Sünnipäevapidu

Alustuseks ütlen SUUR-SUUR aitäh oma imelistele sõpradele!
Võib öelda, et sünnipäev oli veelgi toredam, kui ma ette kujutasin. Kohal oli enamus mulle väga olulisi inimesi ning nad tegid selle päeva juba oma olemasoluga niivõrd eriliseks.

Laupäeval äratas Matu meid juba veidi enne kella seitset. Oi ma vandusin omaette, sest olin alles kolme ajal magama saanud ja uni oli metsik. Aga mis seal ikka, ega rohkem magada ju ei saanud. Tulime alla ja peale hommikusööki tegeles Kaido Matuga ning mina üritasin elamise korda saada. Noh, enamvähem õnnestus ka vist. 12 paiku käisime Matuga koos dušši all ning tegin hingetõmbepausi.

Ega kaua olla ei saanudki, varsti olid esimesed külalised kohal. Kersti, Kelli ja pisike Liisu. Lapsed said koos mängida ja mina asusin pirukaid tegema. Kersti aitas mul salatimaterjali ära tükeldada. Kui salat valmis sai ja esimesed pirukad ahjus olid, palusin Kerstil neil silm peal hoida. Käisime tõime naabrinaise käest ühe õhkmadratsi Anna ja Lily jaoks. Siin kohal suur aitäh armsale Liinale! Tagasi tulime siis võtsime esimese laari ahjust välja ja tegime aga uue kohe valmis ning surasime ahju. See kord tuli mulle Kelli appi ning aitas ka juurikad ära tükeldada ja lauale panna. Ma tegin lisaks valmis ka dipikastmed. Morsid kannu ja asjad lauale kõik valmis. Sel hetkel kui viimast (kolmandat) portsu pirukaid ahjust välja võtsin, jõudsid kohale ka teised armsad külalised. Ehk siis bussiga saabusid Kaur, Anna ja Lily. Ja veidi peale seitset saabusid kõige pealt Gerli ja Alvar ning siis Greete ja Hans lastega. Sõime, jõime, jutustasime ning naersime laste üle. Neli last tormas ringi ja silme eest kippus kirjuks minema. Väike Liisu võttis kätte ja läks istus kohe pots Joelile sülle. Valis vist Matu asemel endale pisut noorema mehe. :D

Lõpuks oli aeg sünnipäevamängude kallale ka asuda. Mänge aitas valida Gerli, nii et aitäh sulle. :)
Valisin kolm tiimipealikku, kelleks said Gerli, Alvar ning Kaur. Gerli valis enda tiimi Greete, Anna ning Kelli. Tiimi nimeks sai Saabastega kass. Alvari tiimis olid Lily ja Kersti ning Marek, keda veel kohal ei olnud. Tiimi nimeks sai Lumivalgeke.Kauri tiimis olid Kaido, Hans ja Karolin. Aga Karolin polnud veel kohal ning Hans ei tunne mind üldse ning söötis hoopis Joeli sel ajal. Nende tiimi nimeks sai Pannid. Nii et tiimides oli siis 2, 3 ja 4 liiget. Pisut ebaausalt küll aga mis teha. Pealegi peaks oma mees ju ometi kõige paremini mind tundma. Rõhk on sõnal PEAKS. Igatahes küsimusi oli 25. Toon need ka siin välja.

1. Mida õppisin ülikoolis esimesena?
2. Mis on mu lemmik raamat?
3. Mitmes asulas olen Eestis elanud? (Lisapunktid, kui oskad nimetada asulad ka)
4. Lemmik mittealkohoolne jook?
5. Lemmik värv?
6. Kuhu kooli läksin esimesse klassi?
7. Mitu õde-venda mul on? Lisapunktid nimede eest.
8. Mis on minu aadress praegusel hetkel?
9. Mis on Matu pärisnimi?
10. Kust tuli mulle hüüdnimi Kallikera?
11. Mitmel erineval (ametlikul) töökohal olen töötanud?
12. Kus ja kellena töötan praegu? 
13. Mis on minu kodule lähim looduskaitsealal asuv asi?
14. Kelle järgi sai Matu omale nime?
15. Mis kuupäeval ja aastal sündisin?
16. Kus sündisin?
17. Mis on minu kinganumber?
18. Mis oli minu esimene amet?
19. Mis marki oli minu esimene mobiiltelefon?
20. Mitmes riigis olen käinud?
21. Vanemate nimed. Lisapunkt nende elukoha eest.
22. Mitu looma on mul hetkel kodus?
23. Mitu aastat oleme Kaidoga koos olnud? (Kuupäeva eest lisapunkt)
24. Millal Matu sündis?
25. Mitu Mao aastal isikut on meie perekonnas?
Vastused olid päris toredad. Saabastega kass sai 24,5 punkti. Pannid said 21 punkti ning Lumivalgeke sai 19 punkti.
Peale selle mängu lõppu pidi Greete kahjuks lahkuma, sest kell oli palju ning lastel uneaeg. Seega nemad läksid koju ning meie jäime edasi pidutsema. 10 ajal jõudsid ka Marek ning Karolin siia, koos hiiglama suure üllatusega ehk võtsid Margiti endaga kaasa. Ma vaatasin vist väga suurte silmadega ja hakkasin juba mõtlema, palju ma joonud olen. Teadsin, et Margit on tööl ja järsku oli ta siin. Olid Marekiga juba reedel kokku leppinud ja sai õnneks töölt varem minema, et mulle üllatust tulla tegema. Kas saab veel armsam olla??? AITÄH teile Margit ja Marek! :) Igatahes pidu jätkus ja imevahva oli. Alguses mängisime osa seltskonnaga Saboteuri. Mingi hetk panime selle kõrvale, et ülejäänud mängud ära mängida.

