Lapse lemmik ese

Matul on olnud sünnist saadik selline komme, et ilma oma pehme tekita tema magada ei taha. Ehk siis vatitekk võib ju ka peal olla aga pleed või fliistekike peab siis kaisus olema. Seega varusimegi talle neid tekikesi lausa mitu. Ühe helesinise ostis vanaema, ühe tekikese tõi tädi Merlin, lisaks ostsime ise lapsele veel baikateki.

Ühel päeval aga bussile kiirustades unustasime teki maha. Mõtlesin, et mis seal ikka, saab ühe päeva ilma tekikeseta ka hakkama. Reaalsus oli aga hoopis teistsugune. Linnas Matu karjus väsimusest mu peale ja keeldus magama jäämast. Viimases hädas tormasin koduekstrasse ja haarasin kaasa esimese teki, mis ette sattus. Ja nagu laps selle kätte sai, tõmbas teki näkku ja magas.

Ootamatult sai see tekk aga kohe Matu lemmikuks ja ta ei taha mitte kusagil ilma oma tekita käia. See on parim lohutusallikas, kui midagi halvasti on. Ja kui ära väsib, ronib tekiga sülle ja nusserdab seda tekki nina all tasakesi omaette. Hommikuti peale ärkamist ja minu äratamist istub ka tavaliselt voodil ja mängib oma tekiga. Mis on aga raskeks muutnud muidugi selle teki pesemise. Õnneks olukord veel nii hull ei ole, et ta ilma selleta üldse magama ei jää aga nukker on ta küll. Seega juhul, kui kellelgi selline tekike üle peaks olema, siis võib meile pakkuda. Olen koduekstras vaadanud aga pole enam näinud kahjuks.

DSC_2716

Selline tekike, mille saab rulli keerates ühe puidust nööbiga kinni panna ning teisel küljel on selline öökulli kujutis.

Selline lemmik eseme omamine on vist üldse kõigil lastel? Vähemalt meie perekonnas on küll sedasi olnud. Mu õel oli lapsena oma kaisujänes ja suur armastus jäneste vastu. Tema tütar täpselt samasugune. Minu vennal oli oma padi, millest ta keeldus loobumast. Tema tütrel täpselt sama moodi. Igal pool käis oma padi kaenlas ja uuest padjast ei teinud väljagi. Ja minul oli väikesena oma tekikene, milleta ei saanud kuidagi elada. Ja minu pojake on samasugune tekihull siis. Kusjuures minul on see tekilembus säilinud siiani. Just sellised mõnusad pehmed ja karvased pleedid.. nõnda mõnus on selle sisse ennast ju kerra tõmmata nt diivani ees.

IMG_20141030_143311

 

Kas teil või teie lastel on ka olnud/on sellised lemmik esemed? Minu arust uskumatu, kuidas üks väike tegelane võib ühte lihtsasse esemesse sedasi kiinduda. :)

 

7 thoughts on “Lapse lemmik ese

  1. Minu lastel ei ole sellist “must have” asja olnud. Ühtpidi õnneks vist.. Olen ennegi kuulnud, kuidas lapse lemmikasi maha jääb või veel hullem, ära kaob. Oh seda hädakisa, mida lapsed selle peale on teinud… Samas teatud olukordades oleks meil käimised vist tunduvalt paremini läinud, kui lapsel oleks see turvalisuse tagaja olemas olnud.

  2. Mul on selliseid öökullitekke kaks tükki, küll beežid mitte hallid, kuid laps pole neist kunagi hoolinud. Seisavad lihtsalt kapis. Nii et kui sa arvad, et oma kuti ära saad “petta” sellega, et talle vahepeal natuke teist värvi teki kaissu annad, et halli pesta näiteks, siis võid minult ühe öökulli küll lisaks saada.

      • Minul on jällegi kurb meel, et minu poistel pole sellist turvaelementi. Need on laste elus ühed ilgelt head asjad, vähemalt senikaua, kuni ei hakka arengut pidurdama (no kooli võiks minna juba turvaelemendita :D ). Aga nt ka lasteaeda harjutamine võib paremini minna, kui on selline oma asi kaasa võtta. Peaasi, et ta siis päevad läbi ainult selle enda asjaga ei mängi, vaid kasutab seda ainult “hädaolukorras”. Mul poisid ei taha üksi magama jääda, arvan, et kui neil oleks see päris oma kaisukas või asi, siis oleks üksi pimedas toas olemine ka julgem. Nii et mul on kahju, et hoolimata minu pingutustest pole lapsed ühtegi asja endale turvaelemendiks valinud.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s