Kokkuvõte ning uusaasta lubadused.

Vaadates eelmisele aastale tagasi, siis võin öelda, et see oli kokkuvõttes üks korda läinud aasta. Oli küll ka kurbust kaotuste ning haigla pärast, kuid palju rohkem leidus positiivset ning meeldejäävat.
Ma leidsin endale uued suurepärased sõbrad/sõbrannad naabrites ning ei kujutaks elu ettegi ilma selle sõpruskonnata. Meil oli 2 väga meeldejäävat reisi inglismaale. Palju toredaid väikeseid pidusid-istumisi-olenguid sõprade keskel. Mitu ootamatut üllatust, kus leidsin enda ukse tagant inimese, keda ei oleks never osanud oodata. Esimesel korral Katrin, kes lihtsalt kohale ilmus ühel ilusal õhtul. Teine kord mu sünnipäeval Margit, kes veel samal päeval helistas ja vabandus, et on tööl ja tõesti ei saa tulla. Leppisime veel kokku, et tuleb siis 2 päeva hiljem külla. Kuid leidsin ta õhtul ootamatult enda ukse tagant. Sellised sõbrad on kulda väärt ning sellised üllatused teevad südame niivõrd soojaks. Ka Matu on leidnud naabripoisis endale parima sõbra. Koos neil ju nõnda hea kasvada, vanusevahe vaid 2 kuud. Maailma parim otsus oli kolida siia maale!  Niisamuti olen õnnelik selle üle, et sain suvel peaaegu 5 kuud töötada Urban cafes ning teha tööd, mida ma armastan. Ma ei ole huvitatud osalemast tõesti võistlustel, kuid Barista töö on minu unistuste töö. Oma kätega valmistada maitsev jook, mis inimese tuju nõnda heaks teeb, see on parim tunne. Siin kohal tänan Marekit, kes mu viis kuud seal nõnda imeliseks tegi ning kes mulle tihti väikeseid üllatusi jättis ning tegi. Ja muidugi aasta kõige imelisem osa – Matu! Imeline väike inimene, kes on teinud mind palju paremaks inimeseks, kes õpetab mulle igapäevaselt niivõrd palju ning kes mind aina oma oskustega igapäevaselt üllatab. Minu väike päike igas päevas!

Olen juba teist aastat jutti kirja üritanud panna filmid, raamatud, sarjad ja kinokülastused/teatrid jms kohtade külastused. Täitsa huvi pärast, et hiljem huvitav statistikat vaadata. Otsisin üles oma 2013nda aasta statistika. :

Tegin eelmisest aastast kokkuvõtte. Käisin 1 korra teatris. Lugesin 26 raamatut. Käisin 1 korra kinos ja vaatasin niisama 135 filmi. – Nõrk tulemus, oleks võinud palju rohkem.

2014 aasta statistika on aga siin : Lugesin 17 raamatut. Neist 1 kordus – 50 halli varjundit. Käisin 3 korda kinos, kõik olid beebikino raames. Käisin Titanicu näitusel, Ordsall halli (vana mõisa moodi asi Manchesteris) vaatamas, Tallinna loomaaias ning 2x Polli loomaaias. Vaatasin kokku erinevate sarjade 25 hooaega. Vaatasin kokku vähemalt 120 filmi (kõik ei saanud paraku kirja), neist mõned paar korda kordusid, mis rohkem meeldisid. Nt Frozen vähemalt 3x. Nimekirjaga saab täpsemalt ise tutvuda, kui ülevalt ribalt valida 2014 aasta. 

Võrreldes neid kahte aastat, ei olegi väga palju muutunud. Raamatuid märksa vähem, kuid see eest osad raamatud palju paksemad, kui eelmisel aastal. Kinno jõudsin rohkem, teatrisse ei jõudnud paraku üldse. Filme sai kirja vähem, samas aga panin kirja vaid need filmid mida tõesti vaatasin. Mitte need mis taustaks telekas mänginud ning ühe silmaga piilunud. See eest üritasin ma aga sel aastal teadlikult palju liikuda ning salvestasin oma liikumised suures osas ka Endomondoga. Väga palju jõudu sain muidugi sellest, et liitusin erinevate võistlustega ning see inspireeris rohkem liikuma.

Rääkides aga uusaastalubadustest, siis ma pole eriline lubaduste andja. Ühe korra andsin endale tõsimeelse lubaduse, et ei joo terve aasta alkoholi mitte tilgakestki. Pidasin endale antud lubadusest ilusti kinni ning mul oli ka mahla juues seltskonnas sama lõbus, kui varasemalt alkoholi tarbides. Rohkem aga pole endale selliseid eesmärke püstitanud ning olen iga aasta lubadustest sujuvalt üle liikunud. Sel aastal mõtlesin aga end taas utsitada takka ning seada endale eesmärgi.

1. Üritan rohkem liikuda. Sean eesmärgiks aasta jooksul liikuda vähemalt 1000km. See teeb ühes kuus ca 83km.
2. Lugeda vähemalt 24 raamatut. See teeb 2 raamatut kuus.
3. Vaadata vähemalt 150 filmi. See teeb 12,5 filmi kuus.
4. Külastada vähemalt 3x aasta jooksul kino.

Mitte, et see mind paremaks inimeseks muudaks või midagi niivõrd erilist oleks. Aga liikumine = tervis. Ning ma lihtsalt väga armastan filme vaadata ning raamatuid lugeda. Vahel on vaja lihtsalt veidike tagant utsitada ennast. Miks siis mitte anda endale lubadust ning seada eesmärke, mis mind aasta jooksul lihtsalt õnnelikuks ning rahulolevaks muudaksid. :)

Imeilusat alanud aastat kõigile mu armsatele lugejatele!
Palju teie loete/filme vaatate? Ja kas andsite endale mõne uusaasta lubaduse? :)

4 thoughts on “Kokkuvõte ning uusaasta lubadused.

 1. Mina olen ka seda tüüpi inimene, kes kirjutab alati üles filmid, mida ma näinud olen. Teine vihik on nö “movie quotes” jaoks ja pean tunnistama, et kunagi oli ka läbi loetud raamatute jaoks vihik. :D
  Ohh ja veel.. üsna ammu kuulsin sellisest app’ist nagu Endomondo, aga täna pärast sinu postituse lugemist, installisin selle ka enda telefoni. :)
  Kõige paremat uut aastat sullegi! :)

 2. Hei Siki!

  Head lubadused, aga võta filme vähemaks, siis jõuad raamatuid ja liikumist rohkem. :)

  Mina taas lubadusteta, küll aga üritan kevadeni käia 2x nädalas sulgpalli mängimas. Natuke lubaduse moodi küll?

  Tervitades,
  Inga

  • Ma ju kodune emme, jõuan kõike parajas koguses. Filme saab lapsega koos vaadata, lugeda saab nagunii enamjaolt vaid siis, kui laps magab. :)

   Muidugi on seegi lubaduse moodi, mingigi eesmärk ;)

   Tervitan vastu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s