Alustuseks tuli laulude ära arvamine. Pannid otsustasid mitte enam kaasa mängida. Seega tegime kolm kolmest tiimi. Ehk siis Gerli-Kelli-Anna (Saabastega kassid), Marek-Margit-Karolin (MMK) ja Alvar-Kersti-Lily (Lumivalgeke). Mul oli ette valmistatud 10 laulu. Iga laulu lasin 30 sekundit ning selle järgi pidid nad lood ära arvama ning kirja panema. Iga eest oli võimalus teenida 2 punkti. Ehk siis nii esitaja kui loo enda eest 1.
Lugusid valisin tükk aega hoolega, ei tahtnud kõige lihtsamaid välismaiseid poplugusid valida.

1. Cherryland – Loomulik blondiin – Esitajat ei teadnud keegi, loo arvasid ära ainult MMK.
2. Ines – Väike saatan – Kaks tiimi teadsid nii esitajat kui lugu. Lumivalgeke teadis ainult Esitajat.
3. Smilers – seilan 7 merd – Esitajat teadsid kõik, lugu ei arvanud keegi ära.
4. Terminaator – Tänapäeva muinaslugu – Esitajat teadsid kõik, laulu nime ei teadnud keegi. Kuigi Lumivalgeke on kirjutanud taha “Etendusest Risk”, mis on täitsa õige. Aga mul oli vaja laulu nime teada, mitte etenduse nime :)
5. Traffic – Kallis ära küsi – Saabastega kass oli ainus, kes teadis nii lugu kui esitajat. MMK arvas, et tegemist on Kristjan Kasearuga ning Lumivalgeke arvas, et tegemist on Shanoniga.
6. Vanilla Ninja – When the indians cry – Esitajat teadsid kõik, lugu teadis vaid Saabastega kass.
7. Evelin Samuel – Unistus igavesest päevast – MMK teadis ainult esitajat, teised tiimid teadsid nii esitajat kui lugu.
8. Bläck Rokit – Mu hobune on tilluke – Esitajat teadsid kõik, loo nime kirjutas täielikult välja vaid Saabastega kass. Teistel oli “Mu hobune” pandud.
9. Koit Toome – Number üks – Esitajat teadsid kõik, MMK teadis ka seda, et Koit esitab seda lugu koos Jannega. Lugu ennast ei arvanud aga keegi ära. KÕIGE uskumatum on, et Koidu kõige suurem fänn Gerli tegi suuri silmi ja ei teadnud sellest laulust mitte muffigi. :D
10.Meie mees – Tuks tuks tuks – Esitajat teadsid Lumivalgeke ning MMK, Saabastega kass arvas, et tegemist on Terminaatoriga. :P
Ühesõnaga nuputamist oli neil ilmselt küllaga ja mul oli päris naljakas vaadata neid nuputamas.
Pingerida kujunes järgmiseks. Saabastega kass 13 punkti. MMK 10,5 punkti ning Lumivalgeke 9,5 punkti.
Veidi aega oli vahepeal juttu ja muud olemist ning siis tuli viimane mäng, milleks oli Viktoriin nutitelefonide abil. Küsimused olid paberile kirjutatud ning neil oli aega 10 minutit vastata nendele 15. küsimusele.

1. Miks jääkarud ei söö pingviine?
2. Mis on maailma kõige kuivem kõrb?
3. Kust pärinevad tulbid?
4. Mis hoone on Tadz Mahal?
5. Kuidas tekkis Suur kanjon?
6. Kes leiutas saksofoni?
7. Kui kõrge on Hiina müür?
8. Mis taim on araukaaria?
9. Mis on Alcatraz?
10. Kus asub suurim ning vanim metroovõrgustik?
11. Mis on uusim Euroopa liidu liikmesriik? Mis aastal ta ühines?
12. Milline riik võttis viimati kasutusele eurod?
13. Milline taim õitseb ainult ühe öö?
14. Kas siil tapab madusid?
15. Millal suri viimane titanicult eluga pääseja?
See oli kõige tasavägisem võistlus. Punktid jagunesid järgmiselt. MMK sai 11,5 punkti ning Saabastega kass ning Lumivalgeke said mõlemad 10 punkti.

Selleks ajaks oli kell nii hirmus palju, et enamus tahtsid magama minna. Seega otsisin tordi välja, et see vahelduse mõttes nahka panna. Mul endal oli ostetud kook aga Gerli luges blogist, et ma ei saanudki ise kooki teha ning tuli ühe ilusa ning imemaitsva tordiga. AITÄH jällegi! Seega panime küünla põlema, kõik laulsid mulle toredasti sünnipäevalaulu ning siis puhusin küünla ära. Kusjuures nüüd meenus, et ma ei soovinudki mitte midagi. :D Igatahes sai siis tort söödud ja inimesed hakkasid sujuvalt magama ära kobima. Arusaadav, kaks meie seast pidid hommikul tööle minema. Kolmas pidi suvepäevadele tõttama.

Pilte me ei teinudki. Ainsad pildid mis tehtud sai, on Matust ning Joelist. Aga ei tunne puudust ka. Sest peamine on, et ise mäletan kui fun see õhtu minu jaoks oli. Ja see on fantastiline tunne, kui näed kui paljud sinust hoolivad. Mul on lihtsalt fantastilised sõbrad ja paremini polekski saanud oma 25. juubelit tähistada! :)

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s