Kassiga arstile ning ujuma ehk perekondlik laupäev

Kuna nädala sees on Kaido tööl aga Preiliga oli vaja ikkagi arstil ära käia, pidime laupäeval selle pärast linna ronima.

Aja panime nagu ikka Maxi loomakliinikusse. Kõik meie loomad seal arvel olnud. Pole küll vb nii mugavas kohas, kui enamus aga arstid on seal super ning suhtumine väga väga hea. Oodatud olime 15:15 aga tänu Kaido kiirustamisele olime juba pool tunnikest varem kohal ja pidime autos ootama. Kaido käis küll sees küsimas aga kuna tööd oli palju siis pidime ikkagi ootama. Meid võeti lõpuks vastu 3 minutit enne meie aega. Kartsime, et Preili hullub aga oli arsti käte vahel päris rahulik. Kaaluks saime 2,3kg ja arst vaatas, et kõik tundub ilus ja korras olevat. Suu vaadati ka üle ning ainus mis silma jäi, oli üks piimakihv. Seda peame nüüd jälgima, kui ära ei tule siis eemaldatakse. Vanuseks arvas arst olevat 5 kuud, maksimaalselt kuus kuud. Seega ikkagi suht sama, mida ma isegi arvanud olin. Sai esimese vaktsiini kätte ja teise peaks saama 7. Märtsi kanti. Rääkisime ka steriliseerimise teemal, selle teeme siis peale esimese jooksuaja algamist. St 5 päeva peale algust peame helistama ja aja kirja panema. Küsisin arstilt ka selle kohta, et kass vahepeal imelikku köhimise-turtsumise vahepealset häält teeb. Arst arvas, et kas on kerge allergia, karvad ajavad köhima või on ussid. Minu jaoks huvitav fakt, et kass võib iseenda karvade vastu allergiline olla. Saime arsti käest kaasa ussirohu tilkadena, mida peame manustama 21. veebruaril( Olenemata kahest ussikuurist oksendas Preili just ühe pika tegelase jälle välja, niiet ma ei tea mitu kuuri ta veel saama peab, et neist lõplikult vabaneda :( ).

Peale arstil käiku suundusime aga Laagrisse, kus asub Äia erasaun basseini ning mullivanniga. Mullivann on alles hiljuti sisse saadud ja me ei olnudki saanud seda veel proovida. Bassein on 5×10 meetrit ja ca 1,5m sügav, paraja suurusega sulistamiseks. Tihti kui minna tahame, on seal juba inimesed sees, sel korral siis oli päeval pikem paus ning järgmine seltskond pidi alles kuue ajal tulema. Saime siis kolmekesi mõnusalt mullivannis lõõgastuda ja see oli eriti-eriti mõnus. Matu alguses pisut kartis, kuid Kaido võttis mullitamise miinimumi peale ja hakkas vaikselt tugevamaks panema. Lõpuks nautis täiega ja mängis ja möllas seal ringi. Mina kasutasin võimalust ja jätsin poisid mullivanni, ise ujusin natuke basseinis ringi. Matu aina piilus üle vanni ääre, et mis see emme seal küll teeb. Peale ujumist käisime kõik koos saunas ka. Temperatuur oli 66 kraadi, Matu pärast leili ei hakanud viskama, tema esimene sauna külastus siiski. Matu oli täitsa rahul, käis korda mööda minu ja Kaido süles ja oli seal kokku vist ca 10 minutit. Peale seda siis Kaido läks temaga mullivanni tagasi ning mina viskasin natuke leili ka. Ma muidu kuuma austaja ei ole aga vahel harva on väga mõnus higi lahti saada, kui vaid iseendaga arvestama peab temperatuuri osas. Peale leili oli muidugi mullivann ka kuidagi väga jahe, kuigi temperatuur oli 34 kraadi. Kokku hullasime seal vast ligi 1,5h, enne kui välja ronisime ja kodu poole ennast sättisime. Meie ootame igatahes järgmist saunaskäiku juba. Kui keegi aga veel soovib sauna-basseini-mullivanni siis võin täpsemat infot jagada. :)

Mõnna kahe inimese mullivann. Valgus on reaalselt palju sinisem. :)

Mõnna kahe inimese mullivann. Valgus on reaalselt palju sinisem. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s