Aasta ja seitse kuud

Viimasel ajal on Matu kuidagi eriti asjalikuks muutunud, seega mõtlesingi vahelduseks temast paar rida kirja panna. Ta oli küll varem selline asjapulk juba aga hetkel siin inglismaal üritab ikka kõiges “abikäe ulatada”. Enamus asju tundub, et on pärit tal Timmy time-i multikast, neid ta ikka armastab ka vahtida hoolega.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ta on tõeline koduabiline. Nagu ta näeb, et mu ema harja koristamiseks haarab, paneb poiss jooksuga naerdes kööki ja tuleb kolladi-kollade kühvliga kohe appi. Muidugi ta enamjaolt küll vehib sellega ja on oht üle küüru saada, kuid tema nii üritab aidata ja käib hoolega sabas. Eile läks tõi köögist harja ja kühvli ning ulatas harja siis emale. Ju siis arvas, et mustaks jäi ja vaja veel koristada.
Lõpuks avastas Matu selle ka, et prügi käib ikka prügikasti. Niiet enamjaolt kui paluda tal mingi asi prügikasti visata, siis jookseb kähku palvet täitma. Sealhulgas viib ise prügikasti ka oma mähkmeid. Seda kõike muidugi siis, kui tal parasjagu tuju on.
Pesumasin on talle muidugi ammu juba meeldinud, seega selle kallal on vaja ikka pidevalt käia. Korra suutis pesumasina peale lõpetamist uuele ringile saata, enne kui me käe vahele suutsime panna. Ju siis oli tema arvates vaja topeltpesu teha. Kodus on juba pikemalt aega tema ülesandeks pesumasina tööle panek. Mina panen kõik muu valmis ning tema tuleb teeb siis klõpsu ja tunneb end tähtsana.
Kui hakata tema mänguasju kokku panema, siis tuleb lööb ka käe külge ja aitab ikka asja mänguasjakasti panna. Vahel on koristama hakanud juba siis, kui näeb mu ema harjaga põrandaid puhastamas. Ei saa ju muidu põrandat puhastada, kui asjad laiali on.

Tundub, et tegemist on tulevase muusikuga. Talle tohtult meeldivad erinevad muusikariistad ja igal võimalusel üritab pilli mängida. Seega igapäevaselt käib mu õetütre kitarri tinistamas ja jookseb esimese kitarriheli peale juba kiirelt kohale. Pidevalt mängib mõnuga oma ksülofoniga ning õe juures käies oli tükk aega süntesaatori külge kleebitud. Seal sai erinevaid muusikapalu mängima panna ning klahvid mida vajutama pidi, lõid punaselt helendama. Matu üritaski neid punaseid tulukesi jälgida ja hoolega muusikat teha.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Meie jaoks suur avastus on ka see, kuidas tema nii hellalt hoolitseb mu väikese õetütre eest. Vahet on neil 9,5 kuud ja Matu tunneb ennast ilmselgelt suure ja tubli poisina. Viimati õe juures käies haaras kapilt luti ning läks pani selle ilusti Milale suhu. Siis viis talle lutipudeli, et ta saaks vett juua. Siis käis ikka paitamas Milat mitu korda. Kui preili maas roomas lutt suus, läks võttis luti suust ja pani pudeli asemele. No ja muidugi teadis ta ise ka, kui tubli poiss ta ikka on, seega peale Mila eesti hoolitsemist tegi endale ise ka pika pai. Samas oma mänguasju ei luba ta Milal ikkagi puutuda ning oma emmet ka jagada ei taha.

