Jõulupühad

Meie jõulupühad algasid huvitavalt. Kell oli natuke pool üks läbi öösel, rääkisin veel oma vanematega skype teel juttu. Järsku hõikas Kaido mulle, et naabrite koer on hulkuma läinud. Jooksin siis välja ja ei saanud alguses aru, kas naabrid ( meie majast nende majani ca 190m) ajavad teda taga või mis toimub. Ei, tuli välja, et koer ise tuli meie juurde luurele. Püüdsime ta siis kinni ning üritasin helistada aga naaber ei võtnud vastu, magasid õndsat und. Mis seal siis ikka, viskasin jaki peale ning viisin kutsu koju tagasi. Värav oli korralikult kinni panemata ning poiss oli selle lahti teinud ja luurele läinud. Õnneks emane kutsu on nõnda arg, et ei julgenud aiast välja tulla. Seega ajasin poisi aeda, sulgesin korralikult värava ning tulin koju tagasi.

Uni oli magus, ärkasime hommikul 10 paiku kõik koos. Tulime alla, Matu sõi ja hakkas mängima. Mina hakkasin aga nõusid pesema ja koristama, et saaks südamerahus edasi pühasid nautida. Peale seda sõime kõhu täis ja Matu läks tudule. Mina aga otsustasin armsale naabrinaisele väikese üllatuse teha ja läksin lükkasin aia esise ning aia lumest puhtaks. Teadsin, et ta õhtul autoga tuleb ja poleks muidu normaalselt aedagi pääsenud. Trenn ja heategu ühes :) Naabrinaine oli ikka tõsiselt üllatunud. Seega üllatus läks täppi, nagu rusikas silmaauku. :)

Peale seda tulin koju ja olin päris väsinud. Istusin veidi aega kodus ning käisin korra teiste naabrite juurest läbi ning viisin nende postkastivõtme neile ära, mis nädalavahetusel minu kätte jäi. Jäime seal veel teed jooma ning veidi juttu ajama, tunnike hiljem tulin koju. Mõtlesin, et Matu ehk üleval ja näljane juba nagu hunt. Aga ei, härra magas kokku ca 4h. Peale ärkamist sõi kaerahelbeputru ning asus siis hoolega mängima, sest kõht oli täis ja hea oli olla. Õhtu mööduski lihtsalt puhates ning olemist nautides.

Pühapäeva hommikul ärkasime koos veidi peale kella 9sat. Õigemini Matu ajas meid üles, nagu ikka igal hommikul. Tulime alla ja Matu hakkas mängima. Mina tegin söögi valmis ning sõime kõhud täis. Peale seda siis Matu natuke mängis ja läks tuttu, mina käisin pesemas ja nautisin puhkehetke kõrvale kohvi.

Peale Matu lõunaunest ärkamist panime end riide ja läksime õue. Meiega ühinesid armsad naabrid. Matu sai naabripoisiga koos kelguga sõita ja meie omavahel lobiseda. Peale väikest jalutamistiiru käisime läbi ka mänguväljakult, kus poisid koos kiikuda said üle pika aja.

Matu1Peale kiikumist jalutasime meie juurde. Poisid said koos mängida, meie aga kohvi nautida ning juttu ajada. Külakostiks toodi ise tehtud lihapirukaid ka, seega oli kohvi kõrvale ka snäkk olemas. Poole nelja paiku sättisid naabrid end koju minema. Matu üritas magama jääda. Siis astus aga teine naabrinaine läbi, tõi meile lihapirukaid ning soovis ilusat teist jõulupüha. Rääkisime veel veidi juttu ja Matu käis ka naabrinaise süles korra. Ja kui naabrinaine koju tagasi läks, siis sai Matu piimapudeli kätte ja läks tudule ära.

Seni, kuni Matu tudus, nautisin mina rahu ja vaikust ning olen lihtsalt puhanud. Kaido tegi vahepeal õhtusöögi valmis. Siis ärkas Matu üles ja saime kõik koos õhtust süüa. Nüüd juba tükk aega Matu mängib, hetkel ka Kaido koos temaga. Varsti saab tuttu minna, väsimus on nõnda suur.

Senikaua aga jagan ka teiega seda imelist talvevõlumaad, mis meil siin on.

Matu käis issiga jalutamas :)

Matu käis issiga jalutamas :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s