Kinoõhtud Oru külakeskuses

Jaanuari kuus loodi meie armsas väikeses külas üks väga mõnus traditsioon. Nimelt iga kuu teisel ning neljandal kolmapäeval, kell 20:00 toimub meie külakeskuses nüüd kinoõhtu. Esimesel kinoõhtul näidati filmi “Mandariinid”. Sinna ma kahjuks ei jõudnud.

Täna õhtul toimus aga järjekordne kinoõhtu ning olime naabrinaisega juba varakult ära planeerinud, et lapsed jäävad issidega koju ning meie suundume kinno. Näidati meile  Margus Karu romaani “Nullpunkt” järgi vändatud linateost. Ma olin eelnevalt näinud tegelikult sama sarja kõiki kuut osa ja seega oli päris huvitav vaadata, millised osad filmist siis reaalselt välja jäid ning kas ja kuidas need asja muudavad. Filmi näitamine toimus suures saalis, kuhu oli püsti pandud suur ekraan ning toodud võimsad kõlarid, lisaks olid toolid ilusti ritta sätitud. Täiskasvanule maksab kinoelamus 3 eurot ning lapsele 2 eurot. Lisaks on võimalus kinopileti taha kirjutada oma nimi ning filmi lõpus loositakse auhind välja kõigi osaliste vahel. Mis auhinnaks on, sellele küsimusele vastata ei oska, sest pidime paraku peale filmi lõppu kohe ära jooksma. Istusime me nö teise ritta ja täitsa mõnus ning soe oli seal filmi nautida.

Film ise oli tõeliselt-tõeliselt super, kuigi nii mõneski kohas oli täitsa kurb, sest paljud ägedad kohad olid filmist välja jäetud. Õnneks on võimalus sarja iga kell näiteks Youtubest taas vaadata. Oli ka hetki, kus kõik korraga naerma purskasid. Ilmselt kõige suurem naerupahvakas oli filmi lõpus, kui Johannes naeratades Paulale niivõrd toredasti ütles. Kes pole veel näinud siis tõesti soovitan. Väga eluline film ja kindlasti paneb teid elu üle veidike rohkem järele mõtlema. DSC_3047

Järgmine kinoõhtu toimub juba 25. Veebruaril, kui meile näidatakse Elmo Nüganeni uut linateost “1944”. Võin ausalt öelda, et ootan seda juba huviga. Seega tulge kinno! ;)

Ps. Kas kellelgi on kodus Margus Karu “Nullpunkt” ning sooviks mulle seda laenata? Tekkis jube tahtmine raamat ka uuesti läbi lugeda. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s