Pange meid karantiini..

..ehk siis sel nädalavahetusel murdis haigus terve meie pere maha.

Alguse sai kõik juba reede hommikul. Ärkasin ja tundsin end kehvalt, sees keeras. Mõtlesin, et asi on söömata olekus. Tulin alla, jõin vett ja sõin natuke. Olemine ei läinud kohe üldse paremaks. Jätsin siis Matu Merili hooleks ja läksin käisin dušši all. Seal läks olemine muidugi nii kehvaks, et lasin pool magu sujuvalt välja. Peale seda hakkas justkui parem ja tulin välja. Sõin hommikust ja mängisime siin monopoly Meriliga, Matu magas. No ja mingi hetk pidin ma jälle jooksma ja järjest hullemaks läks. Isegi vesi ei püsinud sees ja olin poolest päevast juba niivõrd väsinud. Merili võttis siis Matu ja läks temaga jalutama, et saan mina ehk veidi magada ja hakkab parem. Võtsin valuvaigisti sisse ja magasin, hakkas veidiks ajaks parem küll. Noh, nii kaua kuni ma ei söönud-joonud. Peale seda hakkas jälle kohutavalt halb ja jooksin. Ja niimodi terve päeva. Ööseks otsustasin madratsiga alla korrusele magama jääda. Kartsin trepist alla kukkuda, kui jooksma pean. Öö möödus selles mõttes küll rahulikult aga sees keeras ikkagi mõnuga ja eriti palju just magada ei saanud.
Laupäeva hommikul tuli Kaido alla ja teatas, et tal on kurk valus ja väga kehva enesetunne. Muidugi lisandus sellele veel korralik palavik. Aga kuna Merili ära läks hommikuse bussiga, pidime ise oma põdemise kõrvalt ka Matuga hakkama saama. Õhtul jäin kogemata alla magama ja Kaido ei hakanud mind üles ajama.
See oli ainuõige otsus ka, sest öösel hakkas Matul halb. Kella kolme ajal ajas mind nutuga üles. Andsin talle süüa, sõi pool ära ja üritas magama jääda. Ei saanud ja hakkas jälle nutma. Tükk aega maadlesime ja võtsin ta siis lõpuks sülle. Süles pani pea mulle õla peale ja veidi aega hiljem kallas mind korralikult üle. Ehk siis järgmised väga tükk aega lohutasin ma oma haiget last, kes iga natukese aja tagant jälle öökis..Vahepeal üritas magama jääda ja siis jälle tuli. Peale paari tunnist tralli ja mitmekordset riietevahetust sai Matu lõpuks tuttu jääda minu kaisus. Ja nii me siis magasime hommikuni koos minu väikesel madratsil. Temal käed-jalad laiali ja mina ühele servale surutud ja kõik kohad surnud. Peasi, et lapsel hea oleks. Matu ise oli rõõmsameelne, ukerdas mänguasjadega mängima ja kilkas. Kõik oli kena ja tore, 2 tunni pärast läks Matu esimesse lõunaunne. Siis tuli Kaido alla ja ütles, et tal on parem ja magas end ilusti välja. Üritasin minagi siis magama jääda, sest öö jäi poolikuks. Aga muidugi natuke aega hiljem ärkas Matu väga rõõmsalt üles ja oli ennast korralikult täis lasknud. St laps tuli kogu täiega dušši alla tõsta ja voodipesud kogu täiega masinasse. Lisaks muidugi madratsipesu. Mis seal ikka, vähemalt hakkas lapsel kergem. Vahepeal jälle nalja ja naeru ja mängu ning siis taaskord oksendas jälle voodi täis. Uuesti lina pessu ja uus asemele. Ja siis jäi poiss teise lõunaunne. Õnneks rohkem “õnnetusi” ei juhtunud aga näha, et laps on õnnetu ja paha olla. Ronib emme külje alla ja silmad on nii-nii kurvad. Õhtul jäi magama juba enne kella poolt kümmet, mis on suht haruldane. Ja no muidugi süüa ta ju ka päeva jooksul eriti ei tahtnudki.

Öö möödus rahulikult õnneks. Matu ärkas vaid korra söömiseks ja magas siis edasi. Mina ise muidugi magasin halvasti, sest enesetunne on ikka veel alla igasugust arvestust. Nüüd kõigele lisaks on ka kurk valus. Matu ärkas hea tujuga aga kõht on tal ikka lahti. Lasi taaskord korraliku laadungi ja nüüd on nõnda viril vaeseke. Aga no inimesi meie lähedusse lasta ilmselgelt ei või. Nii et tuleks meie maja karantiini panna. Kaido läks tööle, loodame siis, et tema endale kõhugrippi kaela ei saa.
Matust on küll kohutavalt kahju. Vaene väike poiss sai nüüd oma esimese korraliku haiguse kraesse. Ise nõnda vapper kõige juures ja ikka mängib ja on enamjaolt rõõmsameelne. Aga see teadmine teeb juba haiget, kui kehva tal on. Ma ju tean, mul endal on ka..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s