Mis on Romantika?

Viimasel ajal olen märganud jälle hirmus palju hädaldamist inimeste poolt, et Romantika on ümmargune null. Mis seal salata, eks olen ka ise vahepeal kõik tähtsa unustanud ning filmide järgi unistusi loonud.
Igatahes sellele teemale mõeldes meenus mulle, et oma vanas blogis ma sel teemal korra juba kirjutasin.

Lugesin eile cosmot ning peab tõdema, et ükski kord elus on mõni artikkel seal tõene, mitte puhas umbluu. Igatahes artikkel oli teemal ” Miks me suuri žeste ei tee?”. Ehk siis paluti kirjutada sel teemal ühel meesterahval artikkel ning asi rohkem lahti seletada. Artikli sisu on aga see, et erinevad naistekad on naiste ootused nii üles kruttinud, et enam ei panda tähele pisiasju, mida mehed päevast päeva korda saadavad, et meil hea oleks. Et pärielus mehed tõesti ei vea hunnikutes teemante ning meeletuid sületäisi lilli kohale, kuid sellegipoolest armastavad nad meid ning tõestavad seda meile pisiasjadega. Lihtsalt naised tihti ei märka neid pisiasju, kuna kusagil ei ole režisööri, kes need olulised pisikesed asjad suureks ja ülepea romantiliseks muudaks sobiva taustamuusika, valguse ning kõige muu säärasega, Ehk siis meeste jaoks on ka see suur žest, kui ta toob sulle hommikul kohvi voodisse ning kui sa neid väikeseid asju ei märka siis ajapikku väsitaksegi neid tegemast. Ehk siis artikli eesmärk on panna naised mõtlema ning märkama pisiasju meie ümber. Minu pani see igatahes korralikult mõtlema, ning mõtlesin enda jaoks ka paljud asjad selgeks.”

Tegemist oli siis 2011 Augusti kuuga. Ja seda lugedes vibutan enda poole taas näppu ja ütlen kõva häälega HÄBI. Eks ma tõesti olen vahel paras vinguviiul olnud ja hädaldanud, et kus mu lillesülemid ja armastusest nõretavad žestid on. Ja seal samas tähelepanuta jätnud kõik pisiasjad, mis armastust palju rohkem väljendavad, kui need esemed. Lilled närtsivad ja sõnad ununevad aga teod on need, mis pikemalt meeles on.

“Esiteks tuleks enda jaoks lahti seletada üldsegi sõna romantika. Minu jaoks tähendab see eelkõige teineteisele pühendumist ning tunnete avaldamist. Seda nii tegudes kui sõnades. Hakkasin mõtlema enda ning Kaido suhte peale ning pisiasjadele. Vahel ma tõesti ei märka neid pisiasju, või siis lähevad need meelest, unistades samamoodi roosadest õhulossidest ning lillehunnikutest ja kätel kandmistest. Kuid nüüd järele mõeldes on Kaido minu jaoks teinud palju romantilisemaid asju, kui kõik need unistused kokku. Ta ei ole mulle kokku vedanud küll meeletuid lillehunnikuid ning teemantmägesid, kuid need on ju ainult asjad. Aga samas oli tema see, kes mulle kõige raskemal ajal oli kõige rohkem toeks ning tegi ka ettepaneku kokku kolida. See on tõeliselt suur samm suhtes ning tema otsustas selle sammu ette võtta. Mis väljendaks veel rohkem armastust, kui selline samm ühise elu poole? Samas ka järgmised suured sammud nagu ühise pangaarve avamine, mis oli jällegi tema ettepanek. Need ei ole üldsegi pisiasjad, kuid ometigi neile igapäevaselt ei mõtle. Samas väiksemad asjad, nagu naistepäeval roosikimbu ning koogi koju toomine, üllatavad sõnumid, jalutuskäigud, söögi valmistamised, armsad sõnad ning kõik muu.”

Sellest kirjutisest on möödas kolm pikka aastat. Kui sel hetkel hõiskasin, et meil saab 2 pikka aastat täis, siis nüüd täitub kohe neid aastaid juba viis. Selle aja jooksul on meeletult palju muutunud. Nii rõõmu kui kurbust küllaga. Muidugi kõige suurem muutus oli lapse saamine ning maale kolimine. Mis saaks olla veelgi romantilisem, kui ühise lapse saamine? Ta on mulle ise lilli käinud korjamas. Nii aiast, suvilast kui metsa alt lumikellukesi. Ja ta pakub mulle jätkuvalt kindlustunnet, mis on niivõrd oluline.  Ja armastab nii mind kui meie ühist põngerjat kohutavalt. Ta ei ole ideaalne aga kes meist olekski? Mina igatahes mitte. See on see koht, kus tuleb endale vastu näppe anda ja meelde tuletada, et ei tasu enda elu teiste eludega võrrelda. Eriti arvestades seda, et mu elul ei ole tegelikult häda mitte midagi. Mul on söök laual, katus pea kohal ning imearmas perekond ning loomad. Paljudel ei ole sedagi.

IMGP5659

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s