Jõulupidustused

Kui tavaliselt on meil olnud jõulupidu enamjaolt vaid oma perega või Kaido perega, siis sel aastal oli meil lisaks kaks väikest jõuluistumist ka meie imetoredate naabritega.

Esimene jõulupidu toimus meil 20. Detsembri õhtul ühtede naabrite pool. Veetsime kvaliteetaega kuuekesi + 2 ühe aastast last, kes siis koos ringi lasid, nagu väikesed tornaadod. Pakuti imemaitsvat põdraliha, mis viis keele alla. Kaminatuli tegi olemise nii õdusaks ning seltskond oli nii fantastiline, et aeg lendas linnutiivul. :)

Teine jõulupidu toimus 23. Detsembril teiste naabrite juures. Sel korral olime neljakesi + Matu. Matu aina tegi lolluseid ja me üritasime siisPC257839 vahepeal süüa ka. Sel korral pakuti ahjukana, verivorste peekoniga ning ahjukartulit. Sain vahelduseks rummikoksi nautida ning taas kaminasoojus ning imetore seltskond. Peale kümmet tulime koju tagasi, sest Matul oli juba uni silmas nõnda suur ja eks endal ka väsimus kallal. Armas naabrinaine kinkis Matule vahva kepphobuse ka. Muidugi ta hetkel veel nõnda pisi ja ei oska sellega midagi peale hakata aga küllap varsti juba pihta saab, mis sellega teha. :)

Kolmas ja viimane jõulupidu toimus õigel päeval kodus. Külas käisid meil ämm koos sõbraga, äi ja mehe vend. Matul oli jälle nõnda vahva, sest sai ju vanaemale-vanaisale pähe istuda ja hirrrrrmus palju tähelepanu. Muidugi kuuse all oli teda ootamas 4 kingitus + vanaisa tõi ka veel eraldi kingi. Hommikust peale tegime Kaidoga ettevalmistusi ja koristasime siin. Siis keetsime kartulid ning tegime prae valmis. Poole viie ajal tulid külalised ja poole kuue ajal saime lõpuks lauda istuda. Peale kõhu täis söömist rääkisime niisama juttu ning Matu sai ükshaaval oma kingitusi kätte. Ning lõpuks said kingid kätte ka kõik täiskasvanud. Külalised lahkusid peale kella 9sat. Väsimus oli mul muidugi suur ja koristamine jäi hommikuks.

PC257831

Kingitus emme poolse vanavanaema poolt. Rääkiv Mike Kollide kompaniist. Silmale vajutades hakkab rääkima ning kätest-jalgadest tõmmates hakkab rääkima. Üle 10 erineva hääle ning fraasi.

PC257830

Kingitus emme-issi poolt. Tegelikult Matul üks rääkiv Sullivan juba on aga see on pisut teistsugune. Räägib nii nuppudele vajutades, kui raputades. Üle 15 erineva hääle ning fraasi.

PC257827

Traktor, taas emme ja issi poolt. Tegemist on sellise pisemat sorti traktoriga, ca 10 cm pikk.

PC257825

Suur autotreiler 8 väiksema autoga. Treileri pikkus kokku ca 60cm. See on siis kingitus minu vanemate poolt, kes kahjuks ise välismaal on ning jõule koos meiega veeta ei saa.

PC257842

Ja issi poolse vanaisa käest sai Matu siis suure kotitäie legoklotse. Üks väiksem kotitäis juba oli meil olemas. Vanaisal õnnestus täpselt samu klotse suurem kotitäis juurde tuua, seega on meil neid nüüd terve suur kastitäis ja hea ehitada.

Tegelikult olid mul ju algselt hoopis teised kingid kavas. Aga kuna ma ei jõudnud Karupoeg puhhi poodi ja pidin Ülemiste keskusega leppima, siis sealt ma neid asju lihtsalt ei leidnud ning pidime leidma alternatiivid. Küllap ta ka need eelnevalt mainitud asjad endale kunagi tulevikus saab. Küll aga sai Matu endale siin jõulueelsel ajal kolm kingitust veel, mille otsustasin talle varem kätte anda. Esimese põlvkonna Furby, mis meeldib mulle isiklikult uutest palju enam. Magnetitega Bambi raamat, mille ta endale raamatupoes ise valis. Ning ammu ihaldatud Jojo jänese, mille ma tänu sõbrannale sain. Nüüd siis on mänguasjauputus ning niipea enam uutele mõtlema küll ei pea. Muidu ei mahu ise enam varsti tuppa ära. :D

kingid2

Meie ka ilma kingitusteta ei jäänud muidugi. Kaido sai endale minu käest korraliku jope, mille juba reedel kätte sai. Sel lihtsalt põhjusel, et oleks laupäeval mida selga panna matustele. Lisaks kinkisin talle hunniku uusi sokke, sest tal kuluvad need mingil põhjusel hirmus kiirelt läbi. Ja minu vanemate poolt oli teda kuuse all ootamas pehme ja soe fliispusa, et ta ei peaks külmetama siin eesti külmas talves.

Mina sain Kaido käest endale uued head kõrvaklapid koos mikrofoniga. Ning muidugi mõnusa taskumärkmiku. Mul on küll juba suur A5 märkmik eelnevalt ostetud aga seda väiksemat ongi mugavam kaasas kanda. Seega suurem las seista kodus laua peal, saan sinna meie pere tegemised kirja panna ja on kogu aeg nina all, et ära ei unustaks. Ma viimasel ajal olen paraku paras tuulepea. Ise panin endale kuuse alla Sabrina raamatusarja kolmanda osa, mis mul puudu oli. Enda vanemate poolt sain kingituseks sooja ja mõnusa mantli Halensist, millega ma juba pool kuud ringi olen rõõmsalt käinud. Ja muidugi ei saa ära unustada, et Crocs kinkis mulle ülimõnusad talvesaapad.

Muidugi ämma käest saime meie perele 5 kaussi juurde. Hädavajalik kingitus, sest meil on koguaeg kausse puudu. Esimeselt jõuluõhtult saime kingipaki, kus sees oli Glögi, piparkoogid, shokolaad, küünal ning jõulukaart. Ja täna sain teiselt naabrilt hilinemisega väikese paki, kus sees oli SUUR Annekese shokolaad ja niisutav seep. Seega siinkohal taas suurimad tänud kõigile meid meeles pidamast! :)

Nüüd on jõulud peetud ja võib lihtsalt pühi nautida ning puhata. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s