Aasta 2014 kokkuvõte

Aasta 2014 oli üks väga värvikirev aasta. Oli kurbust, oli rõõmu, üldjoontes oli korda läinud aasta.

Jaanuar:
Uue aasta võtsime vastu kodus, külalisteks olid Kelli ja Liisu. Kell 12 olime muidugi õues, nautisime imeilusat ilutulestikku ning soovisime osadele naabritele ka head uut aastat, kes siin samas ringi liikusid. Jaanuari kuu oli Matu jaoks uus ja huvitav, sest ta hakkas saama lisatoitu. Kuuendal jaanuaril naeris esimest korda laginal naerma. 11 Jaanuaril sain üle väga pika aja kahe Tartu sõbrannaga kokku ning meil oli imetore kvaliteetaeg. Matu sai nelja kuuseks ning armas Elisabett tegi Matu minisünnaks imemaitsva sefiiritordi. 24. Jaanuaril sündis parimal sõbrannal poeg. Meie laste vanusevahe on 4 kuud, 2 päeva ning 16 minutit. Ja sõbranna poeg oli vaid 146g raskem, muidu mõõtudelt sama.

jaanuar

Veebruar:
Külastasime Matuga neuroloogi ning saime veidi võimlemisnippe, sest üks käsi oli pisut kange. Käisime kogu perega Titanicu näitusel ja jäime väga rahule. Külastasime esimest korda beebikino, koos Gerli, Loore ning Kerstiga. Filmiks lumekuninganna, mis on lihtsalt parim joonisfilm ever vist. Sõbrapäeval saime ühtede naabritega lähemalt tuttavaks ning veetsime nende juures imetoreda õhtu. Kuu jooksul saime tuttavaks ka teiste naabritega lähemalt. 24. Veebruaril pidasime kolmiksünnipäeva. Eesti vabariigi, Matu onu ning Matu minisünnipäeva (kahe päevase hilinemisega).

veebruar

Märts:
Käisin Matule ID-kaarti tegemas, et saaks reisile minna. Pildi saime tehtud ilusti fotokabiinis. Naistepäeval käisin Suur-karja tänaval lilli müümas ning veetsin seal imetoreda päeva. 12. Märtsil oli armsal naabrinaisel sünnipäev ning Matu sai ühelt naabritüdrukult ( Matust aasta vanem) oma esimese musi. Sel kuul toimus ka avarii, kus minule ja Matule sõideti ülekäigukohas otsa. Matu sai juba poole aastaseks ning sai sünnipäevakingiks endale suure heegeldatud Sipsiku, kes on tema sünnimõõtudes. :) Niisamuti sai ta Märtsis selgeks kuidas roomamine ja käputamine käib, seega harjutas hoolega. 29. Märtsil tegime esimese grillpeo enda juures. Külalisteks Anna ning Kelli ja Liisu. Märtsis võitsin ka Solaris kinost pehme kass Oggy, kes Matule väga meeldima hakkas.

märts

Aprill:
Aprilli alguses külastasime taas neuroloogi ning veendusime, et Matu on täiesti terve ja tugev laps ning ei vaja eriarstide külastusi rohkem. Neljandal Aprillil sõitsime esimest korda inglismaale, sest mu kallis õde abiellus. Matu nägi esimest korda päriselt oma vanaisa, tädi ning täditütart. Vanaemaga ta peale sündi oli juba kohtunud, kuid sai nüüd taas vanaemaga ka kvaliteetaega veeta. Matu hakkas ennast inglismaal esimest korda ka kõige najal püsti tõmbama, mis kätte juhtus. Niisamuti sai ise istuma mineku selgeks. Inglismaal külastasime kogu perega Ordsall Hall-i. 9. aprillil sündisid eestis tsintsubeebid ja meie nägime neid alles 21.sel, kui naasesime. 21. öösel suri meie armas küülik Pitsu, kes ei jõudnudki meid koju tagasi oodata. Tagasiteel lõhkus Ryanair vankril ratta, seega oli Matu hetkega ilma transpordita. Matu sai 7 kuuseks.

DSC_0246

Ordsall hall.

aprill

Mai:
Käisin esimesel Mail esimest korda juuksuri juures juukseid lõikamas ning värvimas. Kolmandal käisime kogu perega armsa Gerli sünnipäeval, mis oli tõeliselt meeldejääv ning lõbus. Emadepäeva veetsin ma taas Suur-karja tänaval lilli müües. Emadepäeva hommikul turnis Matu minu otsas ning kilkas Aidäääääh, aitääääh. 13. Mail käisid Gerli ja Loore meil külas ja mängisime vana head telekamängu. 14. Mail käisime Matuga kahekesi Polli loomaaias. Mais asusin ma Urban Cafesse tööle ja Matu sai endale imetoreda hoidja Annaliisa. Nägin pealt ka õnnetust, kuidas inimene rongi ette sõitis jalgrattaga ning rongi all lõpetas (Sain politseilt info, et ta jäi elama aga jalg amputeeriti ning kõik temaga korras ei ole. Ilmselt peavigastus mõjutab, kiiver puudus). Matu sai 8. kuuseks ja hakkas tugede najal kõndima. 26. sai meie armas naabripoiss kuuse kuuseks ning käisime tema minisünnipäeval.  Mai kuus sai Matu endale ka uue vankri, et oleks seni millegagi kärutada, kuni õige vanker korda saab.

Mai

Juuni:
Käisin taas juuksuris, sel korral sain juuksurikogemuse otse värskes õhus. Tegin tervisetõendi Urban cafe jaoks. Juuni alguses saime ka kätte Matu vankri ning käisin ostsin vankrile ise uue ratta  6. Juunil käisime Matu, Anna ja Lilyga Tallinna loomaaias. 7. Juunil tegi Katrin üllatuse ja ilmus ootamatult ukse taha. Lisaks oli külas sel ajal Merka ja tegime õhtul kõik koos ühe toreda grilli koos naabritega.  10. Juuni hakkas Matu kõrguseid vallutama ja sai tumbale ronimise selgeks. Juuni keskel leidsin viga saanud siili. Poputasin teda paar päeva ning lasin ta siis omi asju edasi ajama. 17. Juuni läks ilmataat lolliks ja hakkas lörtsi sadama. 22. tähistasime koos toredate naabritega mõnusalt jaanipäeva ning ühtlasi ka Matu 9. minisünnipäeva.  25. Juuni tegime aga naabritega Kaidole väikese üllatusünnipäeva. 28. Juunil käisid Kati ja Greete külas ning külastasime koos Polli loomaaeda ning Bo:ka pubi. Juunis lugesin läbi ka kõik Varjundite kolm osa.

Juuni

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s