Nädalavahetus ja jututund

Jälle on tükk aeg linnulennul möödunud ja pole saanud üldse mahti, et blogileht ette võtta. Juba homme õhtul sõidame me puhkama, mis tähendab aga meeletut pakkimist ja viimaste asjade ajamist. Tegingi väikese puhkepausi hetkel, et paar rida kirja panna. Saab Matu ka mõnusalt lõunaund teha.

Reedel käisime Matuga linnas. Olime juba veidi enne kella 7set laagris. Sealt jalutasime Laagri statoili juurde ja võtsin omale hommikukohvi ning hot dogi. Peale hommikusööki vurasime rongiga linna ja suundusin Balti jaama turule. Muidugi ei olnud see boks lahti, mida ma otsima läksin. Saime siis hoopis Margitiga kokku ja mõtlesime pärast tagasi tulla. Veidi enne väravaid leidsin aga mõnusad päikeseprillid, mille eest pidin välja käima tervelt 5 euri. Selle raha eest võiks neid kohe hulgim osta ja pole kahju ka, kui katki lähevad :D
Suundusime sealt korraks Selverisse ning peale seda võttis Margit meile kohvid ning jalutasime läbi vanalinna vabakale, kus meie teed lahku läksid. Käisin ütlesin Enele tere ning vurasin sealt edasi kaubamaja juurde. Sain kätte ühe toreda paki, mis sisaldas Lotte DVD-d ning suurt hunnikut erinevaid üllatusmunast pärit mänguasju. DVD viin väikesele õetütrele ja üllatusmuna tegelased jäävad Matule tulevikuks. Üllatusena oli pakki veel lisatud suuremad tähed, millest saab koostada MATU ning hunnik väikeseid tähe-numbri kleepse. Tahaks Matule veel neid mõnusaid vanu üllatusmuna mänguasju saada (Elevandid, pingviinid, jõehobud, lõvid, krokodillid jms loomakesed), mis enda lapsepõlves leida võis. Kui kellelgi neid üle on, siis võib meile pakkuda. :) Sealt otse suundusin muidugi Solarisse ja Urban cafesse. Kolm on kohtu seadus ja läksin oma päeva kolmanda kohvi järele. Rääkisin Marekiga veidi juttu ja siis tulid Kerli ning Margit ka sinna. Veidi jutustasime ning siis suundusime uuesti Balti jaama turule, kust sain lõpuks oma vanematele vana mõnusa telekamängu konsooli ostetud ( teate küll, need kollaste kassettidega, millega saab tanki, super mariot ja muid selliseid mänge mängida). Lisaks haarasin veel sealt kaasa 2 väikest haukuvad ja liikuvat mängukoera. Üks Matule ja teine väikesele õetütrele. Matu on igatahes vaimustuses sellest kutsust. Ja siis oli aeg väike puhkepaus teha, ehk siis suundusime Balti jaama lähedal asuvale mänguväljakule, kus Matu Kerliga ringi jooksis ja meie Margitiga puhkasime ja lobisesime. Veidi puhkamist ja jälle Matu vankrisse ja edasi, järgmine peatus kino Kosmose juures asuv e-sigaretipood. Sealt suundus Margit süüa ostma ja koju, meie Kerliga vurasime vabakale, kus Ene kinkis mulle imeilusaid kollaseid nartsisse. Haarasin ka Kerlile sealt mõned nartsissiõied ning Darjale kimbukese. Kerli läks koju ja mina vurasin Solarisse, kus saime Darjaga kokku. Tal oli sünnipäev ja selle puhul käisime jäätist söömas. Peale seda läks tema bowlingusse ja meie Kristiinesse, kus saime uuesti Kerliga kokku. Kiirelt panka, kiirelt Prismasse, kiirelt loomapoodi ning rongile, sest Kaido juba ootas meid ammu. Päev oli pikk ja õhtuks olid jalad päris väsinud, läbi sai kõmbitud 11,12km, sest päev otsa otsustasime jala liikuda, mitte bussiga sõita.