Lobanurk

Jube kuidas aeg lendab käest. Enamvähem miljon ideed ootavad postitamist aga aega ning võimalust lihtsalt ei ole. Ja kui leidub aega siis puudub motivatsioon või kaob oskus sõnu ritta panna.

Viimane nädal on keeruline olnud, just Matu koha pealt. Ei tea, kas on põhjuseks hambad või on tal mingi keeruline eluperiood käsil aga ta trallitab jubedalt ning ei taha enam kuidagi magada. Tulemuseks on muidugi magamata mina ning igapäevane tohutu peavalu. Seega on hetkel minu suurimateks sõpradeks vesi ning ibumetin. Homme õnneks on Kaido kodus. Siis peksan teda lapsega alla mängima ja saan loodetavasti ise veel mõnda aega edasi magada. Matu ise on ju trallitamisest hoolimata hommikul väga ergas ning rõõmus ning tahaks kõik maailma kohad läbi tuulata ning kõik mängud läbi mängida.

Pühapäeval käisin väikesel värskenduskuuril juuksuris.Tukk tekitas juba paksu kardina silme ette ning juukseotsad vajasid ka hädasti kärpimist. Juulis jäi juuksuriskäik vahele, kuna selle leitsakuga lihtsalt ei oleks jaksanud seal juuksuritoolil istuda ning see päike oleks värvi lihtsalt hetkega ära pleegitanud. Nüüd siis aga kerge lõikus ning uus värv pähe. Ise olen taas väga rahul. Postituse juuksuri ning uue soengu kohta teen veel eraldi.

Pühapäeva õhtul oli meil aga külalisi oodata. Sel korral aga pisut nukraks tegevaid külalisi, sest mu väikesed tsintsupoisid läksid lõpuks oma uude koju.
9. Augustil said nad juba nelja kuuseks aga ootamine tasus ära, sest nad said küll parimasse võimalikku perre! Ma olin algusest peale veendunud, et ei loovuta neid igale ühele. Hinnaks olin määranud 30€ ning seda kahe looma eest kokku. Nõuded olid, et vennad jääksid kokku, perel oleks vajalik varustus ja et saaksid ka edaspidi nende eludega mingil määral kursis olla. Huvilisi ikka oli aga kõik nad kadusid. Mõnele ütlesin ise ära, mõned kadusid ise. Väga tavaline oli, et inimene arvas, et peaksin loomad ikka tasuta neile loovutama. Loomulikult koos suure puuriga ning neile ka koju ära viima. Ja kui ütlesin, et loomad otsivad siiski ilma puurita uut kodu, nähvati vastu: “A mida sa selle puuriga siis teed?”. Selle peale inimesed ei tule, et puuris äkki tahavad poiste vanemad edasi elada. Igatahes olen ma veendunud, et kui inimene ei raatsi välja käia 30€ kahe looma eest, ei viitsi mõeldagi kuidas loomad ise enda juurde saada ning ka kõike vajaminevat loodab tasuta kaasa saada siis.. ilmselt ei saaks loomad vajadusel ka arstiabi ning sureks lihtsalt kätte ära. Või siis inimesed tüdinevad mõne aja pärast ning loomakesed visatakse “tänavale”.
Ma ei kaotanud aga lootust ning 7. Augusti õhtul sain kirja ühelt väga toredalt naiselt, kes avaldas soovi vennakesed omale võtta. Olin sel hetkel loomad teisele perele broneerinud aga uurisin siiski täpsemalt pere võimalusi. Pere jättis kohe sellise õige ning sooja tunde südamesse ning palusid kohe teada anda, kui poisid peaksid broneeringust vabanema. Broneeritud olid loomad 10ndani, peale seda pidid inimesed minuga ühendust võtma aga ei ole seda teinud siiani. Seega esmaspäeva õhtul kirjutasingi teisele perele, et kui veel soovivad, on loomakesed nende. Ja nüüd pühapäeva õhtul nad poistele järele tulidki.
Tegemist on Nõmmel elava toreda perekonnaga, kelle eelmine lemmikuks olnud tsintsilja suri jaanuari keskel, olles 10. aastane. Neil oli pikk leinaperiood aga olid veendunud, et soovivad endale uut tsintsiljat. Sel korral oli plaanis võtta kindlasti kaks tükki korraga, et loomakestel koos lõbusam oleks. Peres on kaksikud tüdruk ning poiss. Tüdruk on peamine, kes ka eelmise tsintsu eest hoolitses ning hakkab ka poiste eest hoolt kandma. Nad olid vaadanud ikka erinevaid kuulutusi ja käinud loomakesi ka vaatamas aga ei olnud leidnud enda jaoks seda õiget. Seni kuni tüdruk leidis minu kuulutuse netist ning tundis, et just need poisid ongi tema jaoks nagu loodud. Ja seda oli näha, sest siia tulles ta lõi lausa särama ning ei suutnud oma silmi neilt pöörata ning sülest maha panna. Ka pereema kirjutas mulle õhtul veel, et tüdruk jälle särab üle pika aja ning loomakesed tunnevad ennast ka suurepäraselt.
Eks kurb oli ikka, sest Tom&Jerry olid saanud endale ka selle nelja kuuga juba nõnda armsaks. Kuid mu süda on rahul, sest ma tean, et nad said endale uue parima kodu, mis üldse võimalik oli. Ja ma saan nende eludega ikka kursis olla.

Ilm on küll kohutavaks muutunud. Muidugi mul on hea meel, et seda kohutavat kuumust enam ei ole aga mulle see sügistormide aeg ei sobi ka kohe mitte. Esmaspäeval oli tormituul nõnda suur, et murdis meie aias lausa ühe lepa maha. Vähe jäi puudu, et ka teine kõrval murdunud oleks. Täna käisingi sikutasin selle puu aia äärde ära, sest muidu ei saa normaalselt murugi niita. Puu on küll pikk aga õnneks lepp on ise üllatavalt kerge. Õhtul jalutamas käies leidsime eemalt tee äärest ka murdunud pihlaka. Pole just eriti meeldiv tuulte ja tormide meelevallas olla, eriti kui maja ümbritsevad suured puud, mis võivad niisamuti majale peale kukkuda.

Sel nädalal on kodus veel palju teha. Täna tõstsin üleval korrusel veidi tube ümber. Nädalavahetusel tuleb sünnipäevapidu ning vajadusel peab olema ruumi, kuhu saaks külalised madratsitele ära mahutada. Noh, need kellele telk ei sobi. Homme ongi vaja Kosel käia ja osta enamus vajalikku ära. Uskumatu kui palju  nikerdamist selle sünnipäevapeoga ikka on. Küll on hea, et igal aastal korraldama ei pea. Kuigi ma ootan küll seda üritust, sest saan jälle aega veeta nende kõige parematega enda ümber. Mis saaks olla veelgi parem, kui mõnus õhtu parimate sõprade seltsis?

Ma pean oma motivatsiooni taas üles leidma. Sest sedasi jätkates ma küll oma kuu limiiti täis ei saa kõnnitud. Mul on endale eesmärgiks seatud 120km ja praeguseks on sellest läbitud jalutades 67km. Keegi võiks külla tulla ja tahta hirmsasti siin neid suuremaid ringe jalutada. Muidugi siis, kui vihmahood meid lõpuks rahule jätavad.. Aga tulge mulle külla!

Praeguseks aga lõpetan, võtan oma prääniku kaissu ja üritan magada.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s