähtavale toodud.

Siin kohal peaks aga välja tooma ning tänama ka letis olnud noort naisterahvast. Tsekil on nimeks Anastasia. Igatahes teenindaja oli tõeliselt armas ning sõbralik, ning tegi oma tööd väga kiirelt ning korralikult. Lisaks kõigele tuli ta ise kiirelt appi, kui vankriga poest väljuma hakkasin. Aitäh sulle, armas Anastasia, et tegid mu päeva ilusamaks! :)

5 thoughts on “Kalevi magusamaailm

  1. Kui Tartus elasin, käisin pidevalt Kalevi kommipoes, kuna oli kodust 10 minuti kaugusel. :P Kohati teevad pakkumisi, mis palju soodsamad kui tavapoes. Meeldis lahtiselt shokolaadi osta ja komme. Mulle meeldivad ka Oravakese Drazeed. Eile ostsin 300g koju kaasa krõbistamiseks tiramisu kattega mandleid. 100g lahtiselt maksis 1.05E ning 155g pakk oli 1.89€ – kui nüüd ei eksi. Väike võit, asi seegi. Ja teenindus on meeldiv alati.

  2. Kas käisid seal vana Kalevi kommivabriku poes või Viru keskuses?
    Ma ise külastan üsna tihti seda esimest, seal ka kenad šokolaadist tehtud kujutised ja lahtine marmelaad (samad, mis Sul siin pakendatud piltidel, aga ilma glasuurita – ülinämmad). Hästi palju soodukaid toodetele, mille realiseerimisaeg hakkab läbi saama. Teenindajad on ka aastaid samad ja niinii rõõmsameelsed, et kui saaks külastakski vaid seda poodi :)

    Kirja koer meeldib mulle ka väga, aga vist liiga vähe marmelaadi on see, mis puudu jääb..

    • Rotermanni kvartalis käisin. Mina seal lahtist ilma glasuurita marmelaadi küll ei näinud. Aga pood ise on tore. Viru keskuse poodi olen varem külastanud, seal on ka mõnus aga minu arust pisut kallimad hinnad. Samas sealt olen alati saanud mesikäpa küpsist näiteks. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s