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Laupäeval hakkasin peale ärkamist muidugi hoolega koristama, sest Kelli, Kersti ja väike Liisu pidid külla tulema. Koristamise lõpetasin just samal ajal, kui nemad ukse taha jõudsid. Veidi aega istusime ja lobisesime siin ja lapsed tormasid ringi. Siis suundusime koos mänguväljakule. Matu kõndis terve tee täitsa omal jalal mänguväljakule ning tagasi ka. Sinna minnes muidugi oli vahepeal vaja paus teha ja joosta naabri aia juurde, sest koera oli vaja ju paitada. Mänguväljakul lasi liugu, mängis asjadega, ukerdas ringi ja kiikus. Kiiges hakkas vaikselt magama jääma, siis oli aeg tagasi koju tulla. Muidugi tuli sellest suur kisa, sest härra ei taha ju kuidagi mänguväljakult lahkuda. Lõpuks oli nõus, kui ütlesin, et lähme kutsusid vaatama. Vurasime kähku teiste naabrite aia taha, kus oli lausa 4 koera, keda nunnutada sai. Sealt kippus Matu ikka mänguväljakule tagasi aga ma jäin endale kindlaks, niiet tatsasime ikka koju. Siin andsin talle piimapudeli kätte ja panin ta voodisse, et jäägu siis magama. Esialgu jõi vaikselt oma piima ja vaatasin, et kohe jääb magama. Aga järsku kukkus ta laginal naerma ja aina irvitas ja irvitas, nagu keegi kõditaks hullupööra teda. Ja siis kargas püsti ja tahtis põrandale saada, ning tormas peale seda nagu keeristorm mööda tuba ringi. Meie käisime Kaidoga vahepeal kiirelt poes värske salati materjali toomas ja tagasi tulles sõime koos suppi. Matu sai peale supi söömist veel pudelisse alles jäänud piima kätte ja vajus toolis magama peale sellele lõpu tegemist. Tõstsin ta voodisse ringi ja hakkasime hoopis õhtuks ettevalmistusi tegema, sest oli plaanis esimene grillpidu teha. Meiega ühinesid veel 3 imetoredat naabrit. Matu ärkas ka üles täpselt siis, kui oli aeg õue ära minna. Seega toppisin teda ka riide ning suundusime õue. Ilm oli super ja seltskond oli veel parem, seega õhtu oli igati korda läinud. Pisut hiljem ühines meiega veel üks naabrinaine ja nalja jagus kauemaks. Kersti tuli Matuga varem tuppa, sest tal hammas valutas ja oli väsinud. Vaatasid siin multikat koos. Kelli ja Liisu niisamuti aga nemad läksid üles magama ära. Ja meie lõpetasime oma õhtu vist 12 ajal alles. Kuigi magama jõudsin mina alles kella kolme ajal.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pühapäeval ootas meid Kaidoga ees väike juuksuris käik, Kelli ja Kersti jäid mu väikest hullu siia hoidma. 11 ajal saabusime siis juuksuri juurde. Värv mulle pähe, peale seda Kaido juuste lõikus, peale seda minu pea pesu ja juuste lõikus. Tulemusega jäime mõlemad taaskord väga rahule, meil on oma juuksuriga ikka vedanud. Muidugi ilm keeras totaalselt ära selle aja jooksul, mil me seal olime. Minnes oli päike ja tagasi tulles hall ja vihmane. Tulime koju ja tegime süüa, sõime kõik koos ning siis lihtsalt olime. Lapsed magasid, siis meie mängisime kaarte ning Saboteuri, ehk siis meil oli väga fun. Õhtul kella 7 ajal läksime Kaidoga kõrvalmajja naabritele külla, sest nad kutsusid meid õhtusöögile. Kelli ja Kersti jäid jälle mu hullukest hoidma siia. Meile oli valmistatud pipraliha ja kartul-porgand-sibul ahjupotis. Lisaks magustoiduks ise tehtud imehea keeks. Külakostiks viisime punase veini, mis ilusti toidu kõrvale sai ära joodud. 9 ajal vist jõudsime koju tagasi ning vaatasime koos teistega superstaari lõpuni, panime lapsed magama ning hakkasime taas Saboteuri mängima ning veini nautima. Lõpuks olime kõik hirmus väsinud ning suundusime magama ära, Kaido juba ammu põõnas selleks ajaks.

