Kuratlikult valus aga ilus.

Ma ei ole jälle mõnda aega kirjutanud. Lihtsalt mõistus ja tunded on niivõrd sassis, et see on keeruline.

Käisime laupäeval topeltmatustel. Esiteks minu kallis onupoeg, kes oli vaid 22 aastat vana. Ning teiseks beebi, kes ei olnud veel ilmavalgust näinudki. Beebi sünnitähtaeg oli 9 Jaanuar. Halvad teeolud ning õnnetu juhusid röövisid neid mõlemaid jubeda autoõnnetuse läbi. Onupoeg suri silmapilkselt aordi rebenemise tõttu. Onupoja kihlatul tekkis avarii tagajärgjel platsentarebend ning beebi ei saanud enam hapniku kätte, teda ei õnnestunud kahjuks päästa.

See oli kõige kohutaval matus üldse, millel ma käinud olen. Isegi mu oma vendade ning vanaema matus ei ole olnud niivõrd kohutavad, kui see matus. Näha kirstus lebamas vaid 22 aastast noormeest ning tema rinnal nii täiuslikku väikest beebitüdrukut, see on mõistuse vastane. Onupoeg tundus nii võõras. Beebi tundus nagu vahakuju, imeilus vajakuju. Niivõrd täiuslik oma imelise ümara näo ning punaste pisikeste huultega. Rääkimata sellest, kui neetult valus oli näha vaese leinava kihlatu emotsioone, või perekonna, kes oli meeletult murest murtud. Olles vaid viis aastat tagasi oma 2 venda 8 kuuse vahega matnud, tundsin ma nii siiralt onutütarte valu, et see tahtis mind jalust lüüa. Ja vaesed onu ning onunaine..mul lihtsalt ei jagu selleks sõnu. Vaadates aga vaest kihlatut, tekkis tahtmine ise onupoja asemel surnud olla, et ta ei peaks sedasi piinlema..

Ma ei kujuta ette, kui kohutav võib olla korraga kaotada oma armastatud mees ning niivõrd oodatud ja armastatud beebi. Ilmselt oleksin endale esimesel võimalusel paela kaela pannud. F*ck you kõigile jumalakummardajatele! Kui jumal oleks olemas, ei laseks ta süütutel pisikestel beebidel surra ning seda hingevalu endast maha jätta! See kõik on lihtsalt MÕISTUSE vastane.

Ja ma ei tea kuidas teised sellesse suhtusid, aga mina oleksin tahtnud jutlustajale mitu korda oma saapa sügavale kurku toppida, et tema vastikust suust enam mitte ühtegi piiksu ei tuleks. Minu arvates meenutatakse ikkagi lahkunu kohta head, räägitakse tema lapsepõlvest ja tempudest.. tema aga keskendus perekonnale haiget tegemisele. Aina korrutas seda, et perekonnal tulevad eriti õnnetud jõulud ning vaene kihlatu on siin maailmas täiesti üksi, sest matab kohe igaveseks maapõue oma kaks kõige kallimat isikut. MILLE KURADI JAOKS MA KÜSIN? Inimene näeb ise ka ning teadvustab endale, et kõik on läbi. MIKS KURAT sa pead talle oma jutuga veel lisavalu tekitama? Isegi mina, kes ma viimasel ajal onupojaga väga lähedane ei olnud, tahtsin selle jutu peale valust kägarasse tõmmata. Mida pidid tundima pereliikmed? Kas inimesel üldse sündsuspiir puudub? KOHUTAV!

Kõike seda valu arvesse võtmata oli matus siiski kohutavalt ilus. Minu jaoks matuse kõige kohutavam osa on viiulimuusika, mis on pea igal korral matuste osaks. Sel korral oli aga viiuldaja asemel matuselaulik, kes laulis imeilusaid eesti keelseid laule. Kohale oli tulnud üle eesti meeletult palju inimesi. Kohale toodi niivõrd palju lillepärgi ning kimpe, et need võtsid enda alla lausa kaks hauakohta. See kõik tekitas jällegi niivõrd sooja tunde, sest niivõrd paljud inimesed hoolisid ning tulid temaga hüvasti jätma. Käisime ka peale peielauda veel kord haua juurest läbi ning see küünaltemeri ning lillede mägi tekitasid sees sooja tunde. Ta oli palavalt armastatud lähedaste poolt ning teda ei unustata.

Küll aga on siiani mu silme ees see vaese väikese beebi elutu keha.. Millal ma ükskord suudab selle unustada? Mul on nii meeletult kahju vaeseks onupoja elukaaslasest. Tahaksin talle kuidagi toeks olla.. aga kuidas? Me isegi ei suhelnud varem, teadsin vaid, et nad kihlatud on. Veider tundub kirjutada ka: Tsau Mari, ma hirmsasti tahaksin su sõber olla, kas saaksin sinu heaks midagi teha?”. Perekond saab üksteisele toeks olla aga vaene Mari on täiesti üksinda. Ema või vend ei täida seda tühimikku, mis jääb armsamast ning oodatud beebist..

On kellelgi ideid, kuidas saaksin neile toeks olla? :(

3 thoughts on “Kuratlikult valus aga ilus.

  1. Loen ja lahistan nutta :( See on tõeliselt kohutav, et oled midagi sellist pidanud üle elama/nägema..Ma ei suuda ettegi kujutada..Tahaks lausa kallistada Sind ning öelda midagi lohutavat, aga ei oska..Lihtsalt, sa iial ei tea kui tugev sa oled kuni tugev olemine on sinu ainus võimalus!

    • Saatus ei pidavat rohkem turjale andma, kui kanda jõuad. Minu jaoks pole olukord pooltki nii hull, kui pere ning üksikuks jäänud naise jaoks. Minu jaoks olid mu venna ning õemehe surmad poole hullemad. Kuid beebit kirstus näha on lihtsalt mõistuse vastane..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s