Kevad saabus – kevad kadus

Mul on nii kohutavalt kahju, et need imelised kevadilmad nüüdseks otsa on saanud ning taas külmakraadide ning kõleda tuulega asendunud. Tänane ilm oli küll päikeseline aga see tuul oli meeletult külm.

Olen üritanud viimasel nädalal Matuga võimalikult palju väljas käia, et ta ikka D-vitamiini ning värsket õhku saaks. Eelmine pühapäev muidugi oli selline tõeliselt lohe päev, ehk siis ei jaksanud diivanilt end üldse püsti ajada. Ainult õhtul käisime korra Kosel poes ja paki järel ning peale seda Bo:kas söömas. Kes siis ikka tahab laiskuspäeva vaaritamisega ära rikkuda, lihtsam on ju välja sööma minna. Meie nautisime taas pardirinda ning Matu mugis friikartuleid. Äge on vaadata, kuidas ta kartuli ilusti ketsupisse pistab ning siis sööb. Hiljem üritas paljast ketsupit kahvliga suhu uhada ning kui selle käest võtsin, siis läks juba terve käsi sisse. Ju siis hakkas maitsema.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

15.03.15

Esmaspäeval üritasin aga hea ema olla ja vedasin Matu ilusti mänguväljakule mängima. Meiega ühinesid ka naabri lapsed, seega oli Matul mänguväljakul kohe palju vahvam. Talle see naabritüdruk väga meeldib, vanusevahe ka vaid 1 aasta. Seega mängisid koos liivakastis, kiikusid ja jooksid mööda mänguväljakut ringi. Äge oli kohe vaadata neid :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

16.03.15

Teisipäeval oli ilm jälle imeline, seega mõtlesin taas välja mängima minna. Kõne naabrinaisele ning otsustasime koos kooli juurde jalutada palliplatsile, et lapsed saaksid palli mängida. Matu ei saanud alguses vedama ja pärast enam pidama. Esialgu kukkus platsil jaurama aga kui nägi, et naabri lapsed hakkasid palli mängima ja sai enda pisikese punase palli ka kätte, siis läks mölluks lahti. Lausa kilkas ja jooksis aina platsi ühest otsast teise. Muidugi väikese palliga võisime enamjaolt ise mängida, tema tahtis ikka suure palliga mängida. Tulevane jalgpallur mul. :) Ca pool tundi vist hullas seal jutti ringi, siis käisime poes ja suundusime tagasi koju. Poolel teel kustus kutt muidugi lihtsalt ära. Kodus tegi ühe ilusa 3h une ning siis suundusime uuele ringile ilma nautima. Sel korral jalutasime veidi naabritega, rääkisime juttu ning siis tegime kahekesi väikese ringi ja kähku koju tagasi. Lihtsalt päikeseloojang võttis endaga kaasa ka soojuse, seega ei ahvatlenud mänguväljakule minek enam üldse.

Kolmapäev oli meil pikk ja tihe päev. Matu ärkas hommikul pool 7, sest pidime linna minema. Kell 10 hakkas Septembripõnnide kokkutulek ja kestis kella üheni. Arvasin, et Matu raudselt kustub suht alguses ära, arvestades mis kell ta ärkas. Reaalselt pidas ta vastu ilusti poole üheni. Siis küsis tekki ja lutti, ning koos nendega vankrisse istuma. 10 minutit umbes istus ja vaatas teisi lapsi ja siis kustus ära nagu vana nott. Muidugi muhu ja sinika suutis otsaette kukkuda aga see kõik käib lapsepõlvega kaasas.

