Öised hullused

Ütlen kohe ausalt, olen laisk. Enamjaolt mulle ei meeldi üldse koristada, eriti kui on segavad faktorid või on kiire/pole aega korralikult teha. Ma arvan ikka, et kui teha, siis juba korralikult. Küll aga tulevad mulle vahepeal mingid hullud koristustuhinad peale ja siis võiks tundide viisi mässata ja küürida. Mis kõige imelikum, enamjaolt tulevad need hilja õhtul või suisa öösel. Seega nii ongi, et enamjaolt laisklen päevade kaupa ja siis kui tuhin peale tuleb, siis käin elamisest üle nagu keeristorm.

Kuigi koristada mulle üldiselt ei meeldi, siis mul on üks veider kiiks, nimelt mulle meeldib hirmsasti tuba ümber tõsta. Noh ja muidugi ümber tõstmisele kaasneb suurpuhastus, seega otseselt see just paha ei ole. Ma olen olnud juba põhikoolist saadik selline, kes ei suuda kaua ühte moodi elada. Ikka tekib vahepeal tunne, et ma vajab vaheldust kohe ja praegu ning siis hakkab mõte jooksma, mida nüüd jälle teisiti teha või mis kuhu panna. Põhikoolis meeldis mulle hirmsasti öösel tuba ümber tõsta. Ema oli välismaal tööl, isa oli öises vahetuses ja mina üksinda kodus. Hommikul isa tuli, sai jälle shokis, et misasi see nüüd siis on.

Igatahes rääkima hakkasin ma sellest selle pärast, et mul tuli ca nädal tagasi jälle uus tuhin peale ja kestab siiani. Kolmapäeval sai asi alguse, kui otsustasin vannitoa ümber korraldada ja läikima küürida. Sellele järgnes muidugi wc küürimine ning alumise korruse põrandate puhastus. Tuhin ei vaibunud aga kell oli palju ja pidin peale seda magama minema. Neljapäeval ei olnud kodus ja reedel siis oma haige lapse kõrvalt jätkasin, et mõtted veidi eemale saada. Sel korral siis sai ümber tõstetud magamistuba. Ja ma olen nii õnnelik, nüüd tundub seal palju rohkem ruumi ja kuidagi mõnusam on.

Vahepeal olime Matuga mõlemad päris tõbised ja kehva enesetunde pärast ei suutnud suurt midagi teha. Täna tuli aga inimese tunne taas tagasi ja hommikul silmi avades tabasin end kohe mõttelt, et tahaks nüüd ja kohe midagi teha. Tulime alla, sõime hommikust ja asusin kohe hooga sättima. Lõpptulemusena on mul jälle teistsugune suur tuba ja saame veidi vaheldust. Nagunii oleks varsti pidanud midagi ümber mängima, et kuusepuu ära mahuks tuppa. Peale lõpetamist oli kohe palju kergem olla ja premeerisin end selle puhul piima-riisi supi ning porgandi-rosina pannukatega, mm kui head!

Igatahes kas leidub veel minusuguseid hulle, kes hea meelega korra nädalas mööblit ringi tõstaks ja vaheldust vajavad? Kohati tunnen ennast küll opakana, kui Kaido jälle koju tuleb ja öökullisilmi teeb, et JÄLLE sa oled ümber tõstnud.

 

4 thoughts on “Öised hullused

  1. Mina tõstaks või iga päev tuba ümber! Nii meil ongi asjad kord ühes ja kord teises toa otsas ja see päädib sellega, et kui Lauril midagi vaja on, siis ta peab minult küsima :D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s