Üks aasta

Armas Matu!
365 päeva tagasi, just praegusel hetkel, sai minust sinu ema. Või noh, olin sinu ema juba eelnevad 39+2 nädalat olnud aga sel hetkel sain su enda rinnale ning sinuga kohe päriselt esimest korda tuttavaks. Sa olid nii soe, uudishimulik ja imeline! Vaatasid oma tumetumedate silmadega alguses mind ning puurisid oma pilgu siis issi poole. Ise samal ajal niinii kõvasti emme näpust kinni hoides ja vaikselt kõõksudes. Sünniparameetrid olid 3960g/51cm/RÜ 36cm ja PÜ 36cm, ehk siis parajalt suur poiss. Ma olin maailma kõige õnnelikum inimene, reaalselt. Ma aina imetlesin sind ja ei suutnud oma õnne ära uskuda. Minu beebi! Minu imeimeilus poisslaps, kes ei olnud kohe üldse vastsündinu moodi krimpsus ega lilla. Pisarad voolasid mööda põski ja aina paitasin ning musitasin sind. Ja siis sind viidi minu juurest ära.
Järgnev nädal oli minu jaoks väga segane ja raske aeg. Sina olid intensiivis ja mina olin haigevoodis. Oleks tahtnud ju sinu kõrval iga hetke veeta ja tehniliselt poleks keegi mul ka keelanud olla pea kogu aja su kõrval. Aga kuna olin ise haige ja nõrk siis ei olnud võimeline. Ja nii me erinevatel korrustel haigevoodis lebasime ning lasime ennast poputada. Ma tunnen siiani end pahasti, et sa oma elu esimesed päevad nõnda üksi seal pidid veetma ja üritan seda üksindust sulle igati korvata. Õnneks olid sinu kõrval nii toredad õed ning arstid, kes sind aina poputasid ja süles kussutasid. Ja sa olid ju tõeline imelaps. Arstid ei jõudnud ka sinu kiiret paranemist ära imestada. Ja sel hetkel, kui sain su 27. septembril lõpuks enda juurde palatisse, hakkas minu uus elu. Kõige ilusam aeg minu elus üldse.
Sa oled olnud lihtsalt imehea laps. Muidugi parajas koguses on ikka jonni ka olnud ning vahepeal üritad mind varakult halliks ajada. Aga ilma jonnita olekski ju elu igav ja igal lapsel peab olema oma arvamus ning iseloom. Sinul on iseloomu kohe mitme mehe jagu! Sa oled selline väike röövelööbik, kes suudab ühe päeva jooksul minus esile kutsuda MILJON erinevat emotsiooni. Ühel hetkel teed pätti, siis vaidled mulle vastu. Siis naerad mulle näkku ka keset mängimist tormad mind kallistama. Sa oled niivõrd suur kallistaja! Iga natukese aja tagant on vaja ikka käia emmele põlve peale patsutada ja nii kõvasti kaela ümbert kinni hoida. No ja siis muidugi vahelduse mõttes kusagilt hammustada või sikutada.
Sa armastad väga ronida. No iga kell ja igal pool. Ükski trepp ei jää vallutamata. Ilmselt roniksid ka mööda redelit, kui sulle see võimalus antaks. Ka kaldsein ei ole sinu jaoks mittemingisugune probleem.
Ja sa armastad tõelise mehe kombel autosid ja autodega mängida. Mänguasju valides eelistad tihti ikka autosid ja nendega ringi vurada mööda põrandat. Alguses üritasid küll külg ees neid lükata aga lõpuks said ikka pihta, kuidas asjalood käivad.
Sa armastad multikaid. Eriline lemmik on muidugi Timmy Time ja sealt see suur öökull.
Sa armastad väga kiikuda! Sa veedaksid kiikudes vist suurema enamuse oma päevast. Vahepeal küsid sülle, et kallikalli teha ning siis tahad jälle kiikuma tagasi.
Sa armastad väga lapsi. Tahaksid kohe kõigiga mängida ja juttu ajada. Aga sa ei armasta, kui lapsed sind kallistama või musitama kipuvad.
Sa armastad tatraputru! Pudrutaldrikut nähes juba lähevad silmad särama ja tõstad häält. Ja süües sa lausa mõmised mõnust. Sa oled üldse väga hea isuga poiss ja sööd põhimõtteliselt kõike, mida ma sulle annan.
Sa armastad oma emmet ja issit kõige rohkem siin ilmas!
Sa armastad erinevaid palle. Neid on nii tore ju loopida ja keerutada. Eriti neid, mis kolisevad ka. Kassimänguasjad on sinu jaoks suur hitt. Vähemalt ei lähe raisku, kuna kass huvi ei tunne.
Sa armastad sahtleid ja kappe avada ning seal kolada.
Sa armastad tehnikat. Üritad kogu aeg telefone ja pulte kätte saada. Ja kui neid ei saa, lähed üritad teleka nupust kinni panna/lahti teha ning digiboksist kanaleid vahetada.
Sa armastad FB küpsisetünni ning lauluraamatut. Ka Baby laptop on üks lemmikutest.
Sa armastad punast värvi! Kõik mis punane, läheb hästi peale. Kohe näha, et sa oled oma emme poja.
Sa armastad muusikat. Õnneks on sul emmega ühine maitse. Esimeseks lemmik bändiks oli sul igatahes The Script.
Sa armastad loomi! Muidugi kõige suurem lemmik on meie enda kass. Aga sa hakkad lausa kilkama kõikide loomade peale.
Ma võiks seda rodu veel lõpmatuseni jätkata. Sa oled tulvil armastust ja näitad seda kõike niivõrd siiralt välja. Ja sa oled tõesti oma onu väike koopia. Ikka selle sama onu Tarvo, kelle järgi sa nime said ja keda sa kunagi kahjuks ei kohta. Aga ta kindlasti hoiab sul pilvepiiril silma peal ja kaitseb sind. Sa oled samasugune väikene marakratt, kes ei püsi pudeliski paigal ja teeb aina pätti. Ja miski sinu olekus ja pilgus on ka nii tuttavlik ning temalik. Sa oled saanud endale ideaalse nime, kallis poja.
Sa oled pakkunud mulle 365 pikka päeva kõige puhtamat armastust, mis kunagi üldse eksisteerinud on. Ja need on olnud minu elu kõige imelisemad 365 päeva. Võin ausalt öelda, et sa olid armastus esimesest silmapilgust (triibust testil) ja sa oled minu elu armastus.

Ja nüüd ma vaatan, kuidas sa oma reisivoodis vaikselt nii õndsat und magad ja nohised. Ja mul tuleb suurest armastusest lihtsalt pisar silma. Ja nüüd, kui ma lõpetan selle postituse kirjutamise, võtan su sülle ning viin voodisse. Täna öösel magad sa emme kaisus, et saaksid oma imelisel esimesel sünnipäeval kõike seda ning rohkemgi veel, mida sa väärt oled. Emme armastab sind! <3

011

2. nädalane

Kuue kuune.

Kuue kuune.

Viimast päeva 11. kuune.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s