Pille tehtud

Fotod : Pille Väljataga

Peale kokkutulekut suundusime aga Pelguranda, saime Matu vanavanaemaga kokku ning suundusime Stroomi randa jalutama. Ilm oli lihtsalt imeline ning suvine ja me võtsime sellest viimast. Peale seda väike vanavanaema külastus ning suund tagasi Laagrisse ja issiga koos koju.

stromkaNeljapäeval olime jälle kodused ning tahtsime viimast imeilusat “kevadpäeva” minna nautima. Naabrinaine oli linnas aga lapsed kodus, seega võtsin nad kampa ning suundusime koos mänguväljakule. Matu sai terve tunnikese lastega hullata ja oli hullupööra õnnelik jälle. Mängis liivakastis, jooksis ringi, kiikus, turnis trepist üles ja üritas liumäest alla ja üles kõndida. Kõigele sellele oli saateks muidugi valjuhäälne kilgete meri ja uhhh milline põrsas ta välja nägi lõpuks :D Aga sellel ei ole vahet, peasi, et laps ise õnnelik on. Sellele järgnes muidu 3h ja 45m pikkune mõnus uinak ja minagi sain veidiks ajaks silma looja lasta. Ja peale ärkamist läksime teistpidi jälle õue tagasi. Sel korral koos naabrinaistega korraks jalutama ning siis veidikeseks mänguväljakule. Kahjuks oli juba selleks ajaks ilm tuulisemaks ja külmaks muutunud ja kaua me seal olla ei saanudki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAReedeks oli aga see ilus kevad meile selja pööranud ning kuigi väljas näitas pea 10 kraadi sooja, oli tuul lihtsalt jäine. Seega välja minnes tegin plaanid kohe ringi ja mänguväljaku asemel käisime korra naabrite juures ning siis mängisime hoopis oma aias veidi aega. Kokku veetsime õues umbes pool tundi ning siis tahtis Matu tuppa tulla kassiga mängima. Lõunauinak venis aga lausa 4h pikkuseks. Ei tea, kas tõesti kasvuspurt hetkel, et uinakud lausa nii pikaks on veninud?

Täna oli Matu aga vapper väike mees ja püsis üleval ca 13h jutti. Ärkas hommikul juba kella 7 ajal, eeldasin seega, et ta jääb ka lõunaunne varem ning püsime ilusti graafikus. Reaalselt aga polnud ta 14:15 veel magama jäänud ja siis polnud mõtet tal lastagi magama jääda, sest pidime naabrite juurde katsikule minema kella kolmeks. Vankri jätsin nimelt koju ja lasin Matul ise selle ca 180 meetrit jalutada. Ta üldiselt keeldub väljas ise kõndimast (kui tegemist pole mänguväljakul ringi vuramise või palliplatsil jooksmisega) ja hakkab lihtsalt jaurama ja ei liigu kusagile poole. Täna aga hoidis ilusti käest ja kõndis terve tee ilusti käest kinni. Alguses tatsas küll autoni ja siis vaatas mind segaduses näoga, et kas me autoga ei lähegi sõitma. Aga siis oli ikka nõus koos minuga edasi liikuma. Tagasi ta muidugi enam liikuda ja ei tahtnud ja nõudis sülle. Selleks ajaks oli ta juba üle 11h jutti üleval olnud ka. Külas ka ei hakanud jaurama vaid muutus lihtsalt ülemeelikuks ja ei püsinud pudeliski paigal. Vahepeal kadus sujuvalt näiteks üles naabritüdruku tuppa mängima ja hakkas laginal naerma, kui talle järele sinna läksin. Arvasin, et koju jõudes kustub ka aga kus sa sellega. Istus veel pea 3h üleval ja kustus alles kella 21 ajal ära. Seega tänane päev möödus ilma igasuguse päevauneta ja ööuni algas kell 21. Eks näis, mis homme veel saama hakkab :D

Ma väga loodan, et ilmad muutuvad nüüd varsti paremaks tagasi. Matu nii tahaks ju õues ringi tuulata aga selliste külmade ilmadega ei taha kuidagi välja ronida. Asi polegi niivõrd temperatuuris aga see tuul on lihtsalt jäine. Kuigi kui homme ilm vähegi lubab, on plaanis koos naabritega taas jalutama minna. Naabri kutsud tahaks ju ka aiast välja pääseda ja Matu vajab niisamuti värsket õhku. Oi ma ootan juba inglismaale sõitu, saab loodetavasti rohkem väljas viibida ja ennast liigutada :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s