Jaanuari jutunurk

Seda aastat on praeguseks olnud juba tervelt 11 pikka päeva, ning mul ei ole siiamaani olnud korralikult mahti, et blogida. Mõtted on kusagil mujal, tegevust on palju ning ilmselgelt on laps enamuse minu päevadest korralikult hõivanud.

Aastavahetus möödus meil kolmekesi kodus olles. Matu hullas ringi ja pidusöögist eriti huvitatud ei olnudki. Meie kahekesi sõime ning mina nautisin Padjaklubi erisaadet. Ajuvabalt hea sari, kellegi killuvarbikul küll ei ole vist otsa ega äärt. Kella 12ks ronisime välja ilustulesikku vaatama. On küll väike koht, kuid ilutulestik on sellegipoolest alati võimas. Matu istus issi süles, vaatas ringi ja oli vait kui sukk. Ei mingit hirmu. Peale ilutulestikku käisime kalleid naabreid kallistamas ning neile imelist uut aastat soovimas. Tuppa tagasi jõudes väike skype vestlus emaga ning sain neile ka esimestena head uut aastat soovida. Neile saabub uus aasta 2h hiljem ju, kui meile. Oligi uus aasta ilusti vastu võetud ning aeg tuttu minna.

Aasta esimesed päevad möödusid suhteliselt rahulikult kodus olles. Vaatasin ära mõned toredad filmid, lugesin raamatut ning veetsime perega aega. Neljandal otsustasin naabrinaisele taas päkapikku mängida ning kui ta linna läks, kühveldasin ta aia esise ning hoovi kiirelt lumest puhtaks. Trenn ja heategu ühes, enesetunne oli peale seda igatahes super. Selliseid väikeseid kingitusi lähedastele on alati suur rõõm teha. :)

Viiendal oli fantastiliselt ilus ilm. Päike paistis ja ilm oli tuulevaikne. Lisaks kõigele sai Matu koduarest läbi, seega suundusime naabritega koos jalutama. Matu vankriga ning naabripoiss kelgus. Värske õhk mõjus Matule aga niidukina, sest ta kustus üpris kiirelt kärus ära ja magas 3,5h jutti. Nendest ca 1,5h õues, niikaua kuni jalutasime ning meie majaesise lumest puhtaks lükkasin. Tõin ta tuppa ning siin jätkas oma magusat und. Vahepeal tõstsin vankrist reisivoodisse ümber, siis korra avas silmad aga magas kohe edasi. Mina sain siis vahepeal kiire tiiru naabri juures käia ning tema armsa kutsu pissile lasta, sest naabrid ise olid pikemalt ära. Ja õhtul tulid naabrid meile külla, et poisid saaksid koos hullata.
Kuuendal käisime niisamuti naabritega väikesel jalutusringil ning õhtul oli meil naabrite juures väike naistekas. Mängisime lauamänge, lobisesime ning nautisime olemist. Seitsmendal seeeest olime Matuga täitsa kodused, kuna ta jäi väga valel ajal sujuvalt magama. Aga sain ka toreda üllatuse, et olen võitnud neljapäevaks beebikinno pileti.

