Heategevus või tunnustuse otsimine?

Ma ei tea, kas ma olen ainus, aga mulle käib viimasel ajal tohutult pinda “heategijate” suhtumine. Nagu kõik teavad, on Facebookis tavaliseks saanud rahalise abi palumine. Ja kuigi eestlase rahvustoit pidi olema teine eestlane, siis tormatakse siiski alati appi ning üldiselt on abivajajad vajaliku abi ka saanud. Küll aga jääb aina enam mulle mulje, et enamus abistajaid ei tee seda puhtast südamest, vaid otsivad justkui tunnustust. Mis heategevus see selline siis on?

Viimaste päevade suurim teema muidugi on Argo Aderi poeg. Nüüd spekuleeritakse ja pasundatakse sellest igal pool ning tembeldatakse inimene petturiks ja vargaks. Ja mis põhjusel? Selle pärast, et inimeste küsimise peale ei olegi topitud vigastatud Jarmost pilte üles, et kanakari saaks vahtida ja leiutada uusi põhjuseid kaagutamiseks.

Teise näitena kohe väike Emily. Enamus on sellega vast kursis, et tema jaoks oli loodud ka Fb-s grupp. Noh, nüüd seda enam igatahes ei ole, sest kanakari lendas jälle laivi. “MIS MÕTTES JOST EI OLE JUBA TERVE PÄEVA INFOT ANDNUD???” Oi need inimesed on kõik nõnda mures ja nutavad võõra tüdruku pärast endal silmi peast välja. Mõtted on koguaeg ainult selle võõra väikese tüdruku juures ja ei saa isegi mitte magada. Ja kujutad sa ette siis milline isa, selle asemel et iga tund Emilyst facebooki uuendusi postitada, tegeleb tema hoopis lapsega. Alatuse tipp ju! Nemad on annetanud ja neil on vot õigus kogu aeg kursis olla, kuidas lapsukesel läheb. Kõige suuremad kaagutajad on muidugi need, kes heal juhul paar eurot teele on pannud ja nüüd ennast maailma nabaks peavad. Ok, pandi siis see grupp kinni ja loota ju võis, et siis asi vaibub. Loomulikult nii see asi aga ei läinud. Nüüd on see kanakari Josti isikliku facebooki konto umbe ajanud.

 • NIMI* Jost , usu, et 11 päeva olla teadmatuses on juba liig, mis liig meile kõikidele, kes oleme siin ja ootame mingitki teadet. Püüa meile midagi ka vahel kirjutada. Saan suurepäraselt aru, kui väsinud sa oled, kuid usu, et meil oodata ja olla teadmatuses on ka väga raske ja seda enam, et me ju hoolime.
  Päikest Teie päeva ja südamesse.
 • NIMI* Ps, olen ma saanud päris palju teateid, et Emilyl peaks olema oma grupp, mida juhiksis kas Sina või keegi, keda Sa usaldad täielikult. Mõtiskle ka seda, kui aega.
  Nii on lihtsam ju ka inimestel olla toeks nii moraalselt, kui rahaliselt.

No mida kuradit??? Mis mõttes tuleb üks inimene sedasi nõudma infot? Sina hoolid ja sinul on raske?? Isal ei ole raske oma väikest tüdrukut nõnda raskes seisundis näha? Käi õige p*rse naine! Ma saan aru, et lähedased võiksid hakata infot küsima aga mingi suvaline tädikene lendab laivi ja arvab, et tal on õigus peale karata ja nõuda, sest tema ju HOOLIB! Hallefakingluuuja! Muidugi ma tahan ka teada, et kuidas läheb ja kas kõik on hästi aga mul ei ole vaja kellegi teise elus sonkida. Elan oma elu ning lihtsalt vahepeal kiikan vaikselt, kas on mingit infot tulnud või mitte. Jostil ja ta perel ei ole aega, et teiesuguste kanade jaoks mingit lollakat gruppi luua ning hallata. Rahus te nagunii olla ei oska. Tahate aidata siis tehke ülekanne ning saatke oma head mõtted teele. Aga sellega peaks asi piirduma.

Üleüldiselt ei saa inimesed vist väga aru sellest, mida tähendab heategevus. Samahästi võiks näiteks Kodutundele annetaja nõuda, et tema nimi läheks suurelt valmis tehtud toa seinale kirja, sest tema ju ANNETAS. Kes haiglale annetavad, nende nimed peaks äkki suurelt juba haigla seintele üles kirjutama jne? Heategevus peaks sulle endale hea tunde tekitama ja rahu südamesse tooma, et sa oled saanud kedagi aidata. Tunnustuse otsimine ei käi enam heategevuse alla, see on enda teiste arvelt upitamine.

Selle alla käivad ka kõik need peened preilid/härrad, kes peale kodutule toidu ostmist tormavad ajakirjaniku juurde, et oma lugu esikaanele saada. Oi ma olen niiiiiiiiiiiii hea südamega, ma ju AITASIN. Ja järgmisel hetkel kõnnivad abivajajast mööda ja ei tee väljagi.

Palju väikeseid heategusid on palju paremad, kui üks suur. Ka vanema inimese üle tee aitamine on heategu, kas te selle eest tormate kohe tunnustust otsima? Märgake enda ümber rohkem abivajajaid. Aidake neid ja nautige seda hingesoojust, mis teiste aitamine teile annab.

Omalt poolt lisan siis kaks abivajajat, kes tõesti ka abi vajavad. Tehkem üheskoos heategu ning uni on kohe palju magusam :)

Väike Emily

Väike Emily

Pesaleidja kassituba

Pesaleidja kassituba

 

5 thoughts on “Heategevus või tunnustuse otsimine?

 1. Blogi ise on hea, mõte on õige, aga mulle üldse ei meeldi, kui blogijad kasutavad roppe sõnu, pane neid tärne kui palju tahes, ilusti saab ennast ka väljendada.
  Ja seoses Argo Aderi juhtumiga, inimesed ei sõima teda petturiks mitte sellepärast, et mingit pilti ei saadetud, vaid palun vabandust, aga faktid ei lähe omavahel kokku ja see lugu ON pettus, varem või hiljem tuleb see välja.

  • Ma üldiselt üritan roppusi vältida aga vahel on lihtsalt tahtmine end veidi “välja elada”. Tean, et viisakas see just ei ole jah.

   Ja selle koha pealt ma ei vaidle üldse vastu, et faktid on kahtlased. Aga selline spekuleerimine ja karjumine ei ole ka kõige õigem. Eriti kui inimesed karjuvad, et issand ma ei saanud nõudmise peale pilti ja seega raudselt on pettur. Eks näis, mis sellest kõigest välja koorub aga see on ikka üle mõistuse, mis kammaijaa selle Jarmo ja Argo ümber hetkel käib. Igatahes haiglalt on kinnitus olemas, et Jarmoga õnnetus juhtus. Argo ju väitis, et saadab soovijatele rahad tagasi. Eks näis siis, kas teeb seda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s