Eile hommikul oli Kaido juba tööle läinud, kui meie ärkasime. Ajasime siin Kersti ja Kelliga juttu ning ärkasime tasapisi. Kella 10 ajal hakkasime Kerstiga sättima ning suundusime poole 11ks naabrite juurde. Nimelt oli vaja mul korra käia uuesti linnas turu peal, sest konsooliga olid väikesed mured. Alguses pidin minema koos Matuga ja plaanis oli Kelliga koos bussiga minna. Aga kui küsisin naabrinaiselt laenuks kergkäru (vahel on seal bussi peal veel mitu last ja siis ei mahuks 2 suurt käru mingi ime läbi enam bussile. ), siis ta pakkus et ta mees ka suundub linna ja saaksin koos temaga. Ja selle peale pakkus juba Kelli ka, et tal kiiret ei ole ja võib Matut hoidma jääda, et mul on lihtsam nii linnas ära käia. Kersti ei hakanud siis ka Kaidoga kella 7 ajal startima vaid tuli koos meiega poole 11 ajal linna. Sain ilusti turul käidud linnas, võtsin omale paar pirukat ja peale ühe piruka ära söömist hüppasin trammile. Ja siis juba helistaski naabrimees, et on valmis ning kust mind peale korjab, niiet kõik läks väga sujuvalt. Esialgu pidime alles poole kahe või kahe ajal startima linnast aga olime poole 2 ajal juba kodus. Matu oli üleval veel ja hirmus õnnelik mind nähes. Kallistas mind hoolega ning panin ta peale seda lõunaunne ära. Saime veel Kelliga veidi lobiseda ja veidi peale nelja liikusid nad lapsega bussi peale ära. Mõtlesin esialgu pikutada veidi aga just siis ärkas Matu ka üles. Lippasin korra naabrinaise juurde ja viisin kutsudele ribidest alles jäänud kondid ära ja tulime koos siis siia tagasi. Panin Matu riide, võtsin talle mõned mänguasjad kaasa ja jalutasime teise naabri juurde külla. Meil toimus naabritega jälle mõnus lauamängu õhtu üle pika aja. Ajasime juttu, sõime salatit ja saslõkki ning mängisime monopoly. Kaido tuli ka pärast hilinemisega. 9 ajal suundusime tagasi koju, sain oma vanematega skypes lobiseda ja tegime Check inni ära.

Pakkisin enne pooled asjad homseks ära juba. Vähemalt enamus enda ja Matu riideid küll. Ma muidugi ei tea, kas neist piisab või pakin veel midagi ümber. Maiustused igatahes on liiga rasked ja kohvrisse kõik ära ei mahu, seega pean need siis käsipagasisse ära mahutama. Lisaks veel läpakas ja tahvelarvuti, päris kreisi. Õnneks on Matule ka lubatud üks 5kg kott, ehk siis saan talle rahus mõned mänguasjad ja vahetusmähkmed kaasa võtta. Ma vihkan reisimise osas vist kõige enam seda pakkimist. Lisaks tuleb elamine ära koristada, loomade liivakastid ja puurid korda teha ja naabrinaisele ära näidata, kus-mis on ja palju midagi loomadele ette andma peab, sest ta käib mu hullukesi söötmas. Hoidke pöialt, et Matu homse lennu maha magaks, kell on küll vastav :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s