“Kiikhobu seiklused”

Täna tahaks rääkida sellest, kuidas käisin Matule sünnipäevakingitusi otsimas.

Kuna mu vanemad välismaal elavad ja tahtsid ka kingituse teha, siis saatsid nad mulle raha ja kokkulepe oli, et ostan selle eest Matule Matteri tõukeauto ning kiikhobuse. Ehk siis kaks asja enda loodud nimekirjast, mida ma Matule reaalselt saada sooviks. Seega seadsingi neljapäeval sammud linna poole, sain raha kätte ning asusin kiikhobu otsingutele.

Olgu öeldud, et tuulasin eelnevalt läbi ka internetilehekülgi ning üritasin leida infot, kust leida aastasele sobivat kiikhobust. Ma ise muidugi eelistasin vineerist retroka tüüpi kiikhobust aga peamine oli siiski see, et aastasele see sobiks. Aga kuna mänguasjapoodidel ei ole eriti internetis kaubavaliku kohta infot üleval, pidin mõtlema, KUST võiks kiikhobuse saada. Võtsin oma sihtpunktiks Rocca, sest seal on ju ometi väga suur valik erinevaid mänguasjapoode.

Läksingi siis suure hurraaga teisele korrusele, kus erinevad mänguasjapoed on. Aga mis sai mulle kiirelt selgeks oli fakt, et normaalset kiikhobust on võimatu leida. Päris mitmes poes oli kiikhobune olemas küll aga alates 3+ eluaastast sobiv karvane hobuse kujuline. Ehk selline, millega pole aastasel veel mitte midagi teha. Suured lootused olid Juku mänguasjapoel ning XS mänguasjapoel. Esimeses oli 2 kiikhobust, mõlemad suured ja karvased ning üks neist koguni roosa. XS-is oli tegelikult valik suurem aga lõppkokkuvõttes kiiku ikka ei saanud. Silma jäi plastmassist hobune aga see oli roosat värvi. Küsisin teenindajatelt, kas neil juhuslikult teist värvi kiikhobust on. Siin kohal tahakski tänada neid kahte imetoredat naisterahvast, kes kohe hingega asja juures olid ning läksid laoseisu uurima ja vaatama, kas kusagil sinist sellist hobust on. Paraku aga selgus, et ainult 1 eksemplar veel on ja seegi asub Narvas, seega ilmselgelt ei sobi. Seal olid tegelikult veel ka plastmassist “politsei mootoratas” kiik ning lehmake, kellel riie pehmenduseks peal. Aga mõlemate hinnad olid üle 70 euro ja nii palju raha mul paraku lihtsalt ei olnud. Ja veidi eemal teises kohas oli ka pehme loomakesega kiik aga selle hind oli üle 80 euro ja jäi hinnaklassist ikka väga välja. Pealegi sellise kiiguga laps ikka päris aastaid ilmselt ei kiiguks. Selleks hetkeks oli mul närvid juba väga pingule kruvitud ja olin vihane. Mis mõttes ei ole mänguasjapoodides normaalset kiikhobust???

Lõpuks mõtlesin igaks juhuks läbi käia ka kodupoed. No kusagil ikka peab ju hobuseid leiduma? Tee peale jäi ette Home4you. Mõtlesin veel mitu hetke, kas ronida sinna sisse või mitte. Lõpuks mõtlesin, et mis mul ikka kaotada on. Ja see oli õige otsus, sest sisse minnes vaatas mulle vastu täpselt samasugune kiikhobune, nagu ma Matule saada tahtsin. Ja kui netis vaatasin, et nende hobuste hinnad ulatuvad sinna 50-60 euro kanti, siis seal poes oli selle hinnaks 29,90€! Ja kui läksin leti äärde ning avaldasin soovi seda osta, organiseeriti see kiirelt laost karbiga minuni. Mulle on see pood tegelikult alati meeldinud aga sel korral ma küll lihtsalt armusin sellesse. Lisaks valisin kingituseks ühe ägeda dekoratiivküünla. Teenindajad olid väga sõbralikud ja soojad, rääkisid juttu ja selgitasid kõike. Kui küsisin, kas neil kohvilõhnalisi küünlaid leidub, leidis teenindaja ka need mulle kiirelt üles. Siin kohal üks suur ja sügav kummardus nendele teenindajatele, sest nad tegid mu päeva ikka väga mitu korda ilusamaks. Ja seda mitte ainult kiikhobuse pärast vaid just nimelt oma sooja suhtumise ning sõbraliku hoiaku pärast. Ehk siis sain enda jaoks selgeks, et paljusid asju pole mõtet mänguasjapoest otsima minnagi. Aga kellel kiikhobust vaja siis soovitan kindlasti Home4You-sse pöörduda! Seal on neid ka mitut sorti :)puidust-kiikhobu

Igatahes peale kiikhobuse soetamist käisin läbi veel Prismast ja otsisin meie poolt kingitust. Mõtlesin Jojo jänesele aga seda lihtsalt ei ole enam mitte kusagil müügil. Roccast seadsin sammud trollile ja sõitsin Kristiinesse. Kappasin aina mööda poode, otsisin Jojo jänest või mingit sobivat kingitust. Täiesti kohutav ülesanne. Lõpuks hakkas kell juba palju saama ja pidin hakkama vaikselt bussile liikuma ja kingitust ikka ei olnud. Õnneks lahendas selle probleemi kiirelt Jysk, sest olin alles sisse läinud poodi kui leidsin, et seal on hetkel hea hinnaga müügil “pallimeri”. Ehk siis telk koos saja värviliste palliga. Täishind oli 50 euri aga mina sain selle kätte poole hinnaga, ehk 25 euriga. Poisile meeldivad kõiksugused pallid ja usun, et see pakub talle ka palju rõõmu.

 

1_1_11686718

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s