Ka mängude osas on ta suuremaks ja asjalikumaks muutunud. Praegu on lemmik tegevuseks näiteks suurte legoklotsidega ehitamine. Võib rahus ikka mitukümmend minutit paigal püsida ja aina ehitada. Veel kodus olles, ei saanud ta päris täpselt pihta, kuidas need klotsid omavahel kokku käivad. Suur edusamm edasi.
Emmega meeldib talle väga peitust mängida. Vahet siis ei ole, kas ma peidan end teise ruumi või ronin lihtsalt teki alla. Otsib mind üles ja naerab siis laginal. Niisamuti armastab ta ise ka teki alla peitu pugeda ja siis tekki pealt ära visates naeru lagistada.
Kõige suuremaks lemmikuks on muidugi jätkuvalt kõiksugused autod. Nii suured, kui ka väikesed. Ta ilmselt ostaks poest endale kõikvõimalikud autod kokku, kui see vaid võimalik oleks. Paraku ei mahuks me ise siis enam koju ära.
Kodus meeldib talle väga ka puslesid kokku panna, siin meil kahjuks puslesid ei ole. Aga ka erinevad klotside üksteise otsa ladumised ning üksteise sisse ladumised on talle väga meelt mööda. Selles mõttes väga tubli laps, et mängib väga ilusti ka omaette ja ei pea 24/7 koguaeg talle tegevust leidma.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sõnu just palju kasutusel ei ole, igapäevaselt vast 10 ringi. Küll aga igapäevaselt tuleb tal matkides erinevaid sõnu suust välja. Kardan, et kui ta üks kord rääkima hakkab, siis räägib meid lihtsalt surnuks. Praegu juba vaidleb vastu meile, kuigi tema jutust veel aru ei saa. :D

Lutist otsustas ta siia tulles lihtsalt ise loobuda. Üks hetk lihtsalt enam ei võtnud vastu ja viskas eemale, praeguseks juba üle nädala ilusti lutivaba. Vahel võtab ja närib seda lutti aga mingit imemist enam ei toimu. Saaks mähkmetest ka nii lihtsalt lahti aga talle pissipott kohe kuidagi ei istu.

Õues meeldib talle tohutult käia. Pikka maad ta kõndida küll ei jaksa aga on nõus ka kärus ilusti istuma. Siiski õue minnes jalutab ta mõnisada meetrit vähemalt enne ise ning alles siis istub kärru. Mänguväljakul armastab tohutult käia, seal on suurimateks hittideks liumägi ning kiik. Mõlemat armastab ta väga. Kuigi hea meelega jookseb ka niisama ringi või turnib asjade otsas. Õue tahab minna, siis toob ise jalanõud ja sättib istuma, et ma need talle nüüd jalga paneks. Vahel toob meile ka jalanõusid kätte või üritab pusa lukku kinni tõmmata, et hakkame nüüd minema. Siin on käru all sahvris ja Matu alati üritab aidata ust lahti teha ning käru kinni või lahti teha. Korra on suutnud võtme ka lukuauku sokutada. Kahjuks oli tegemist võõra boksiga ning võti läks ka pisut valesti sisse. Aga vähemalt üritab abiks olla.

Sööb jätkuvalt palju ja erinevaid asju. Vaieldamatu lemmik jätkuvalt on tatrapuder igas asendis ja olukorras. Näiteks mannavahugi põlgas ära, kuid selle asemel lasi terve kausitäie tatart ning vaatas veel nukra näoga kaussi, et kas ongi kõik? Üldiselt aga toitumisega probleeme ei ole, sööb nii soolast kui magusat hea meelega. Vahel harva saab ka titepüreesid vahelduse mõttes (eelkõige magusad tuubikad), kuid 99% on kodutoidu peal.

Minu väikesest beebist on saanud suur ja asjalik noormees, lausa imelik mõelda. Praeguse seisuga on suus 11 hammast, kuid 3tk on tulemas veel. Seega ta ilastab hetkel ojadena ning närib kõike, mis ette juhtub. Lemmik bändiks jätkuvalt on The Script ja lemmik looks For the first time. Muu ei rahusta, siis see rahustab alati maha. Väike multikasõltlane on ka ning teab väga hästi, mida tema parasjagu tahab. Kõige lemmikumaks on Timmy Time, millest mul on juba ammu siiber aga tema võib vist lõpmatuseni vaadata. Meie pere silmatera. :)

IMG_4101

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s