My past phones – TAG!

Sirli alustas uue TAG-iga ja pani ritta telefonid, mis tal elu jooksul olnud on. Muidugi tekkis tahtmine ka enda telefonid selle peale “letti panna”. Kahjuks mul kõiki telefone olemas enam ei ole, seega ei saa neid ise pildistada. Aga sõber google aitas sel korral mind hädast välja.

g265551

Alustades kõige uuemast telefonist, siis selleks on Sony Xperia M2 Aqua. Nillisin seda juba mõnda aega, sest mu eelmine telefon oli juba väga läbi. Kaido haaras aga võimalusest kinni ning kinkis selle mulle sõbrapäevaks. Ja ma olen hetkel rohkem, kui rahul. Ainus, mille üle nuriseda võiks, on telefoni kaamera. See oli eelmisel telefonil palju parem ja kvaliteet hoopis teine. Kui aga see välja arvata, siis telefon on ülimugav, aku pead hästi vastu ja kõik minu jaoks vajalikud funktsioonid  töötavad ideaalselt.
sony-ericsson-xperia-arc-sEelviimaseks telefoniks oli Sony Ericsson Xperia Arc S. Mul tegelikult on tõeliselt kahju, et ta oma aja ära elas ja seda uuena enam poes müügil ei ole, sest see telefon sai mulle lihtsalt niivõrd armsaks nende aastatega. Muidugi korpus oli lõpuks väga kriimuline ja ääred täkkeid täis pidevast kukkumisest aga telefoni see ei morjendanud. Kukkus mul keset vabaduse väljakut käest vastu maad ja korjasin maast üles ning vastasin kõnele. Ei mingeid aku tagant tulemisi ega välja lülitamisi. Sain selle 2012 jõulukingituseks, ehk siis kasutasin seda veidike üle 2 aasta. Paraku hakkas telefon lõpuks lolluseid tegema. Kiilus koguaeg kinni, viskas programme kinni, keeldus vahepeal teatud programme üldse avamast. Ei aidanud tehase seadete taastamine ega androidi vahetus. Peale viimast läks telefon lihtsalt väga kooma omadega ja avas isegi kõneregistrit 10-15 sekundit. Rääkimata sellest, et ta ei näidanud helistaja nime, vaid ainult numbrit. Ja vahepeal ei helisenud ka vaid helina asemel viskas ekraani mustaks ning kui ekraan tööle tagasi läks, näitas vastamata kõne.

samsung_champ-megacam_06Enne Sonysid oli mul aga selline imepisike valge Samsung Champ. See oli esimene telefon mille ma täitsa ise endale soetasin. Veidi tegin telefonide osas eeltööd ja nagu tuludeklaratsiooni raha üle tuli, läksin ostsin ära. Tegelikult töötab see telefon ka hetkel väga kenasti aga aeg oli lihtsalt nutikale üle minna ja ajaga kaasas käia. Tegelikult jagub mul selle telefoni kohta ka vaid kiidusõnu. Ca 2 kuud peale ostmist suutsin ma telefoni jalavanni ära uputada. Lihtsalt libises laualt sulps vette. Lappasin lahti, kuivas 12h ja töötas nagu midagi poleks juhtunud. Aasta hiljem läks mul energiajoogi purk kotis katki ja uputas telefoni mõnusalt üle. Isegi siis töötas aga nupud hakkasid kiiluma selle kleepuva massi pärast ja telefon hakkas ise helistama inimestele. Võtsin viisin telefoni siis viru keskuse all olevasse remonti ja lasin keemilise pesu teha. Õhtul kell 17 viisin telefoni sinna ja hommikul kell 11 tuli kõne, et võite järele tulla. Kui esialgselt arvati, et mingi jupp tuleb ka välja vahetada siis piisas ainult keemilisest pesust ja telefon töötab nagu kellavärk. Ainult kaameral on mingi udukiht ees mälestuseks energiajoogiga kohtumisest.

nokia-5320-01Enne Samsungit oli mul aga selline tore Nokia Xpressmusic 5320. Mul õnnestus see võita EMT kaudu ja sain telefoni kätte täpselt oma sünnipäeval 2009 aastal. Sel hetkel oli see muidugi kõva sõna aga tegelikult polnud see telefon just kõige suurem asi. Tal oli hunnik tüüpvigu ja lõpuks olin ma selle telefoni peale juba päris kuri. Selleks ma 2011 kevadel endale uue telefoni soetasingi.
e27eb4dd02a214da7148de8884a43d73

Enne Nokia võitmist kasutasin mõnda aega Alcatel One Touch 735. Sain selle sõbra käest, kui mu eelmine telefon otsad andis. See oli minu esimene värviline telefon ja pildistamisfunktsioon oli ka minu jaoks uudne. Kuigi noh, pildikvaliteedist rääkida ei tasu ja neid pilte ju telefonist kätte nagunii ei saanud :D Aga tegelikult oli tegemist päris toreda telefoniga, ainult aku jäi ajapikku nõrgaks.

 

nokia-8310_3Esimene enda valitud telefon oli aga Nokia 8310. Oi ma olin uhke ja oi kuidas mulle see telefon meeldis. Ostsin küll kasutatult aga ma nii hirmsasti ju tahtsin seda telefoni endale saada. Sai veel samasugune punane korpus talle ostetud. Üldjoontes oli väga mõnus pisike telefon aga sisselülitus nupp kooles 2x ära. Peale teist korda ma enam parandusse ei viinudki. See on kusagil sahtli põhjas veel täitsa alles.
416F2T5ZHGLEnne nokiat oli mul aga Siemens C45.Oi see oli armas telefon ja jällegi imepisikene. Mäletan, et seal telefonis olid nii toredad mängud ja helinad ning pildid. Originaalis oli muidugi tumesinist värvi aga ostsime ikka roosa korpuse lisaks , et naiselikum oleks. Aga ma täpsemalt ei mäletagi, milles asi oli ning miks me selle asemele mulle Nokia ostsime.

4282-500x300-sEsimeseks telefoniks oli aga muidugi 3310. See sai mul aga olla vist paar nädalat ainult, sest siis pandi see minult koolis piistu. Õnneks vanemad väga kurjad ei olnud, ise põdesin küll hullupööra.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s