Häbene või maa alla

Käisime meie siis täna rõõmsalt naabrinaise juures tema sünnipäeva puhul torti söömas. Esialgu oli kõik kena ja tore. Lapsed mängisid omavahel rõõmsalt (Okei, vahepeal ka kisavalt, kuid siiski enamjaolt rõõmsalt) ja meie suured saime siis lobiseda ja end hästi tunda.

Niikaua kuni mu väiksele härrale väike Pätu hinge ronis ning ta lillepostamendi koos potiga lihtsalt sujuvalt ümber lükkas. Pott muidugi kildudeks, kõik mulda täis ja mina ei tea kuhu häbi pärast varjuda. Muidu korjasin killud kokku ja aitasin mulla ära koristada, naabrinaisel õnneks oli kuuris teine pott kohe võtta ja sai lille õmber tõsta. Noh, mark ikkagi.

Läks siis veidi aega rahulikult mööda, kui teise naabri pojale see sama Pätu sisse puges ning ta ühe pirni sujuvalt karbiga riiulist tõi ning selle pirni sealt muidugi põrandale kildudeks kukutas. No ei tea, kas oli see Pätu siis täna nii marakratt ja krutskeid täis või leppisid sõbrad omavahel kokku, et täna peame palju kilde tekitama, et sünnipäeva lapsel ikka kogu järgnevaks aastaks palju õnne jaguks. :D

Kui nad samas tempos jätkata kavatsevad, siis varsti ei lasta meid enam ühelegi naabrile külla. Siis peavad poisid leppima üksteisel külas käimise ning asjade lammutamisega. :D

Kui nüüd aga tõsiselt rääkida, siis kas teil on ka olnud selliseid piinlikuid momente, kus laps on külas käies midagi ära lõhkunud? Arusaadav ju, et selles vanuses nad tõesti veel ei suuda tagajärgedele iseseisvalt mõelda ning ei tea, et asjad nii kergelt purunevad. Ja naabrinaine ise ka värske ema ning üldse ei pahandanud. Aga nõme tunne jääb ikka ju hinge, et minu laps selline Pätu on ja ei suuda rahulikult oma kaasa võetud mänguasjadega mängida, vaid käib ja lõhub aga teiste vara.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s