Sõbrapäev

Üldiselt ma sõbrapäevi eriti ei tähista. St oma kaaslasega tahaks küll midagi koos teha aga suuremalt sõpradega üldiselt midagi ette ei võta. Eelmisel aastal oli plaanis vaikselt kodus kolmekesi istuda ja kooki süüa. Siis aga sain teel poest koju tuttavaks kõige uuemate naabritega ning veetsime sõbrapäeva õhtu hoopis nende juures.

Sel aastal plaanisime sama naabrinaisega aga juba varem, et võiks ikka koos midagi teha. Vahelduse mõttes võtsime eesmärgiks hoopis kohalikus pubis väike lõuna teha ning kutsusime ka teised imetoredad naabrid endaga kaasa. Paningi meile 15:30ks laua kinni ning sai kõik meie seltskonnas viibivad naabrid kohale kutsutud, ainult 2 majapidamist ei saanud kahjuks osa võtta.

Hommikul lootsin mõnusalt end välja magada, Matu aga tegi üllatusena mulle äratuse juba poole 8 ajal hommikul! Kaido lubas Matu ise hommikul võtta, et magada saaksin. Ei tahtnud teda aga nii vara äratada ja lasin tunnikese Matul magamistoas möllata ja mu seljas hullata. Siis läksime ajasime issi üles, kes kõrval toas magas, et end välja puhata saaks. Võttis siis Matu ja mina üritasin magada. Loomulikult see mul ei õnnestunud, sest Matul oli vaja all karjuda ja lolli mängida, seega andsin mõne tunni pärast alla ja kobisin ikka alla ära. Matu oli muidugi hirmus õnnelik ja tormas kilgates mulle vastu. Koristasin natuke ning tegin kohvi. Just siis, kui oli plaanis kohvi võtta ja end diivanil sisse seada, tuli Kaido väljast “suitsult” tagasi kahe pakiga ning ühe ulatas mulle, endal suu kõrvuni. Lisas juurde, et ega ta mind siis päris ilma kingita ka ei jäta. Lillepoodi ta lihtsalt eelmisel päeval ei jõudnud ning vabandas juba õhtul mu ees selle pärast. Võtsin siis aga oma kohvitassi ning hakkasin arutama, pakist tuli välja Sony Xperia M2 Aqua, loomulikult pronksi karva!


Mobiiltelefon Sony Xperia M2 Aqua pronks eest paremalt

 

Ehk siis tuli välja, et mu kallis kaasa kinkis mulle sel aastal “elektroonilise lille” ja ma ei saaks rohkem rahul ollagi. Ta küll lootis, et ma magan hommikul kauem ja kuller jõuab enne mu ärkamist ära käia aga mis seal ikka. Endale tellis ka uue telefoni, Sony Xperia T3 aga see on minu jaoks liiiiiga suur. Kui nüüd aga telefonist rääkida, siis ma olen vägavägaväga rahul. Ainult kaamera kvaliteet võiks veidi parem olla aga muu on super. Aitäh kallis!

Ülejäänud hommik mööduski kohvitassi taga telefoni näppides. Vahepeal käisin kiirelt dušši all ning jätkasin tundma õppimist. Kella kolme ajal ajasin Matu lõunaunest üles, toppisin ta riide ning asusime teele Bo:ka pubi poole. Teised naabrid olid juba maja ees meid ootamas. Üks naaber ühines meiega veidikene hiljem pubis. Mul oli ette tellitud ka friikad kastmega (ketsup) ning laual ootasid vesi ja morss koos klaasidega. Friikaid peale meie keegi eriti ei tahtnudki, see eest Matu pugis neid küll hea meelega. Mulle meeldib, et siin on need “friikad” tavalisest kartulist lõigatud ja nii mõnusad. Matu üllatas mind ja kastis ka oma kartuleid otsapidi ketsupisse ning sõi siis hea isuga. Siis toodi meile aga menüüd ning saime söögi-joogi välja valida. Kaido võttis nagu ikka õlle ning tomatimahla, toiduks sealiha karree. Mina otsustasin pardifilee kasuks ning võtsin joogiks Malibu spritega. Olin senimaani pardi kohta niivõrd palju head kriitikat saanud, et pidin saama ikka isiklikult ära proovida. Kolm naabrit peale minu võtsid pardi ning üks võttis põdralihakotletiga hamburgeri. Ja meiega hiljem ühinenud naabrinaine valis kiirelt endale kanapasta. Kõik jäid oma toitudega üldiselt rahule. Ainult üks naaber ütles, et tema arvates ta part on õige pisut üle küpsenud. Minu part oli aga niivõrd imeline, et oleks seda vist 3tk jutti nahka veel pannud. Peale prae söömist pidid ühed naabrid paraku lahkuma, sest beebil tuli söögiaeg peale. Meie sõime veel magustoitu ka. Valisime Kaidoga koduse vahvli jäätise ning maasikamoosiga. Olin seda juba varem proovida saanud ja see tõesti on väga lihtne ja maitsev. Lisaks kõigele sain Matule ka seda pakkuda. Matut tuleks ka siin kohal kiita, sest ta pidas ennast väga viksilt ja viisakalt terve see aeg üleval ning ma sain mõnusalt meie seltskonda nautida ning juttu ajada. Peale söömist maksime arved ning seltskond jagunes kaheks. Kaks naabrinaist siirdusid koju ning meie koos ühe naabrimehega jalutasime veel poodi.

Poest tulles suundusime korraks koju, et Matule paar mänguasja kaasa võtta ning seadsime sammud naabrile külla. Muidugi võtsin kaasa ka naabritele enne ette valmistatud väikesed üllatused ning poetasin kõigile mööda minnes need ära.

DSC_3069

Pole küll midagi suurt ja kallist aga ise tehtud väikesed teeküünlahoidjad, mille sees oli teeküünal ning sõbrapäevateemalised lutsukad. Lihtsalt näitamaks, et pean naabreid piisavalt tähtsaks, et neid meeles pidada.

Õhtu lõpetasime samade naabrite juures, kellega eelmise sõbrapäeva koos veetsime. Ajasime juttu, tegime väikesed kokteilid ning veetsime mõnusat kvaliteetaega. Esimene “aastapäev” siiski :D Ja peab mainima, et ma tõesti väga naudin nendega koos aja veetmist! Lõpuks 9 paiku pakkisime end kokku ning sättisime koju ära, sest Matul oli uneaeg. Lisaks pidi varsti hakkama Eesti laulu teine poolfinaal, mida ma väga vaadata tahtsin. Koju tulles sättiski Matu end suht kiirelt kohe magama ning mina vaatasin Eesti laulu ära ning suundusin ka magama ära. Nagu kolm karu, Kaido võttis minu kaissu ja mina võtsin Matu kaissu :)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s