Petturid vs liiga elav kujutlusvõime

Noh, nagu väga paljud teisedki inimesed, olen minagi facebookis erinevates ostu-müügiga tegelevates gruppides. Eks see parasjagu huumorikool on. Iga päev kohtab ikka selliseid postitusi, mille peale ei teagi, kas nutta või naerda. Tänu sellistele müümise võimalustele on aga tekkinud ka palju pettureid, mis on omakorda inimesed väga ettevaatlikuks teinud. Ka mina olen paljudest headest pakkumistest keeldunud selle pärast, et ese asub teisel pool eesti otsas ja ei ole võimalust käest-kätte saada ning üle vaadata oma silmaga.

Ilmus täna õhtulgi ühte müügigruppi järgnev postitus (nimed eemaldatud):
TAHAN HOIATADA SELLISE INIMESE EEST NAGU Facebook User! ei väida et inimene on pettur kuid on imelik et blokeerib mind kohe ära kui pettust mainin. Olge ettevaatlikud! ;)
Pettus
Noh, oma seisukohalt võttes tundub see minu jaoks ka veider. Kuidas ma saan olla veendunud, et inimene ei ole pettur? Ta ei leia vähem kui minutit, et üks närune pilt juurde teha? Või ei või seal samas postkontori või automaadi juures inimesele käest-kätte eset anda? Rääkimata lampi ära blokeerimisest. No ma igatahes teeks mida iganes, et tõestada enda mitte petturiks olemist. Tema aga südamerahus blokeerib ära ja elu on tsill. Vb tõesti inimesel on nii kiire elu aga mind teeks selline asi igatahes valvsaks ning keelduksin sellise inimese käest eseme ostmisest. Sest just tänu kergeuskikele inimestele tänapäeval niivõrd palju pettureid internetis leidubki.

See aga mis postituse all lahti läks on aga tõsine huumorinurk. Ühed kisendavad : “Issand jumal, kuidas sa võid küll inimest sedasi petturiks tembeldada ja LAIMATA. OMGOMGOMG! Tal on raudselt elukiired ajad ja pole üldse aega või on eluhäbelik ning kardab inimsi.”. Kuigi postituse autor üleval kirjutas selgesõnaliselt, et ta EI ütle, et tegemist on petturiga aga tema jaoks tundub selline suhtumine lihtsalt kahtlane ja igaks juhuks hoiatab. Teised on aga vastupidiselt postitajaga nõus, et asi tõesti on kahtlane. No ja nii siis ilmubki järjepidevalt sinna kommentaare ja aina vaieldakse ja kisendatakse üle üksteise. Tegemist on juba sõimerühma, mitte enam lasteaiarühmaga :D

Igatahes kas teil on ebameeldivaid kogemusi olnud selliste ostu-müügi gruppidega? Kas teie jaoks ei tundu selline suhtumine pisut kahtlane? 

2 thoughts on “Petturid vs liiga elav kujutlusvõime

  1. Olen su blogi mõnda aega lugenud ja antud postitusele mõtlesin , et panen ka enda arvamuse. Lugesin ka mina seda antud grupis ning leian, et viga on inimest petturiks sõimata kui ei soovi kokku saada.Võibolla ei soovi oma kodu näidata.Võibolla ei ole tõesti aega ,kuid see ei näita, et inimene tõesti pettur on. Kui on pikad päevas, siis ka see 2 minutit üle andmiseks on aeg.Ta küll kirjutas, et ei nimeta petturiks kui vestluses seda ta ka tegi. Arvatavasti see solvas seda müüjat ja sellepärast sai ka bloki. Enamus selliseid postitusi/kommentaare on liiga ennetlikud.Harjumaa on samamoodi suur ja lai. Vaevalt, et inimene kes elab näiteks Tallinnas siia Kosele pakile järgi tuleks.

    • Loomulikult see ei näita, et inimene nüüd pettur on aga selline suhtumine teeb mind lihtsalt väga valvsaks. Tänapäeval ei saa paraku kõiki usaldada, sest pettureid ongi iga nurga peal iga masti. Mina omalt poolt teeksin müüjana pigem kõik, et mind petturiks tembeldada ei saaks. Selline ülbe suhtumine aga ei sobi ei leti taha ega ka internetti. Eks see olegi, kuidas keegi asja võtab. Mina olen varem pettunud posti teel ostes ja rohkem seda viga ei tee ka. Kas käest-kätte või üldse mitte. Muidugi ma ei pea õigeks, et peale iga sellist asja kohe uus postitus teha ja hoiatada. Ja see mis kommentaarides toimub on ikka hullumaja, siiamaani toimub jube materdamine ja sõimamine.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s