Lobanurk

Kevadväsimus jätkab möllamist ning motivatsioon on jätkuvalt null.

Ma tegelikult väga naudin neid ilusaid kevadisi päevi. Taevas on sini-sinine, päike paistab terve päeva ja õues saab vabalt pusaga käia. Lühemaid otsi käin ka täitsa särgi väel ja pole häda midagi. Küll aga on meil teed siin tõeline mudamülgas ja see ajab igasuguse tahtmise jalutama minna ära. Niisama aga hoovis ka vedeleda ei taha. Kuigi juba käis mõte peast läbi neljapäeval, et vean aga päevitustooli aeda ja hakkan päikest võtma. Samas Matu pärast olen üritanud ennast ikkagi kasvõi veidiks ajaks välja vedada. Neljapäeval käisime naabrinaisega poes ja pärast lastega mänguväljakul. Eile läksime kahekesi jalutama aga sattusin kahe naabrinaise ja ühe naabrimehega kokku ning läksime siis koos vankrirallile. Matu muidugi kustus suht kohe ära ja ärkas vahetult enne koju jõudist. Ehk siis 2h vähem, kui tavaliselt. Täna käisime aga kahekesi mänguväljakul. Matu sai esimest korda liivakastis mänguasjadega mängida. Eelmisel aastal ta ei jaganud veel ära, mida nende asjadega peale hakata. Täna hullas tükk aega mõnuga. Pärast lasi veel liumäest alla ja kiikus päris pikalt. Kiikumine on tema vaieldamatu lemmik ja raske oli teda kiigest pärast välja saada. Lükkab käega eemale ja üritab ise hoogu teha. Aga vähemalt järgnes sellele üks väga magus kolme tunnine uni ja minul kolme tunnine puhkepaus diivanil raamatu seltsis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hakkasin jälle Varjundeid algusest peale lugema. Muidugi teise ja kolmanda osa peab jälle kusagilt sebima, endal mul vaid esimene osa olemas. Filmi vaatasin ka uuesti üle, sel korral küll arvutist. Ilmselgelt lugu, millest ei saa küll. Samas on tahtmine ka Potter ning Videvik uuesti käsile võtta. Aga mul on ikka veel Potteri kuues osa puudu ja Videviku raamatuid pole ühtegi. Ehk siis vihje neile, kellel need üle peaks olema. Ma hea meelega teeks teiega diili :)

PS. Kui kellelgi on häid E-raamatuid, siis võib ka mulle sheerida. Aitäh!

Tõmbasin endale mingi äppi, mis kaalu-pikkuse järgi ütleb, kui palju peaks ööpäevas vedelikku tarbima ning tuletab iga tunni aja tagant meelde, et joo nüüd! Selle äppi järgi peaksin ma tarbima vett ööpäevas 3465ml. Täna on viies päev jutti selle järgi “elada” ja selline tunne on, nagu oleks rase. Koguaeg jookse wc vahet, sest 3,5l vett on ikka väga palju. Eks näis, kaua ma sellega viitsin jätkata. :D

Hetkel elan aga selle nimel, et kuu aja pärast saan lõpuks vanemate juurde puhkama sõita. Nii väga ootan juba! Mu ema ja isa, mu õde ja armsad õetütred. Matu saab jälle vanavanematega hullata ja täditütartega mängida. Ja minul on puhkuuuuus! :D

 

4 thoughts on “Lobanurk

  1. Mul on täiesti üleliigne asi raamaturiiulis Twilight Saga kolmas osa – Eclipse (inglise keeles). Kuna mul endal pole vähimatki kavatsust seda sarja enam lugema hakata, annan hea meelega selle raamatu ära Nii et kui ingliskeelne variant huvitab, anna ainult märku :)

  2. Kommentaar vedelikutarbimise kohta. Ma ei tea, millise äpiga tegemist on ja kuidas see päevase vedelikutarbimise arvutab, aga 3,5 l tundub pisut palju. Terve inimese vedelikuvajadus on 20-40 ml kilogrammi kehakaalu kohta päevas. Oluline on meeles pidada ka seda, et toit sisaldab rohkemal või vähemal määral vett. Lisaks toodetakse igapäevaselt ka inimorganismis 100-200 ml vett (nn endogeenne vesi).
    Lisaks ei lähtuta vajaliku vee koguse arvutamisel alati reaalsest kehakaalust. Seda siis juhtudel, kui kehamassiindeks on rohkem kui 25. Kui see jääb vahemikku 25-30, võib aluseks võtta ideaalse kehakaalu (kõige lihtsam on arvutada pikkus- 100) ja juhul, kui KMI on > 35, siis kasutada arvutustes kohandatud kehakaalu (arvutatakse kehakaal inimese pikkuse juures, kui tema kehamassiindeks oleks 25).

    • Ma lõin eile käega ja tõmbasin selle äppi juba maha. Ei tundnud tervise osas mingit erinevust ja see pidev wc vahet sõelumine hakkas ära tüütama. Pealegi imes see telefoni akut niisama tühjaks :D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s