Matu esimene sünnipäev

Ongi Matu esimene sünnipäev ning pidustused möödas.

Otsustasin, et korraldame talle kaks eraldi pidu. Üks pidu siis perekonnaga ning teine pidu sõpradega. Teatavasti on Matu õnnelik laps, tal on juba sõpru päris mitu.

Esimene külaline tuli tegelikult juba laupäeval. Nimelt Kersti oli esmaspäeval tööl ja ei saanud siis peole tulla. Otsustas siis laupäeval tulla ning pühapäeval minna. Muidugi pidas ta lisaks Matule ka meid meeles. Seega tõi Kersti Kaidole õlut ning minule 2 Milka shokolaadi(Mu sõbrannad ikka teavad, mis mulle meeldib).Ja Matu sai endale ühe uue raamatu ning ilusa kaardi + raha. Tähistasime õhtul väikese siidri ning lauamänguõhtuga.
Pühapäeval aitas Kersti mul elamist valmis sättida ning söögipoolist valmis teha. Kahjuks pidi ta lahkuma, enne kui teised kohale jõudsid. Aga suur tänu talle siiski abi eest! Igatahes olid pühapäeval külalisteks issi poolne vanaema, vanaisa koos kaaslasega ja vanavanaema. Matu sai endale kingituseks ühe uue auto, millega ta tükk aega diivanil istudes mängis. No ja muidugi raha, mille eest saame soetada seda, mida Matul vaja on. Otsustasime siis Kaidoga, et anname Matule juba enda kingituse + minu vanemate kingitused ka üle. Nagunii ta vahet ei tee ning õigel päeval tuleb kingitusi veel. Seega meie poolt sai ta kingituseks suure uhke pallimere koos telgiga. Alguses ta pisut kartis seda aga tänaseks mängib seal juba suurima hea meelega ning lausa kilkas suurest rõõmust. Ilmselgelt läks kingitus siiski täppi. Ainus mure on see, et see on hiiglaslik ning raske ära mahutada.
Minu vanemate poolt siis muidugi kiikhobune ning Matter-iga tõukeauto. Kiikhobusega meeldib Matule väga kiikuda. Ise ta küll veel väga hoogu teha ei oska aga kui kiigutamine lõpetada siis üritab ikka ise hoogu teha küll. Ja kohe sai selgeks nipi, kuidas ilusti selle pealt maha ka tulla. Aga tõukeauto on tõeline hitt. Hommikul alla tulles ja mängunurka pannes on vaja kohe minna autot näppima ja kallistama. Esimesel õhtul lausa jooksis selle najal ringi aga nüüd pigem vajutab nuppe ja sõidutab autot niisama ringi. Muidugi suur hitt on ka asjade välja kiskumine istmealusest panipaigast. No väga täppis kingitused!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pidu oli Matu jaoks vahva. Nii palju erinevaid uusi asju. Nii palju tähelepanu ja võimalusi sülle nuruda. No ja muidugi sai ju kõhu salatist ning koogist täis pugida. Õhtul vajus Matu rampväsinuna ilusti unne ning lasi emmel veel nõud pesta ja koristada veidi. Ning muidugi ka väikese blogipostituse ära teha.

Esmaspäeval ehk õigel päeval oli tegemist oi kui palju. Aga kuna meil käidi maja eest puid langetamas, siis kõik asjad lükkusid edasi. Päeval sain lõpuks Matuga kiirelt poes käidud ning siis kodus kähku-kähku asjad valmis seatud. Lõpetasin asjade sättimist nagu ikka juba külaliste saabudes. Matule said piduriided muidugi varem selga.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAEsimesena jõudsid kohale Kelli ja Liisu. Saime lapsed koos mängima pandud ning Kelli aitas veel lauda valmis sättida. Järgmistena saabusid Elleriin-Toivo-Elisabet ning Liina. Saime mõnda aega koos siin juttu aetud ja oldud ning siis jõudsid kohale ka Liina-Kristjan ning kõige lõpuks Gerli-Loore. Matu sai veel kingitusi ja oli oi kui õnnelik, et nii palju lapsi tuli. Armsad naabrid kinkisid Matule kollase ilusa hüppelooma, keda emme oli soovinud. Matu aga peale kallistamise ei osanud sellega midagi peale hakata. See eest teised lapsed läksid vaat et kaklema, et sellega hüpata saaks. Kelli ja Liisu kinkisid Matule raha ning ühe mänguauto. Liina ja Kristjan tõid Matule kaardi ning raha. Ja Gerli ja Loore tõid Matule nii ägeda dressikomplekti ning emmele muidugi Milka shokolaadi. Dressid ning kaart olid pärit otse Ameerikast, seega kohe täitsa erilised. Pidu oli tore. Rääkisime juttu, lapsed said koos mängida ja head ja paremat pugida. Väike probleem muidugi tekkis ka, sest et lasteaed on Elisabeti väga kiuslikuks muutnud. Aga elasime ka selle väikese probleemi üle ning pidu oli väga vahva.

P9227395_2
Lõpuks peale kella 19 jõudsid kohale ka Kaido ning Merlin. Merlin oli teinud Matule imevahva mälestustekarbi, kuhu emme saab nüüd tähtsamad mälestusesemed peitu panna. Ja muidugi oli seal sees ka eriti vahva vannimänguasi. Ja ka Merlin ei unustanud emmet ära ning tõi mulle pudeli roosat veini. Tegin ju mina selle kõige suurema töö aasta tagasi ära. Kuna kõik külalised olid kohal, oli aeg välja tuua ka Matu sünnatort.
P9227410Tordi tellisin sõbranna käest, kes neid hobikorras lapse kõrvalt valmistab. Kuna meile (eelkõige mulle) meeldib väga Kollide kompanii teema, siis sai ka tort vastavast teemast tellitud. Muidugi Sulli oleks veel ägedam olnud aga kuna ta on karvane, siis teda märksa keerulisem teha. Mike sobis ka vägagi hästi. Igatahes kõigile tort meeldis ning maitses loomulikult ka. Kasutatud oli tordi tegemisel suhkrumassi ning sees hele biskviit kohupiima ning vaarikatega. Igatahes julgen tema käest ka teine kord tellida ja tean, et ei pea pettuma.
Peale tordi söömist mängisime ja jutustasime veidi veel ning kella 20 ajal läksid Loore ning Gerli minema. Umbes pool tundi hiljem lahkusid ka naabrid ning alles jäid Merlin ning Kelli, koos Liisuga. Avasime veini ning tegime kiirelt ühe klaasikese mõnusa õhtu lõpetamiseks. Lõpuks viis Kaido Merlini bussile ning meie jäime veel naistejutte rääkima Kelliga, kuni lõpuks magama läksime.

Usun, et nii mina kui Matu jäime peoga väga rahule ning järgmisel aastal saame jälle korrata. :)
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s