Kaheksandal oligi linnapäev. Hommikul läksime koos Kaidoga Tänassilma ning sealt liikusime kahekesi rongiga ilusti linna. Rongis kohtusin ühe vana tuttavaga ning saime mõnusalt lobiseda. Linnas otsustasin esimese asjana külastada ühe tuttava kohvikut, mis asub kohe vanalinnas. Jõin seal ühe kohvi ning tegin aega parajaks. Sealt edasi jalutasime läbi raekoja platsi Solarisse. Kaks preilit läksid seal Matu pärast vaat et kaklema, mõlemad tahavad hullupööra Matut nunnutada ja hoida. Seega mina sain rahus Pille saadetud paki (Siin kohal veelkord suur-suur aitäh sulle kõige eest. Matu tudub hetkel tekikese all ning mina naudsin shokolaadi :) ) välja võtta ning taaskord kohvi nautida. Siis kiire poetiir ja ostsin kinno snäki kaasa ning oligi aeg suunduda Coca cola plazasse. Plazas muidugi selgus, et võidetud piletil on kindlaks määratud koht ja see loomulikult asub saali keskel. Võtsin naabrinaisele siis koha täpselt minu ette. Kassast sain kätte ka Libero pakikese, mille olin eelmisel korral loosiga võitnud. Sisaldas see Niiskeid salfakaid, kehakreemi ning vannivahtu. Lisaks naabrinaisele olid kinno tulnud ka Anne-Mari ja Ergo, Gerli ja Loore, Sandra ning Sebastian ning Maris ja Marko. Seega oli meil koos päris mõnus seltskond. Istuda saime aga esiritta kõige äärmistele kohtadele, sest et need jäid välja müümata õnneks. Seega lapsed said alguses koos põrandal mängida ning meil oli parem neil silm peal hoida. Matu jäi muidugi enne filmi lõppu mul süles magama. Ära minnes muidugi ärkas ta üles aga peale väikest piimapudelit jäi uuesti magama. Mina lippasin kiirelt pangakontorist läbi, käisin ütlesin armsale Jürile Virus tere ning hüppasin Terminalist nr 40 bussile. Kelmikülast tuli peale Mirjam ning koos läksime Paavli kaltsukasse kolama. Saak oli täitsa hea aga selle kohta tuleb eraldi postitus. Kui me ära olime maksnud, jõudis kohale ka Merlin. Mirjam tõttas koju ning me käisme kõigepealt korra Stroomi keskuses ning siis viis ta meid Matuga Mustika keskusesse ära. Sinna tuli Kaido järele ning peale kiiret toidupoe tiiru ja Matule toidu-mähkmete ostmist liikusime kodu poole. Tee pealt haarasime veel Subway võiksid kaasa ning saime õhtul rahus kodus vedeleda.

Ja nüüd reedest tänaseni oli mul sõbranna külas ning meil oli taas maailmatuma vahva. Reedel käisime koos Bo:ka pubis söömas ning õhtul mängisime kahekesi kõige pealt Unot ning siis Bailat. Joomis reegliteks kujunesid lõpuks välja 1.) Enne jooma hakkamist ütle Matu. 2.) Juua tohib vaid parema käega. 3.) Joomise ajal tuleb vasaku käega teisel mängijal käest hoida ning teretada. 4.) Enne jooma hakkamist tuleb teha 10 prääksuga kükki. Mäng oli nii hirmus naljakas, et meil olid peale esimest mängu kõhud naermisest krampis ning jalad kükkidest valusad. Peale seda otsustasime Monopoli mängida, mille ma pika puuga muidugi kinni panin. Laupäeval võttis Kaido lapse ning lasi minul 2h kauem magada. Ärkasime Kerstiga suht ühel ajal ning peale mõnda aega vedelemist panime riide ning suundusime poodi. Peale poeskäiku tegime kodus süüa ning siis oli meil filmiõhtu komöödiate seltsis. Ja täna ärkasime peale 10t veidi ning lihtsalt olesklesime kodus. Kella kolme ajal liikusime aga kõik kambakesi Kati Soengusahvrisse. Aeg oli ennast värskendada lasta. Minul värv + lõikus, 8cm läks nagu niuhti. Sõbranna lasi otsi lõigata ning korraliku tuka ette teha. Ning Kaido lasi ka oma kiharad ära kärpida. Matu tsillis niisama ning terroriseeris kasse. Kersti läks peale seda koju ning meie sõime õhtust ja olime, nagu ikka.

Kui järgnev aasta ka sama kiirelt möödub, kui need 11 esimest päeva,  siis tuleb küll varsti hakata juba aastavahetusplaane pidama vist. :)

Teemasid, millest blogida tahaks on hetkel miljon aga millal ma nii kaugele jõuan, et nende jaoks mahti saan.. vot seda küll ei tea. Kuidagi raske on hetkel ennast siia arvuti taha sundida ning mõtteid koguda. Loodetavasti ajutine madalseis ning õigepea tuleb motivatsioon rohkem kirjutada tagasi. Seniks aga olge kallid ning nautime seda imelist talvevõlumaad, mis hetkel võimust on võtnud. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s