29. August

Reede hommikul sõitsime Kaidoga koos linna. Õigemini tema töö juurde Laagris. Sealt vurasime Matuga siis nr 18 bussi peale ning sellega linna. Siin kohal mainiks, et see on lihtsalt kohutav, kuidas buss hetkel tänu teetöödele venib.. Linnas oli esimene vahepeatus Viru keskuses. Käisin Klickis küsimas, kas neil seal on Yoga tab-i 3G versioon olemas. Rahulikult sain vastuseks, et see on neil igalt poolt läbi müüdud. Sel hetkel ajas küll vihaseks. Kuradi jobud, võtke siis internetipoest ka maha ning ärge kuulutage FB-s koguaeg! Mis seal ikka, seadsime siis sammud (Matu puhul rehvid) Solarise poole.
Kell oli aga vähe veel ning tegime siis vahepeatuse hoopiski Estonia pst Subways. Mina suur Subway sõber külastasin eestis Subwayd alles kolmandat korda. Sel korral otsustasin taas võtta oma tavapärase, mida ma ka inglismaal alati söönud olen. Nimelt inglismaal on meil kodu lähedal Subway ja alati seal käies käime ka seal söömas. Seal on nii mõnus teenindus ning võiku ise on ka eriliselt mõnus. Minu “Special” on igatahes Sink-peekon-juust-tomat-kurk-lehtsalat tavalise valge saia vahel. Lihtne ja minu arust väga maitsev. Eelmisel korral proovisin ära ka tuunikala võiku, oli küll hea aga mitte ikkagi minu lemmik. Kusjuures kiidusõnad peab lausuma ka teenindajale, sest ta tõesti oli väga sõbralik ja naeratav ning tegi hommiku kohe ilusaks. Sõin ja helistasin vahepeal ka Reginale.
Veidi enne kella 10t liikusin Solarisse. Marekit veel ei olnud ja panin kohvimasina ise tööle. Ja siis istusin Anne-Mariga maha ning lobisesime, kuni Marek tuli. Palusin Anne-Mari abi, et kas ta saaks aidata mul EMT-st tahvli osta. Tema on klient ja kliendihind oli 40 euri soodsam. Ise ma kliendiks hakata ei soovinud. Kohvikus ostsin kohvi ning 2 “Ma olen õnnelik” teed. Ühe Reginale kingituseks ning teise Anne-Marile tänutäheks. Ja siis läksime EMT-sse tahvli jahile.

DSC_2371 No muidugi tuli välja, et Solarises on ka vaid 1 tahvel ja seegi on näidiseks väljas. Muidugi alguses viskas teenindaja nalja, et vaatab üldse üle, kas on ikka asjalik masin näitude järgi. Ja siis omal algatusel hakkas kohe vaatama laoseisu, et kas kusagil poes on ehk neid mitu ning oleks võimalik ikka uus ja pakendis saada. Enamustes kohtades oli ainult üks aga Järve keskuses oli 3tk. Anne-Mari oli nõus sinna ka minema ning teenindaja broneeris meie nimele siis ühe tahvli ära. Seega seadsimegi sammud siis sinna poole.
Järve keskuses saime veidike oodata ning siis vormistasime paberid, maksin raha ning käes mu iludus oligi. Siin kohal veel kord SUUR AITÄH Anne-Marile! :)
Igatahes suundusime tagasi Solarisse, kus saime kokku Annaga ning siirdusime kolmekesi (+ rahus põõnav Matu) üles Komeedi kohvikusse. Ma ei olnud seal veel kordagi käinud aga olin kuulnud, et seal pidavat olema linna parimad koogid. Niisiis pidasime seal minu sünnipäeva “Afterpartyt” ja üritasime samal ajal mu tahvlit seadistada. Kuigi kõige suurem töö oli see, et saada SIM kaart sobivasse suurusesse lõigata ning tahvlisse suruda. Hakkama sain lõpuks ja tahvel saigi vapralt tööpostile asuda. Ja siis saime naistega lobiseda ning kooki mugida. Alguses oli tükk tegemist, et otsustada millist kooki nüüd siis võtta. Käisin seal kooke piilumas ka ning Geisha tort võitis välimuse järgi mu südame. No ja võin ausalt öelda, et see oli tõesti üks parimaid kooke, mida ma söönud olen!
DSC_2372Lisaks maitsvale koogile, on ka kohviku õhkkond ja olemus ääretult mõnus. Seal võiks teine kordki sõbrannadega kohvitada ning juttu ajada. Teenindus oli ka väga mõnus, seega kõik oli lihtsalt võrratu! Mingi hetk ilmus kohvikusse ka Signe ning ajas meiega veidi juttu. Ja siis suundusime kõik koos alla Urbanisse. Siis läks Anne-Mari koju ja mina käisin ostsin Kellile sünnipäevakingi. Siis läks ka Signe koju ära. Mina võtsin veel ühe tassi kohvi Mareki juurest ning siis saatis Anna mind trollile ja sõitsin mustamäele.
Olime Matuga esimesed külalised. Matu sai Liisu asjadega mängida ja Kelli pakkus mulle kohvi. Saime tükk aega jutustada ning siis hakkasid ka teised külalised tulema. Mängisime kaarte ning mingi hetk mängisime Kerstiga kahekesi Yatzyt. Pidu oli vahva. Matul oli ka lõbus, sai esimest korda kõndimistoega samme teha toas ja lausa kilkas suurest õnnest. Mingi hetk läks ta väga ülemeelikuks ja panime ta Liisu voodisse kinni. Tüüp hea naljanina hakkas seal lihtsalt laginal naerma ja lollitama. Ilmselgelt lapsele “puuris” meeldib. Koju hakkasime kusagil 9 ajal tulema. Olime kõik jube väsinud ja Matul oli ammu uneaeg.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s